Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ładowanie gaśnie jak dodam gazu do 2tyś obrotów

Elektryka
ODPOWIEDZ
Blade84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Kolno

ładowanie gaśnie jak dodam gazu do 2tyś obrotów

Post autor: Blade84 » 25 sty 2014, 10:12

Witam posiadam audi A6 c5 2001 quattro i mam problem tego typu:
spalił mi się alternator w silniku AGA mechanik założył mi bez mojej wiedzy drugi niby większy od innego modelu i muszę przy gazować żeby zgasło ładowanie(nie zgodził bym się na to normalnie ) drażni mnie to więc przy wymianie rozrządu postanowiłem to zrobić mechanik (drugi) powiedział żę może póżno się wzbudzać więc wziełem go do fachowców u nich na "stole" wzbudza się normalnie wymienili mi tylko łożysko jeszcze przy okazji i wszystko ok alternator 100% sprawny mówią mi że może teraz będzie dobrze !!pytali czy były przerabiane jakieś kostki ale mechanik tego nie zauważył po założeniu dalej to samo więć pytam WAS możę ktoś to przerabiał bo mie zastanawia jak to możliwe że na tamtym było ok a teraz każą mi szukać czegoś w kablach mówiłem im żę mogę kupić nowy orginalny ale oni twierdzą żę to nic nie da skoro ten działa o co chodzi????

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 25 sty 2014, 12:58

Tak jest jak masz inny alternator. Nie od benzyny 2.4 jaki powinieneś mieć. Niestety nic na to nie poradzisz. Tylko drugi od Twojego motoru rozwiąże sprawę.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 25 sty 2014, 19:09

Jak napisał Kolega Rafał inny alternator może wykazywać objawy o których piszesz.

W A6tkach występowały alternatory o różnym amperażu oraz różnej konstrukcji (Valeo i Bosch). Różniły się one na pewno regulatorami napięcia - czyli wielce prawdopodobne, że mogą potrzebować innego prądu wzbudzenia.

Moja rada jest taka - zerknij na kody wyposażenia w bagażniku i odczytaj jaki powinieneś mieć amperaż. Na tej podstawie napiszemy Ci jaki powinien być w Twoim samochodzie <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga