Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Hałas drzwi pasażera

Nadwozie
ODPOWIEDZ
mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Hałas drzwi pasażera

Post autor: mctomek84 » 27 gru 2013, 16:34

Witam,
niedawno kupiłem A6 i mam mały problem, chodzi o to że słychać od strony pasażera szum toczących się kół już od prędkości 30km/h (jeżeli jest mokry asfalt). Jest to strasznie denerwujące ponieważ od strony kierowcy jest idealna cisza. Kupiłem ten samochód między innymi po to żeby było cicho a tu jakiś dziwny hałas mi wszystko psuje. I teraz nie wiem skąd to się bierze, jest jakaś nieszczelność tak jakby od dolnej strony drzwi ale tego nie jestem pewien. Czytałem o regulacji ramek drzwi ale coś czuję że to nie pomoże bo hałas już od niskiej prędkości słychać. Samochód jest bezwypadkowy a przebieg prawdziwy (230000km) i już takie hałasy? Jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
ancek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 18:24
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: ancek » 27 gru 2013, 17:08

sprawdÂź czy masz takie wygłuszenie błotnika.

Obrazek

Po otwarciu drzwi powinno być je widać.
Obrazek
141PS /326Nm

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 27 gru 2013, 19:55

Mam takie wygłuszenie także to nie to. Ale ostatnio jak się wsłuchałem to zauważyłem że hałas ten dochodzi jakby z okolic środkowego słupka albo tylnych drzwi, tak jakby ze środka samochodu. Jak stałem na postoju z wyłączonym silnikiem to też było wyraÂźnie słychać wszelkie hałasy z zewnątrz z tamtej okolicy, tak jakby szyba była niedomknięta albo drzwi. I teraz dylemat jak to znaleÂźć? Pewnie jakiś drobiazg tylko jak to ustalić?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 gru 2013, 17:59

Drzwi masz dobrze ustawione? Uszczelka nie jest uszkodzona? ÂŚciągnij boczek i zobacz czy jest wygłuszenie na drzwiach, sprawdź czy szyba idealnie przylega na całej długości do szyn.
Lektor.

mctomek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:17
Lokalizacja: Łaszczów

Post autor: mctomek84 » 30 gru 2013, 12:57

uszczelki sprawdziłem i nie widać uszkodzeń, niby wszystko dobrze przylega także zostaje mi ustawienie drzwi, dam do mechanika niech coś działa i jak znajdę źródło problemu to napiszę

Przejechałem się jako pasażer i okazuje się jednak że hałas pochodzi z przednich drzwi na samym dole z przodu, okolice głośnika. Reszta drzwi cichutko jest, żadnych szumów. Tylko na dole słychać szum opony. Tylko teraz co z tym zrobić? Wymieniać całą uszczelkę? A może regulować drzwi? A może nakleić dodatkową uszczelkę w tym miejscu tylko?

Problem rozwiązany. Może komuś się przyda. Okazało się że po prostu drzwi w okolicy głośnika nie dotykają tapicerką do uszczelki na karoserii. Kupiłem jakąś uniwersalną uszczelkę i przykleiłem ją na całej długości drzwi do tapicerki (w miejscu gdzie jest taki rant, dołek jak by). Trochę mało estetycznie to wygląda jak są otwarte drzwi ale nie jest źle no i jest już cisza. Zastanawia mnie tylko jak to możliwe że drzwi w tym miejscu odstają? Przecież jeżeli opadają to uszczelka nie dotyka w górnej okolicy drzwi <mysli> no ale mniejsza z tym. Dzięki wszystkim za pomoc.

rek1n82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 22 lut 2013, 06:31
Lokalizacja: Luban

Post autor: rek1n82 » 13 sty 2016, 19:22

nosz i mnie tez irytuje taki hałas tylko ze od strony kierowcy. Drzwi dolegają, uszczelki trochę wygniecione ale cale a odgłosy jakbym miał dziurę w podłodze :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga