Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Problem z czujnikiem parkowania

Elektryka
Awatar użytkownika
spider12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 08 mar 2012, 22:20
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: spider12 » 26 maja 2012, 19:06

dzieki, posprawdzam sam i bede pisal jak cos:)
Pozdrawiam

mariusz6677
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:03
Lokalizacja: londyn/torun

Post autor: mariusz6677 » 26 maja 2012, 19:09

ten pierwszy blad odnosi sie power modul,to nie jest modol parktronika,

escobar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:55
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: escobar » 03 sty 2014, 13:24

Witam,
Podepne się pod wątek... przestał działać mi parktronic (tyl) (tzn. czasami w upalne dni zaczynał cudownie działać na pare chwil) i znajomy kiedys podłączył się magicznym kabelkiem stwierdzając , że uwalony jest skrajny prawy ... po sporych męczarniach wymieniłem go wczoraj i teraz moje pytanie ... nadal slychac tylko dlugi pisk przy wlaczaniu wstecznego, czy konieczne jest wykasowania starego bledu zeby ożywić parktronic czy to cała robota poszla na marne i wystepuje inna przyczyna ??

Ręce już mamtak poobdzierane , że wolę nie myśleć o jakimś kolejnym podejściu do tematu :/

Awatar użytkownika
spider12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 08 mar 2012, 22:20
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: spider12 » 03 sty 2014, 14:45

Mi pojawial sie dlugi sygnal przy wpaczaniu wstecznego i to byl glosniczek tylni i jak masz rece uwalone to wymiana glosniczka samemu to ciekawe majsterkowanie:) a co do bledu to wykasuj a jak dalej bedzie to znaczy ze glosniczek:) ja kupilem uzywany vw i daje rade:)
Pozdrawiam

escobar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:55
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: escobar » 03 sty 2014, 15:34

Glosniczek wymienialem jakies 6m-cy temu, potwierdzam niezla zabawa... glosniczek chodzi , piszczy tylko nadal , mimo wymiany czujnika, dysfunkcja parktronica ... pytanie czy po wymianie powinno dzialac czy moze warunkiem jest adaptacja ... oby tak bylo bo wymina czujnika (skrajnego) bez zdejmowania zderzaka to bylo wyzwanie ... nie podejme sie raczej drugi raz ...

Karolczak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 12 lip 2012, 21:17
Imię: Marek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Karolczak » 03 sty 2014, 16:10

escobar pisze:Glosniczek wymienialem jakies 6m-cy temu, potwierdzam niezla zabawa... glosniczek chodzi , piszczy tylko nadal , mimo wymiany czujnika, dysfunkcja parktronica ... pytanie czy po wymianie powinno dzialac czy moze warunkiem jest adaptacja ... oby tak bylo bo wymina czujnika (skrajnego) bez zdejmowania zderzaka to bylo wyzwanie ... nie podejme sie raczej drugi raz ...
Po wymianie powinno Ci od razu działać nawet bez wykasowywania błędu. Musisz się podpiąć pod komputer i sprawdzić, bo być może masz padnięty któryś z kolejnych czujników, czego Ci oczywiście nie życzę, lub występuje gdzieś przerwa w instalacji tych czujników.

escobar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:55
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: escobar » 03 sty 2014, 17:04

Tego sie obawialem ... we wtorek jade do mojego magika, podepnie - zobaczymy ... czy przerwa w instalacji ma taki sam kod bledu jak nie dzialajacy czujnik ? czy bez wzgledu na to czy jest przerwa w instalacji czy uwalony czujnik kod bledu bedzie taki sam ? czujnik kupilem uzywany, podobno sprawdzony wiec wiele by wskazywalo w zaistnialych okolicznosciach na instalacje... jak przyszly mrozy to wokol pozostaych czujnikow roztapial sie lekko lod a wokol tego, kt wymienilem nie wiec wydaje sie, ze pozostale powinny byc OK... nie mam juz powoli serca do tego samochodu :/

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 03 sty 2014, 18:05

escobar, Włącz wsteczny i idÂź do tyłu do auta. Dotknij każdego czujnika z osobna palcem - poczujesz delikatne stukanie w palca oraz dÂźwięk jak by iskra "strzelała". Tak możesz zobaczyć, który czujnik jest uwalony bądÂź wiązka czujnika

skywalker1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Nuneaton - Szczecin

Post autor: skywalker1977 » 03 sty 2014, 18:54

escobar pisze:Tego sie obawialem ... we wtorek jade do mojego magika, podepnie - zobaczymy ... czy przerwa w instalacji ma taki sam kod bledu jak nie dzialajacy czujnik ? czy bez wzgledu na to czy jest przerwa w instalacji czy uwalony czujnik kod bledu bedzie taki sam ? czujnik kupilem uzywany, podobno sprawdzony wiec wiele by wskazywalo w zaistnialych okolicznosciach na instalacje... jak przyszly mrozy to wokol pozostaych czujnikow roztapial sie lekko lod a wokol tego, kt wymienilem nie wiec wydaje sie, ze pozostale powinny byc OK... nie mam juz powoli serca do tego samochodu :/
Nie chce negowac, ale czujnika nie kupowal bym uzywanego...


Podepne sie pod temat. Moze ktos powiedziec, jak sciagnac dyfuzor w RS6 C5 bez sciagania zderzaka ???
Mam uwalony srodkowy lewy i bardzo byl bym szczesliwy, gdybym nie musial zwalac zderzaka.

Karolczak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 12 lip 2012, 21:17
Imię: Marek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Karolczak » 04 sty 2014, 11:58

skywalker1977 pisze:
escobar pisze:Tego sie obawialem ... we wtorek jade do mojego magika, podepnie - zobaczymy ... czy przerwa w instalacji ma taki sam kod bledu jak nie dzialajacy czujnik ? czy bez wzgledu na to czy jest przerwa w instalacji czy uwalony czujnik kod bledu bedzie taki sam ? czujnik kupilem uzywany, podobno sprawdzony wiec wiele by wskazywalo w zaistnialych okolicznosciach na instalacje... jak przyszly mrozy to wokol pozostaych czujnikow roztapial sie lekko lod a wokol tego, kt wymienilem nie wiec wydaje sie, ze pozostale powinny byc OK... nie mam juz powoli serca do tego samochodu :/
Nie chce negowac, ale czujnika nie kupowal bym uzywanego...


Podepne sie pod temat. Moze ktos powiedziec, jak sciagnac dyfuzor w RS6 C5 bez sciagania zderzaka ???
Mam uwalony srodkowy lewy i bardzo byl bym szczesliwy, gdybym nie musial zwalac zderzaka.

Wydaje mi się, że będzie podobnie mocowany jak w A6 C6. W mojej jest przykręcany na 5 śrub jak dobrze pamiętam i potem trzeba użyć niewielkiej siły, bo piasku tam co niemiara i go zwalić, trzyma się jeszcze na takich plastikowych zaczepach. Po jego ściągnięciu do czujników skrajnych jest w miarę dobry dostęp, gorzej jest ze środkowymi, bo przeszkadza belka, ale przy zwinnych dłoniach idzie się tam dostać.

skywalker1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Nuneaton - Szczecin

Post autor: skywalker1977 » 05 sty 2014, 06:27

Zabralem sie za to i musze powiedziec, ze wystarczylo odkrecic kilka nakretek dostepnych z pod otwieranego "schowka" w bagazniku, po lewej stronie i zderzak zeskoczyl lewa strona, co wystarczylo by wydlubac lewy wewnetrzny czujnik.
Ogolnie wiecej strachu niz roboty ;)

escobar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:55
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: escobar » 05 sty 2014, 13:29

odkreciales tylko te sruby dostepne od strony bagaznika czy nadkolami tez sie zajales ? pytam bo finalnie czeka mnie pewnie jeszcze jedno podejscie a bez odkrecania juz sie nie pisze wiecej ...

skywalker1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Nuneaton - Szczecin

Post autor: skywalker1977 » 05 sty 2014, 13:39

escobar pisze:odkreciales tylko te sruby dostepne od strony bagaznika czy nadkolami tez sie zajales ? pytam bo finalnie czeka mnie pewnie jeszcze jedno podejscie a bez odkrecania juz sie nie pisze wiecej ...
Tylko od strony bagaznika. <radocha>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga