Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Jak sprawdzić przegub wewn. ?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Rangers
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

[ TIP+Q] Jak sprawdzić przegub wewn. ?

Post autor: Rangers » 11 lis 2012, 01:04

Witam

nie chcę się rozpisywać na temat mojego problemu (nie chcę Was zanudzać :) )... temat drgań w tym dziale był już wałkowany... Po przestudiowaniu tego działu stwierdziłem że zacznę od sprawdzenia przegubów wew.. Mój problem już opisywałem w dziale "Opony, koła". Mam tylko pytanko: jak mogę dokładnie ocenić przegub wewn., w jaki sposób go zbadać ??? tzn. powinny być jakiekolwiek luzy wzdłużne (takie wzdłuż półosi <lol> )... no i ewentualnie jakieś poprzeczne czy też powinien być dokładnie spasowany ?? No i czy w ogóle da się go zbadać nie rozbierając półosi ?


Dzięki z góry za wszelkie info

daniel1997

Re: Jak sprawdzić przegub wewn. ?

Post autor: daniel1997 » 13 lis 2012, 20:54

Rangers pisze:Witam

nie chcę się rozpisywać na temat mojego problemu (nie chcę Was zanudzać :) )... temat drgań w tym dziale był już wałkowany... Po przestudiowaniu tego działu stwierdziłem że zacznę od sprawdzenia przegubów wew.. Mój problem już opisywałem w dziale "Opony, koła". Mam tylko pytanko: jak mogę dokładnie ocenić przegub wewn., w jaki sposób go zbadać ??? tzn. powinny być jakiekolwiek luzy wzdłużne (takie wzdłuż półosi <lol> )... no i ewentualnie jakieś poprzeczne czy też powinien być dokładnie spasowany ?? No i czy w ogóle da się go zbadać nie rozbierając półosi ?


Dzięki z góry za wszelkie info
Kolego auto na kanał i sprawdź tak jak piszesz luz wzdłużny musi występować ( praca zawieszenia ) ale poprzeczny już nie gdy występuje może powodować drgania możesz zdemontować manszete jak masz dojście i oglądnąć jak wygląda w środku ( kulki koszyk ) pozdrawiam.

Rangers
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak sprawdzić przegub wewn. ?

Post autor: Rangers » 15 lis 2012, 09:28

daniel1997 , dzięki bardzo, no niestety luz występuje i wzdłużny i poprzeczny, do tego na obu osiach (przy przegubach wewnętrznych), a więc wymieniam ..... dam znać czy drgania ustały

dzięki

daniel1997

Re: Jak sprawdzić przegub wewn. ?

Post autor: daniel1997 » 15 lis 2012, 11:38

Rangers pisze:daniel1997 , dzięki bardzo, no niestety luz występuje i wzdłużny i poprzeczny, do tego na obu osiach (przy przegubach wewnętrznych), a więc wymieniam ..... dam znać czy drgania ustały

dzięki
Ok <okok> czekamy na diagnoze.

Peter22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2010, 11:35
Imię: Piotrek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Peter22 » 11 sty 2014, 15:31

Rangers, i jak drgania ustały po wymianie przegubów

Rangers
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rangers » 11 sty 2014, 18:20

Na chwile obecną mam wrażenie że delikatne drgania znowu są, choć już nie wiem czy nie szukam dziury w całym.... ale na pewno w ciemno nie wymieniaj przegubów. Ja to zrobiłem trochę "na wariata" i mogę spokojnie powiedzieć że w moim przypadku to nie pomogło... ale zrobiłem jeden myk: wymieniłem olej w skrzyni biegów i zrobiłem update softu skrzyni. Po tym wszystkie drgania ustały. Jak wymieniałem i robiłem jazdę testową, Pan mi powiedział że jest duże prawdopodobieństwo iż te drgania były od skrzyni. Dodam tylko iż robiłem to w SS w Rybniku, więc myślę że tam wiedzą co robią i co mówią :) Moim zdaniem zanim wymienisz przeguby niech to ktoś dobrze zweryfikuje.

Peter22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2010, 11:35
Imię: Piotrek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2012
Nadwozie: Liftback
Silnik: 5.2 435KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Peter22 » 11 sty 2014, 20:14

mi się wydaje że jest luz na skrzyni bo jak ruszałem wałem to ma spory luz . dyfer odpada bo przed założeniem wału sprawdzałem i nie miał luzu

czerwony.eu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 10 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: czerwony.eu » 28 kwie 2014, 21:22

Koledzy , podpowiedzcie mi jakim rozmiarem/typem klucza (torx) odkręcę półoś od skrzyni TIP. Nie mam jak zmierzyć rozmiaru śruby, a nie kupuję zestawów kluczy tanich tylko dobrej jakości pojedyncze nasadki wg potrzeby chwili. "Na oko" to loteria :)
A4 B6 Avant Quattro 3.0 ASN
Było :( A6 C6 Avant Quattro 3.2 FSI

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga