Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Umowa na minicasco PZU

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
andia61
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:23
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pomorskie

Umowa na minicasco PZU

Post autor: andia61 » 23 gru 2013, 20:21

Witam koledze mam zamiar zrobić mini casco w PZU na samochód i mam takie pytanie czy ubezpieczenie mini casco obejmie jeżeli ktoś włamie mi sie do samochodu i ukradnie z niego poduszke nawigacje poniszczy deske pouszkadza zegary czy miał już ktoś z czymś takim do czynienia.Pytam bo takie występki stały sie modne u nas.Kobieta z PZU powiedziała ze mini casco obejmuje kradzież i zderzenie ze zwierzyną a w biuletynie który dostałem do zapoznania jest tak napisane o mini casco.Zakres ubezpieczenia-ZAKRESEM MC OBJęTE SÂĄ SZKODY POLEGAJÂĄCE NA USZKODZENIU ,ZNISZCZENIU LUB UTRACIE POJAZDU JEGO CZęSCI LUB WYPOSAÂŻENIA WSKUTEK ZAJÂŚCIA WYPADKU UBEZPIECZENIOWEGO W OKRESIE UBEZPIECZENIA.Poprosze o wasze opinnie.

akism
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 18 gru 2009, 20:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: akism » 23 gru 2013, 20:40

To w takim razie czym się różni mini od pełnego casco skoro obejmuje uszkodzenia auta?...
A6C7 3.0 TDI 272 S-line(było )
A8d3 4.2

macieka6c5

Post autor: macieka6c5 » 23 gru 2013, 22:44

Witam, tak - w zakres MC wchodzą takie zdarzenia jak włamanie, wandalizm czy kradzież wyposażenia (pod warunkiem, że będzie ono uwzględnione w polisie).

Warto wiedzieć, że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia MiniCasco w PZU jak i w OWU ubezpieczenia AC w każdym innym Towarzystwie widnieje zapis, mówiący, że w pewnych sytuacjach Towarzystwa wyłączają swoją odpowiedzialność za zdarzenie (np. kradzież wyposażenia). Chodzi o tak zwaną franszyzę integralną, - czyli kwotę 500 zł. Najprościej mówiąc:, jeśli ukradną nam nawigację wartą 450 zł to nie dostaniemy odszkodowania, ponieważ wartość skradzionego wyposażenia nie przekroczyła franszyzy integralnej (500 zł).

Warto też dopytać o udział własny - czy jest zniesiony czy wprowadzony, a jeśli zdecydujemy się go zastosować to, jaka jest jego wysokość.
Czyli: za polisę zapłacimy mniej, ale w przypadku likwidowania szkody, (która przekroczy magiczne 500 zł) musimy wyjąć ze swojej kieszeni 20% sumy ubezpieczenia auta, czyli mieć swój udział własny w likwidacji szkody. Szybki przykład: SU pojazdu to 23 000 zł, szkoda wyceniona na 9 000 zł, udział własny w tym przypadku wynosi 4 600 zł, czyli od PZU otrzymamy 4 400 zł.

W MC dobre jest to, że składki ustalane są ryczałtowo, tzn. niebrana jest pod uwagę ilość zniżek.
Alternatywą dla MC w PZU jest Ergo7 w Hestii. Plusem Ergo7 jest to, że dodatkowo jest odpowiedzialność za zderzenie się z innym pojazdem, minusem, że składka ustalana jest na podstawie posiadanych zniżek w AC.

W odpowiedzi do akism - najprościej mówiąc AC dodatkowo obejmuje szkody parkingowe, czyli różnego rodzaju obcierki, puknięcia, zadrapania z własnej lub cudzej winy, które jeśli chcemy możemy likwidować ze swojej polisy, - przy czym znowu należy pamiętać o franszyzie integralnej i udziale własnym.
Natomiast w zakres AutoCasco wchodzą wszystkie wymienione wyżej zdarzenia oraz dodatkowo „szkody parkingowe”, - czyli, różnego rodzaju zadrapania, obcierki, puknięcia, które możemy zlikwidować z polisy AC.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga