Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Lampy przednie 97r na lampy z 2000

Nadwozie
Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 07 lis 2013, 20:52

Poliftowe lampy nie będą pasowały do przedlifta, bo właśnie inaczej są wygięte i nie będą "licowały"... Najlepiej założyć półlift, bo wyglądają jak polift a kształtem pasują do przedlifta.

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 07 lis 2013, 21:02

dzięki ;) skoro mam szukać półlifta to jakie lata produkcji wchodzą w rachubę? 99-2001?
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

nokti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: gorzów

Post autor: nokti » 07 lis 2013, 21:48

Nie do końca 99-2001,Wchodzą w gre tu miesiące,półlift zaczynał się rok modelowy 10-1999 kończył 05-2001.ÂŁatwo poznać przedlift (nie ma klosza na żarówce kierunkowskazu) zaś polift ma delikatniej ścięty narożnik lampy.Taka lampa ma być jak pokazał kolega Daniel i kropka

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 07 lis 2013, 21:56

nokti pisze:Nie do końca 99-2001,Wchodzą w gre tu miesiące,półlift zaczynał się rok modelowy 10-1999 kończył 05-2001.ÂŁatwo poznać przedlift (nie ma klosza na żarówce kierunkowskazu) zaś polift ma delikatniej ścięty narożnik lampy.Taka lampa ma być jak pokazał kolega Daniel i kropka
dokładnie <okok> ;)

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 08 lis 2013, 10:30

Dzięki wielkie. Wychodzi na to że ori lampę mam 1998r przedlift a tę którą wymieniano póżniej to polift - wnoszę z tego że nie licuje z chromowaną listewką zdeżaka tuż pod lampą... Ta listewka wystaje czołem przed lampę, a przeliftowa idealnie się z nią pokrywa... Czyli to pokrywanie się elementów jest wyrazem tego innego kąta klosza - czy tak?
Jeśli tak to ciekawa sprawa bo lampa podejżana o poliftowość ma prod nabitą z 1999r... <mysli>
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 08 lis 2013, 13:05

A czy nielicowanie zderzaka nie jest skutkiem dzwona z tej strony? Dlaczego była zmieniana lampa?
ÂŻeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
W A6 C5 były trzy rodzaje lamp:
przed liftem, mała soczewka, nie ma osłony na kierunek
Obrazek

tzw pół lift czyli średnia soczewka, jest przesłonka kierunkowskazu
Obrazek

i lift, duża soczewka
Obrazek

Co do kształtu lamp, to lampy pełnoliftowe są dołem bardziej obłe, że tak napiszę... <mysli>
Porównaj na zdjęciu 1- półlift, 2 - lift:
Obrazek
Obrazek

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 08 lis 2013, 15:35

Pomimo waszych starań muszę stanąć koło dwóch innych sztuk i porównać... Ze zdjęć a przede wszystkim z oględzin i porównań komp i zdjęcie/ lampa wynika tak: szkło zewn półlift lub przedlift (napisy na dole szkła a polift nie ma opisów na dole klosza) soczewka polift: jest duża i jej wygląd najbardziej odpowiada poliftowi. Gumka uszczelniająca na lampie jest z 1999r z października... Gdzie jest wybita data produkcji lampy? Jest gdzieś wybita wogóle jak na większości elementów? Kierunkowskaz jest obudowany więc wygląda na pół/polift... I tak w koło macieju... Hehe jedna lampa a tyle dociekań... Strzała to auto nie miało: lampa była rozbita kamieniem w drugim roku użytkowania, oba błotniki wymienione 5lat temu bo ruda stare zjadała (jeśli były robione a nie wymieniane to ktoś się pięknie postarał bo lakier ma tam 130-140mikro... :> jest równy i szpachli nigdzie nie ma ) Wszystkie plastiki, pas, wszystko prod 1998r tylko chłodnica ta bliżej silnika nowsza od reszty. Nic nie połamane, spasowane idealnie. Rozważana lampa po prostu jest źle założona na górnych śrubach: trzeba popuścić tę przyśrodkową i lampę tu nieco wypchnąć: wtedy idealnie zlicuje i wyrówna się kierunkowskaz z błotnikiem - przyglądałem siętemu dokładnie... Więcej argumentów jest za półliftem ale subiektywnie odbierany wygląd już nie jest taki pewien...

Czy ktośma zdjęcia półlifta idealnie od frontu? A'face?? Albo inaczej: średnice poszczególnych soczewek by sprawę rozwiązały... Tylko tak "forumowo" na kompie pisząc mogę się dzięki Wam upewnić co do stanu posiadania... :p

etit:
Dobra doszedłem że to półlift... :P Cholera normalnie te soczewki z poliftem są toćka w toćkę takie same... Nie wiem jak Wy rozpoznajecie że to średnia/duża soczewka... Dla mnie to to samo...
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 886
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 25 lis 2013, 16:45

hehe ja mam teraz problem mam auto z 2000r lampy półlift i nie wiem jak to jest ze zderzakiem bo mam już duże halogeny ale nie mam kratki w chromie i czy do takiego zestawu podejdzie poliftowy zderzak ze spryskami bo maska do półliftowych lamp jest przedliftowa tak? i tu może być problem ze zderzakiem i maską?
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 25 lis 2013, 17:01

zarzyk, zderzak na upartego założysz tylko będzie duża szpara przy lampach z 2000 roku do całości potrzebujesz maskę reflektory i kilka innych gratów aby zrobić polifta.

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 886
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 25 lis 2013, 17:28

łoo to odpada chciałem po prostu kupić zderzak bo mam okazje co prawda do przemalowania ale cały ładny nie klejony itd. ale polift spryski i PDC a tak to będę musiał zadowolić się samymi spryskami bo nie mogę znaleźć ori z pdc i spryskami przed liftem. Dołożę jak coś... :) Dzięki za info baaardzo się przydało bo bym był średnio zadowolony z zakupu :)
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga