Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż RNS-D no DX

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
arekkh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2012, 21:53
Lokalizacja: Łódź

Montaż RNS-D no DX

Post autor: arekkh » 19 sty 2014, 21:33

Witam!

W tym temacie chciałbym zebrać jak najwięcej wiedzy dotyczącej montażu, podłączenia, używania nawigacji RNS-D. Akurat jestem na etapie montażu takiej nawi u siebie i jak to zawsze bywa napotykam kilka problemów głównie natury elektronicznej.

Pewne informacje są w sieci natomiast jak wiemy wiele baaaardzo przydatnych informacji na tym forum poszłoooo...

Samego procesu montażu nie bedę opisywał ponieważ jest on banalnie prosty oraz jest opisany również na tym forum.




Moja A6 fabrycznie była wyposażona tylko w wiązkę audio - ktoś zamówil samochod bez radia, więc została założona zwykla wiązka audio ISO, niestety brakuje bardzo dużo przewodów... I tutaj moja prośba i pytanko.. czy ktokolwiek posiada schematy elektryczne do w/w samochodu oraz schematy podłączeniowe?

Nawigacja uruchomiona, ale... Nie pamięta ustawień, domniemam ze potrzebuje dodatkowych plusów - w której wtyczce?, oraz nie wydaje z siebie zadnych dzwieków - zakodowana na BOSE. Poradziłbym sobie z tym, ale przecież mam zwykłą wiązkę ISO :). Pytanie następujące które plusy są niezbędne do działania navi jako radio, oraz gdzie się wpiąc z K-linią? Czy pod złącze ODB, czy pod K-linię zegarów, czy pod K-linię sterownika silnika?

Kolejna sprawa wiadomo, że nawigacja ma wyjście tylko na dwa głośniki, natomiast u mnie w aucie brązowa wtyczka iso (głośnikowa) jest obsadzona 8mioma przewodwami - 4ry głośniki, czy jak zastosuję adapter audio, któych jest wiele na portalu aukcyjnym tylne głośniki zaczną pacać?


All in all zależy mi głównie aby ktoś dysponujący schematem elektrycznym mogłby mi łopatologicznie powiedziec co gdzie i jak. Moze to i pójście na łatwiznę, ale wielu Nas takich jak ja czasem porywa się z motyką na słońce ;).



pzdr!

Awatar użytkownika
Bunia_83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 18 cze 2009, 23:51
Lokalizacja: ŻORY/RUGBY UK

Post autor: Bunia_83 » 20 sty 2014, 00:25

jeszcze sygnal gala z licznika bedziesz musial podciagnoac

arekkh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2012, 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arekkh » 20 sty 2014, 10:45

Gali nie bede ciagnal bo mam navi nodx czyli nigdzie nie dostane map

Awatar użytkownika
Bunia_83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 18 cze 2009, 23:51
Lokalizacja: ŻORY/RUGBY UK

Post autor: Bunia_83 » 20 sty 2014, 11:15

jeszcze cos takiego znalazlem moze sie przydac
obd wtyczka piny

2 J1850 Bus+ (SAE)
4 Masa nadwozia
5 Masa sygnałowa
6 CAN High (J-2284)
7 ISO 9141/ISO14230 Linia K
10 J1850 Bus (SAE)
14 CAN Low (J-2284)
15 ISO 9141/ISO14230 Linia L
16 Zasilanie (+)

[ Dodano: 2014-01-20, 10:19 ]
no ostatnia mapa z 2007

widzisz a ja mam na sprzedaz rns-d dx

no ostatnia mapa z 2007 ale na necie jest

arekkh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2012, 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arekkh » 26 sty 2014, 18:04

Ok, sprawa ogarnięta. Mój bład - zamienione plusy w kostce ISO, natomiast przewód K-lini podałem bezpośrednio na wtyczkę OBD. Dla potomnych ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga