Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BDW 2.4 177 KM] Problem z ABS

Silniki benzynowe
Poltergeist
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2011, 00:52
Lokalizacja: Śląsk

[ BDW 2.4 177 KM] Problem z ABS

Post autor: Poltergeist » 28 lis 2013, 22:15

Auto jak w profilu. Od jakiegoś miesiąca pojawia mi się błąd "intermittent" 01201-ABS Valves Supply Voltage. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki jakie znalazłem-bez efektu. Zaobserwowałem jeden dziwny objaw a mianowicie pompa ABS włączą się na postoju bez powodu pomimo wyłączonej stacyjki. Brzęczy co pewien czas. Już mi ręce opadają. Pomocy może ktoś mnie naprowadzi gdzie szukać awarii. Mam podejrzenia co do czujników ABS ale w którym kole ? VCDS niczego oprócz powyższego błędu nie pokazał.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 29 lis 2013, 11:53

sprawdź jeszcze raz WSZYSTKIE bezpieczniki auta - nie tylko te wewnątrz pojazdu ale również te pod maską szczególnie 40a. Ponad to proponuję wyjąć obydwie wtyczki sterownika ABS - tą dużą u góry oraz małą ( chyba dwu-pinową ) od dołu i przeczyścić zaśniedziałe kostki. Powinno pomóc

Poltergeist
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2011, 00:52
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Poltergeist » 30 lis 2013, 01:25

Bezpiecznik 40A jest OK, w modelu C6 jest tylko jedna duża wtyczka, to zupełnie inna pompa niż w C5, nie była zaśniedziała na wszelki wypadek wyczyściłem sprayem do styków elektrycznych niestety dalej mam choinkę i koncert pisków na fisie. Podejrzewam sterownik ABS.

Problem rozwiązany <okok> . Tak jak podejrzewałem padł sterownik ABS. Ponieważ nie chcę uprawiać na forum reklamy mogę na pw podać namiary na serwis który jako jeden z nielicznych ( o ile nie jedyny) skutecznie naprawia sterowniki ABS z C6.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga