Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana rozrządu Gdzie kupić części?

Wszystko co dotyczy benzynowych A6/A7, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
dlugi1976

Wymiana rozrządu Gdzie kupić części?

Post autor: dlugi1976 » 15 sty 2009, 14:38

Witam,
W związku z zakupem A6 muszę jej wymienić rozrząd i tu pojawia się pytanie: Gdzie kupić części? w serwisie audi czy może na allegro?
http://moto.allegro.pl/item524621856_ro ... 4_2_8.html

Na allegro jak widać oprócz rolek, paska i pompy są jakieś dwie pierdułki czy to też trzeba wymienić czy dać sobie spokój?

Nazywaj poprawnie tematy zgodnie z Regulaminem nazywania tematów!
Ostatnio zmieniony 18 gru 2009, 19:41 przez dlugi1976, łącznie zmieniany 1 raz.

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 15 sty 2009, 14:53

carlos, on chyba pytal gdzie kupic czesci, a nie gdzie wymieniac rozrzad :-)

we wrocku w sklepie jak i na allegro za te same czesci placi sie taka sama kwote - 600pln wiec ja tam wole do sklepu podejsc bo nie dosc, ze od reki to przynajmniej nie problem z reklamacja czy wymiana w razie W.

dlugi1976

Post autor: dlugi1976 » 15 sty 2009, 14:59

marekwroc pisze:carlos, on chyba pytal gdzie kupic czesci, a nie gdzie wymieniac rozrzad :-)

we wrocku w sklepie jak i na allegro za te same czesci placi sie taka sama kwote - 600pln wiec ja tam wole do sklepu podejsc bo nie dosc, ze od reki to przynajmniej nie problem z reklamacja czy wymiana w razie W.
Ja się pytam czy oryginalny z audi (serwis) - 1000 czy wystarczy taki jak w linku z allegro tańszy. a o reklamacjach i awariach nie chcę słyszeć bo właśnie po to chcę wymienić rozrząd... ;-)

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 16 sty 2009, 09:26

Ten zestaw jest niezly. Co do paska Conti to roznie slyszalem. Natomiast zwróć uwagę mechanikowi zeby sprawdzil uszczelniacz wału i walków rozrządu , tam potrafi gubic olej a mozna to wymienic przy rozrzadzie a koszt jest smieszny.

tytan81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2008, 14:28
Lokalizacja: Radom

Post autor: tytan81 » 16 sty 2009, 22:38

A ja mam pasek Conti i bardzo go słychać jak pracuje

dragon36
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 29 gru 2008, 17:43
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: dragon36 » 17 sty 2009, 13:42

censored pisze:o do paska Conti to roznie slyszalem.


Ja z kolei słyszałem że jest bardzo dobry, przy okazji powiem wam taką ciekawostkę że paski Geates robią już nawet w Wolbromiu (15km od Olkusza)
to chyba lepiej niz jakby mialy byc z chin he he.Z autopsji mojego kolegi pasek conti w astrze zerwal sie po 40tys nie wiem co ile w astrze sie wymienia paski ale troche to maly byl przebieg.Mam Geatsa juz nie pierwszego i nigdy sie nie zawiodlem.Co do rolek i napinaczy SKF to zaslyszalem ze w sprzedaży pojawiaja sie rzeczy regenerowane a nie fabrycznie nowe.mechanik polecal mi rolki i napinacze INY

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 17 sty 2009, 14:46

wiec z tego wynika, ze jedno i drugie to gowno.. wiec w koncu co jest dobre? w sklepie mi powiedziano, ze mechanicy wola kupowac conti.
a co do paska w astrze to zalezy jaki silnik? bo jak 8 zaworowy to co 60tys. sie wymienia.
a powiedzcie mi, pompa wody skf czy jakos tak bedzie ok? czy lepiej ruville?

szef2416
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 14 gru 2008, 21:22
Lokalizacja: Drawsko

witam

Post autor: szef2416 » 18 sty 2009, 21:28

ostatnio tez miałem podobny problem i wybrałem sklep i porzadne rolki ruwila drogie nie polecam z alegro porównujac zdjecie rolek to pudelko ruwila a rolka nijaka

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 19 sty 2009, 14:35

szef2416 , moze jakies rozrzad za 400 (bo takie na allegro sa), ale jak kompletny rozrzad kosztuje 700 to jest dobry. Zamawialem juz kilka rzeczy na allegro u sprawdzonych dostawcow i niestety sa spore roznice miedzy sklepem w moim miescie a internetem. Pozatym jesli ktos sprzedaje na allegro gowno to odbija sie to w komentarzach.

liberro

Post autor: liberro » 20 sty 2009, 10:07

Zakładam że zamierzasz sam wymienić rozrząd :) bo jeśli nie to po co na własną ręke szukasz cześci. Chyba tylko po to żeby mieć kłopoty kiedy Ci strzeli pasek bo wtedy mechanik zwali na Ciebie że sobie takie lipne części kupiłeś. Znajdź mechanika dobrego od rozrządów zleć mu wymiane , strzel mu pare razy tekst że widziałeś kompletny za tę i tę cene żeby wiedział że nie poszaleje zbytnio . Jeśli z rozrządem bedzie coś nie tak i odpukać strzeli pasek w całości zwalasz winę na zakład tylko nie zapomnij wziąś faktury na której ma być jasno napisane wymiana rozrządu + części ( i znajdź taki zakład ktory bedzie stać na drugi silnik wrazie bum 5-7 tysi :) ) Mnie również czeka wymiana . Auto z tego co zauważyłem mamy podobne więc koszt wymiany rozrządu nie powinien przekroczyć 1000 zł to i tak nie dużó bo dla przykladu z tego co słyszałem 2,5 TDI 2000 zł .


Pozdro

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 20 sty 2009, 11:25

Wiesz 1000 to spokojnie przekroczy z tego co sie orientuje to za wymiane bierze sie okolo 500 plus ten zestaw ktory ja bym znalazł na alegro 700 i masz juz 1200. Ja rozmawialem z moim mechanikiem i on powiedzial ze nie wie skad ludzie na allegro maja takie ceny. I ze jesli on by mi kupil czesci to musze sie naszykowac na cene 1500.
A co do reklamowania to ja bym wolał nie reklamowac bo przerabialem takie przypadki i niestety takie sprawy koncza sie w sadzie a twoj samochod stoi, zawsze trzeba sprawdzic czy mechanik ma dobre ubezpieczenie zakladu jesli nie to zapomnij o wyplacie odrazu.
ja mysle ze sporo osob kupuje osobno rozrzad i daje do założenia. Moze niech ktos sie jeszcze wypowie.

liberro

Post autor: liberro » 20 sty 2009, 13:01

500 zł Pewnie że dużo. Mnie za robocizne powiedział 300 zł dlatego powiedziałem że nie przekroczy tysiaka . Swoją drogą powiem Ci Bartek że jak nie daj Bóg strzeli rozrząd to podejrzewam że mało gdzie Ci bez problemów wypłacą odszkodowanie , dlatego trzeba mieć mocną podstawe by iść do sądu. A jedynym chyba i nie podważalnym dowodem jest faktura na taką usługę razem z częściami. A skoro Twój mechanik , nie wiem czy dobry czy zły twierdzi że ceny na allegro są szokujące to moze zmień mechanika bo Cię w konia robi :) Wiem że mój jest ok i co do cen w kulki nie leci . Po pierwsze kupę czasu pracował w serwisie Audi Po drugie ceny części ma w granicach rozsądku i zawsze porównywalne do allegro. Za zestaw rozrządu o których mowa jest na tym forum , tyle ze zamiast coni jest gates z wymianą śpiewa do 1000 zł

[ Dodano: 2009-01-20, 13:04 ]
Przepraszam Bartek pomyliłem Twoją wypowiedź z tekstem Arka i to też do niego było skierowane odnośnie zmiany mechanika :)

dlugi1976

Post autor: dlugi1976 » 20 sty 2009, 14:26

liberro pisze:Zakładam że zamierzasz sam wymienić rozrząd :) bo jeśli nie to po co na własną ręke szukasz cześci. Chyba tylko po to żeby mieć kłopoty kiedy Ci strzeli pasek bo wtedy mechanik zwali na Ciebie że sobie takie lipne części kupiłeś. Znajdź mechanika dobrego od rozrządów zleć mu wymiane , strzel mu pare razy tekst że widziałeś kompletny za tę i tę cene żeby wiedział że nie poszaleje zbytnio . Jeśli z rozrządem bedzie coś nie tak i odpukać strzeli pasek w całości zwalasz winę na zakład tylko nie zapomnij wziąś faktury na której ma być jasno napisane wymiana rozrządu + części ( i znajdź taki zakład ktory bedzie stać na drugi silnik wrazie bum 5-7 tysi :) ) Mnie również czeka wymiana . Auto z tego co zauważyłem mamy podobne więc koszt wymiany rozrządu nie powinien przekroczyć 1000 zł to i tak nie dużó bo dla przykladu z tego co słyszałem 2,5 TDI 2000 zł .


Pozdro
Na wstępie dzieki za porady. A odnośnie powyższej odpowiedzi to nie mam zamiaru sam nic wymieniać. Szukam części w miarę dobrych/sprawdzonych/polecanych przez innych użytkowników właśnie po to żeby mi mechanik gówna nie wcisnął i żebym nic nie musiał reklamować bo co mi z tego jak silnik do remontu (sądy pewnie miesiącami itd.). Problem polega na tym że mam mechanika z polecenia (robił koledze rozrząd w 2.8 i jest zadowolony) ale dla własnego spokoju muszę się dowiedzieć czy części będą dobre czy tanie a nie pocić się za każdym razem po naciśnięciu gazu.
Podsumowując może faktycznie zlecę zakup mechanikowi i tylko zweryfikuję czy to nie jakiś kiepski zestaw kompletnie Wam nie znany.
A jeżeli chodzi o koszty wymiany to w serwisie zawołali 1000 :shock: więc każdy inny warsztat będzie tańszy.

A mam jeszcze do Ciebie pytanie liberro: jaki masz pasek rozrządu? bo w serwisie mi podali jakiś wzmacniany za prawie 300zł :shock: podobno do tego silnika właśnie

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 20 sty 2009, 14:46

Silnik ma duzo wieksza moc i wieksze przeciazenie i moze jest potrzebny lepszy pasek. W ASO zawsze bedzie drozej.
Mechanika faktycznie zmienię skoro krzycza sobie po 300 za ta operacje , ale macie racje z ta cena bo kiedys rozmawaialem z kolesiem ktory za wymiane napinaczy lancucha chciał 600 za dwie strony a roboty jest prawie tyle co z rozrzadem (tez tez trzeba caly przod rozebrac) plus wyjmowanie wałków , nie ma co szukam nastepnego mechanika moze w koncu trafie na uczciwego. Musze przyznac ze na pomorzu jakos mi ciezko trfaic na taniego i uczciwego nie wiem co jest w tym pomorzu.

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 20 sty 2009, 14:58

Arek_R pisze:mi ciezko trfaic na taniego i uczciwego
bo to raczej w parze nie idzie jak gleba i komfort.
wg mnie lepiej jest miec uczciwego, sprawdzonego mechanika.. to, ze troszke drozej moze miec mozna jakos przebolec. w koncu rozrzad nie wymianiesz co miesiac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga