Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

webasto

Elektryka
ODPOWIEDZ
wojciog
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:47
Imię: Wojciech
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

webasto

Post autor: wojciog » 16 sty 2010, 13:09

Witam wszystkich
Mam problem z moim webasto. Da się go uruchomić, słychać pracę, ale nie grzeje wnętrza. Diagnoza była że to pompka wody od webasto. Wymieniłem ją sam. Dalej jest to samo. Mieszkam w Rzeszowie i tu nie ma fachowców. Nie wiem czy takie bardzo skomplikowane urządzenie. Przyszło mi jeszcze do głowy, że podczas wymiany tej pompy zapowietrzyłem układ i dlatego system wyłącza pracę grzania. Powiedzcie mi co może być przyczyną, a może zna ktoś w mojej okolicy jakiegoś fachowca. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-01-16, 13:12 ]
Nie powiedziałem najważniejszego moja A6 to rocznik 98 C5, a webasto jest oryginalne uruchamiane z lewych drzwi.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 16 sty 2010, 13:15

wojciog pisze:Nie powiedziałem najważniejszego moja A6 to rocznik 98 C5
wszyscy widzimy to po lewej stronie
tylko kolego, popraw temat bo Ci go usuną :-P
tzn w pierwszym Twoim poście, z prawej u góry masz "edytuj" i wstaw przed "webasto" to co inni mają tzn [A6 C5, można silnik podać) popatrz na inne tematy :->

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 16 sty 2010, 21:18

wojciog, kolego jest dobry macher w okolicach Rzeszowa ,mi i koledze zbys20 naprawiał webasto i działa super

wojciog
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:47
Imię: Wojciech
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: wojciog » 16 sty 2010, 23:02

Sumując. Układ po takiej wymianie należy odpowietrzyć ręcznie?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

dmndmn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 06 lip 2008, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dmndmn » 30 sty 2010, 18:19

Rok temu kupilem a6 c5 2.5 tdi. Kiedys jakis mechanik mi powiedzial ze mam webasto. Poszukalem troche na forum informacji i potem jakos o tym zapomnialem - poniewaz nie mam zadnej mozliwosci sterowania tym webasto. Nie posiadam ani pilota, ani tego timera w drzwiach kierowcy. Ostatnio wymienialem pasek klinowy i mechanik znowu mi zwrocil uwage: "Ma pan webasto, jak sie sprawuje?". Faktycznie pokazal mi, ze po lewej stronie silnika (przy kole) znajduje sie webasto. Czy ktos ma jakis pomysl jak je uruchomic? Kiedys slyszalem, ze powinna byc taka opcja w Fis'ie. Mam tzw pelnego fisa ale nic tam takiego nie ma. Prosze o pomoc.

dmndmn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 06 lip 2008, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dmndmn » 30 sty 2010, 22:33

slavi16, profil uzupełniony

Piotruś, posiadam takie pokrętło. Służy ono oczywiście do obsługi Fis'a. Jednak nie mam tam opcji standheizung i standluftung. Albo nie wiem jak do nich się dostać, chociaż nie wydaje mi się, bo to menu jest bardzo proste. Chyba, że muszę spełnić jakieś dodatkowe warunki, żeby te opcje się tam pokazały. Z tego co pamiętam są tam opcje do ustawiania limitu prędkości, do wybierania co ma się pokazywać na komputerze (czyli śr. spalanie itd) oraz pomoc :)

Szukam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 10 paź 2009, 09:06
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: Szukam » 31 sty 2010, 09:24

Jezeli instalacja jest fabryczna, to standheizung mozna zdiagnozowac VAGiem, odczytujac typ, usterki oraz niektore bloki wartosci mierzonych. Tak mialem przekazac jako suplement do powyzszej wypowiedzi :lol: .

dmndmn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 06 lip 2008, 11:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dmndmn » 31 sty 2010, 13:05

Szukam pisze:Jezeli instalacja jest fabryczna, to standheizung mozna zdiagnozowac VAGiem, odczytujac typ, usterki oraz niektore bloki wartosci mierzonych. Tak mialem przekazac jako suplement do powyzszej wypowiedzi :lol: .
Z tym podpinaniem kompa to jakoś nie mogę trafić na porządnego majstra. Zawsze widzą jakiś problem - a jak już to zrobią to zawsze kasują jakby nie wiem co zrobili. Znacie jakiegoś dobrego speca z vagiem w gdańsku lub słupsku? Może ktoś prywatnie ma? :)

Jarutis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2013, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jarutis » 15 sty 2014, 09:21

to i ja się podepnę, w moim Audi poprzedni właściciel dokupił webasto ale tylko włączanie poprzez pilota... chciałbym mieć jednak możliwość programowania wcześniej o której godzinie ma sie zacząć grzać itp, czyli potrzebuje zegarka w drzwi i tu pytanie, widziałem kilka pilotów, kilka zegarków wszystko inne jaki był w C5 fabryczny??
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, 10:03 przez Jarutis, łącznie zmieniany 1 raz.

R.K.O.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:06
Lokalizacja: łódzkie/świętokrzyskie/śląskie

Post autor: R.K.O. » 15 sty 2014, 13:19

Fabrycznie podpięte pod instalacje i pokrętłem uruchamiane. Jesli nie ma opcji w FiS to jest to ewentualnie dogrzewacz, który załacza sie w momencie uruchomienia silnika. Pracowałem w serwisie takich urzadzeń. Fajna sprawa i nie ma rzeczy nie do zrobienia przy nich ;)
Jarutis, wszystko zalezy od tego czy jest to Webasto czy Eberspecher. U Ciebie pewnie ten 1. Z seryjnym bedzie troche zabawy. Bo to wszystko poprzez pokrętło na srodku. Jednak jesli chcesz zegar programowany - sa uniwersalne bardzo eleganckie. Z możliwoscią programowania. Ale nie ma jak oryginał.
1.8 Turbo znam jak własną kieszeń. Obecnie Garret GT28RS, wtryski 350ccm, Remap VTG, DP, IC N. W planach Zakucie Wossnerr i GT56RS. Służę VAS`em.

BLACK EDITION Mod poczatek ----->

Regulamin Punkt 27

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 15 sty 2014, 13:40

Jarutis pisze:chciałbym mieć jednak możliwość programowania wcześniej o której godzinie ma sie zacząć grzać itp, czyli potrzebuje zegarka w drzwi i tu pytanie, widziałem kilka pilotów, kilka zegarków wszystko inne jaki był w C5 fabryczny??
Jak już Kolega R.K.O. wspomniał było kilka typów instalacji. Albo pracujące jako dogrzewacz, albo uruchamiane z FISu (czyli pokrętłem Telematic), albo z zegara umieszczonego w drzwiach kierowcy.

Napisałeś, ze poprzedni właściciel doposażył samochód, zatem pierwszym krokiem byłoby ustalenie jaki piec został zastosowany - model i marka. Do czego to potrzebne - otóż musimy ustalić czy masz piec ze sterowaniem analogowym czy cyfrowym. Sterowanie analogowe działa tak, że piec uruchamia się wtedy kiedy podaje się mu 12V na określony przewód, a wyłącza kiedy to napięcie ginie. Cyfrowe z kolei, to wysyłanie komend (szeregowo) od sterownika do pieca, i w drugą stronę.

Jeżeli będziesz miał ten pierwszy typ (analog), to wystarczy tylko znaleźć jakiś programowany zegar, który będzie w stanie wystawić +12V na określony czas. Jeżeli natomiast masz cyfrowe, to taka zabawa z doposażeniem może Cię nieco szarpnąć po kieszeni, po pewnie pozostaną Ci tylko rozwiązania oryginalne producenta danego pieca.

R.K.O.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:06
Lokalizacja: łódzkie/świętokrzyskie/śląskie

Post autor: R.K.O. » 19 sty 2014, 09:26

kot919, W 100% sie zgadzam, aczkolwiek To jest jeszcze C5, wiec jesli dobrze pamietam toczy to cyfrowy, czy to analogowy sterownik - w pierwszym w zaleznosci od modelu - jeśli Webasto to tylko +12V na czarny przewód ale jeśli to Eberspacher no to już pojawiają się schody. Potrzebuje on az 3 x +12V także w zasadzie to jedyna różnica miedzy nimi. Z kolei cyfrowe z tego co pamietam w a6 C5 sygnał sterujący Webastem to +3V przy czym... sygnał impulsowy. Tak samo jest w instalacji fabrycznej jak i w uniwersalnej. Eber nie ma sterowników cyfrowych - tam tylko te "plusy".

Zmiany zaczeły sie dopiero po 2004 roku, gdzie sterowanie Webastem uzaleznione było od modelu auta. jeśli A6 C6 to sterownik tylko pod niego, jeśli VW Multivan - to tylko pod niego. Mówimy w tym momencie o fabrycznych sprzetach.

Dlatego myślę , ze koszt samego zegara czy to analogowy czy cefrowy - do Webasta jest podobny - ok. 350zł za Nowy. Instalacja Ori - to już zalezy czego wymagamy.
1.8 Turbo znam jak własną kieszeń. Obecnie Garret GT28RS, wtryski 350ccm, Remap VTG, DP, IC N. W planach Zakucie Wossnerr i GT56RS. Służę VAS`em.

BLACK EDITION Mod poczatek ----->

Regulamin Punkt 27

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga