Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Dmucha miedzy lacznikiem kata a rura wydechu

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
misiak78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 304
Rejestracja: 04 wrz 2008, 21:55
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[A6 C5] Dmucha miedzy lacznikiem kata a rura wydechu

Post autor: misiak78 » 16 sty 2009, 14:34

Oczywiscie na terenie angli taka usterka jest nie do naprawienia... Wymiana odcinka od silnika do srodkowego tlumika razem z katem... koszt 300 funa heheh, smiech na sali!
Tak czy inaczej, uzylem pasty do uszczelniania wydechow, ktora zasmarowalem nieszczelnosc miedzy siatka a wydechem i teraz mam pytanie.
Czy taka pasta po jakims czasie sie wykruszy?
Jesli tak to czy po wpadnieciu do kata nie narobi mi szkod?
Jesli ktos wie to prosilbym o rade, jesli sie domysla tak jak ja to nie dziekuje :)

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 17 sty 2009, 17:17

ja chyba mam to samo,dmucha mi przed katem a dokładnie na koncowej krawędzi wypaliła się ta siatka zaraz przy styku z rurą. Kumple z roboty polecili mi fachowców od wydechów i dzisiaj tam byłem. Zamówią te części z siatki co są przed katem, wytną stare i wspawają nowe bo druga strona już też kiepsko wygląda, całość 180 funtów. To mnie pocieszyło.

misiak78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 304
Rejestracja: 04 wrz 2008, 21:55
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: misiak78 » 18 sty 2009, 16:58

No cena 180 funa to by mnie troche wystraszyla mistrzu! MI proponowali wymiane calej rury od kolektora aaz do srodkowego tlumika! z katem wlacznie. Powiedzialem zeby sie P@$@# i pojechalem.
Rozwiazanie samo przyszlo, zamowilem siatke z Polski za 60 zlotowek a Polak mechanik ktory pracuje u Angola wspawa mi za 20 funa :)
Dzieki za podanie srednicy.
Nie daj sie cyckac na siano, lepiej zrob tak jak ja.
Pozdro

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 18 sty 2009, 17:38

Wiem o co ci chodzi, systemem gospodarczym zawsze będzie taniej. Kupisz w polsce siatki i wspawa ci znajomy za 20 funa. Sens w tym że nie mam żadnego znajomka żeby mi to wspawał, do tego trzeba kanał lub jakiś podnośnik a ja niestety nie mam dostępu do takich rzeczy. Ja poprostu poszedłem do fachowców od wydechów którzy tylko się tym zajmują i przerabiają auta, polecili mi kumple z roboty. Weź też pod uwagę że tu w moich okolicach gadzina pracy takiego fachowca to min 50funa.
Pozdro

misiak78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 304
Rejestracja: 04 wrz 2008, 21:55
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: misiak78 » 19 sty 2009, 14:44

Gdybys mieszkal troche blizej to bym ci zaoferowal pomoc u mojego mechanika, lecz z tego co widze mialbys do zrobienia okolo 150 mil do mnie do Northwich wiec sprawa nie za bardzo oplacalna. Rozumiem twoj problem.

radek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 16 sie 2008, 22:29
Lokalizacja: redditch

Post autor: radek85 » 21 sty 2009, 20:37

witam panowie ja kupiłem siatki po 15ł a wymiana 20ł

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 22 sty 2009, 07:25

misiak78 pisze:Gdybys mieszkal troche blizej to bym ci zaoferowal pomoc u mojego mechanika, lecz z tego co widze mialbys do zrobienia okolo 150 mil do mnie do Northwich wiec sprawa nie za bardzo oplacalna. Rozumiem twoj problem.
Wielkie dzięki za propozycje, fakt 180funa to jednak trochę sporo ale nie znam dobrze w okolicach żadnego mechaniora no ale trudno - raz na wozie raz pod wozem.
Pozdro.

misiak78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 304
Rejestracja: 04 wrz 2008, 21:55
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: misiak78 » 22 sty 2009, 07:36

radek85 pisze:witam panowie ja kupiłem siatki po 15ł a wymiana 20ł
Gdzie w angli kupiles siatki za 15 funa??? gdzie wogule udalo ci sie kupic same siatki???

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 22 sty 2009, 10:13

Ja pierniczę :-/ tak czytam Wasze posty z UK i widzę, że angole każą sobie słono płacić za naprawy a mechanicy z nich jak z koziej .....y trąbka :lol:

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 22 sty 2009, 19:50

No jeśli ma ktoś dostęp to może dostać tanio, ogólnie siatki nie są tanie, mój mechanior który będzie mi naprawiał w sobotę gdzieś to zamawia więc jakieś małe firmy klepią to w Anglii. A z tymi mechanikami to jest różnie nawet i w polsce. Wiadomo jak pojedziesz do KWIK FIT to nie spodziewaj się rewelki ale są miejsca które specjalizują się w danych autach lub w pewnych robotach i też robią dobrą robotę.

misiak78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 304
Rejestracja: 04 wrz 2008, 21:55
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: misiak78 » 23 sty 2009, 17:40

Przepraszam ale na temat firmy quick fitt lub innej zajmujacej sie "pseudo-profesjonalnie" ukladami wydechowymi to mam wyrobione zdanie. Nie jest to tylko moja opinia, wiec w zyciu nie zgodze sie z opinia ze w firmie Quick fitt lub podobego rodzaju zrobiono cos dobrze. Po pierwsze gamonie zatrudnieni w wyzej wymienionych placowkach quicka sa to chlopaczki po zawodowkach z naprawde bladym pojeciem o mechanice. Pseudo-menagerowie to takze ciule bez kszty talentu i wiadmosci tyle ze z dluzszym stazem!
Kiedys nieswiadomie zajechalem do quicka, potem do continental tyres, do HQ tyres (wszystkie dzialajace w tej samej branzy - uklady wydechowe i opony) i za kazdym razem ostro sie przejechalem. Za kazdym razem stawialem sprawe na ostrzu noza, odbierajac pieniadze sprowrotem, mieszajac z blotem kierowniczka i cala bande pod jego kuratela.
Zle wywazone kola, zla zbieznosc, zle zamontowany tlumik, krzywo dospawana koncowka, ogolnie wszystko co robia w Quicku, Wrexham, Northwich, Wnisford, Warrington to kupa smiechu!
Kilku moich znajomych angoli (tych bardziej swiatlych) rowniez peka ze smiechu na wiesci o kolejnej "udanej" interwencji Quicka czy jednej z podobnych.
Jesli natomiast chodzi o siatki to za wie sztuki 10cm dlugie 60mm srednica zaplacilem (za posrednictwem ojca) 70 pln.
PS: Wlasnie przeczytalem post dokladnie heheh zgadzam sie ze zdaniem, ale opinia o Quick fitt i temu podobnych nie juz tu zostanie :)))
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 23 sty 2009, 21:46

Nie no to masz racje na temat KWIK FITa i podobnych, raz zajechalem d nich zeby mi przzucili kola czyli zamienili przod z tylem, robila to laska ( pol kobieta pol mezczyzna ) i nie potrafila sciagnac kola po odkreceniu srub, az mi sie wlosy jezyly. Ja jutro jade z moimi siatkami do kolesi kturych polecili kumple z roboty ze naprawde znaja sie na robocie i nie tylko naprawiaja wydechy ale i przerabiaja wydechy w sportowych furach, poprostu sie w to bawiai wiedza jak to zrobic. Jtro sie okaze czy znaja sie na robocie, oby sie znali.
Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga