Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 ] problem z tylnym spryskiwaczem

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Nylek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:18
Lokalizacja: Krakow

[ A6 C5 ] problem z tylnym spryskiwaczem

Post autor: Nylek » 18 sty 2009, 11:59

Witam serdecznie mam pytanko, jak rozebrac tylna klape bagaznika w A6 C5 kombi mam problem ze spryskiwaczem zalewa mi ją, a na szybe nic nie pryska mysle ze cos tam sie rozlaczylo... Poza tym mam problem co jaks czas zapala mi sie kontrolka silnika czasem gasnie po przejechaniu ok 200km i pozniej znowu sie zapala... Mysle ze nie chodzi tu o paliwo bo staram sie lac na dobrych stacjach...Pozdrawiam Dawid
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 17:39 przez Nylek, łącznie zmieniany 2 razy.

Nylek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2009, 20:18
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Nylek » 18 sty 2009, 12:30

Wlasnie szukalem i niestety niemoge znalezc jestem tu nowy :(

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 18 sty 2009, 13:17

masz spryskiwacz wycieraczki do wymiany a zeby zdjac pokrywe to usisz odkrecic srubki w porywie trijkata a pozniej pomalu podwarzac sa tam zaczepy metalowe
co do kontrolki silnika prawdopodobnie siada Ci sonda lambda
Audi Back On Track :)

Awatar użytkownika
szwagier_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2008, 00:26
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: szwagier_ » 18 sty 2009, 20:11

Raczej sie nie rozlaczylo tylko ukrecila sie plastikowa rurka. Robi to czesto z powodu zbierajacej sie w okolo rdzy. Jesli masz zdolnosci manualne mozesz to zrobic demontujac silniczek, rozkrecajac go. Wyjmij koniecznie z urwanej rurki metalowa koncowke to ci sie przyda. Jedziesz do servisu VOLVO ciezarowego, Kupujesz rurke od spryskiwaczy od modelu FH i dopasowujesz ja do silniczka. Generalnie chodzi tylko o trudnosc z zmocowaniem tego wewnatrz silniczka ale wszystko da sie zrobic. Po obcieciu na odpowiednia dlugosc rurki rozwiercasz ja na rozmiar jaki ma ta metalowa koncowka ktora wyjales. wklejasz i jest ok. u mnie chodzi juz tak od ladnych kilku miesiecy. Nie zrobilem niestety fotek. Jezeli nie chcesz sie w to bawic kup po prostu drugi silniczek. Naprawa zajmuje dobre 2-3 godziny majac odpowiednie, w miare podstawowe narzedzia warsztatowe na miejscu, ale prawie nic nie kosztuje.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 23:10 przez szwagier_, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

TrimiX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TrimiX » 18 sty 2009, 21:14

Nic nie kombinuj w rzadne przeróbki i takie tam rozwierania i bawienie sie w macgajwera :) , producent przewidział orginalne zestawy naprawcze to tego typu uszkodzeń . Na AKP jest foto relacja z tego typu usterki wraz z dokładnym opisem co i jak - krok po kroku
Tutaj masz numer zestawu naprawczego , są tam dysze podladki i resztę klamotów do odbudowy : 8L0 998 711

Powodzenia
Usunięto - Pkt. 29. Regulaminu Forum

Awatar użytkownika
szwagier_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2008, 00:26
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: szwagier_ » 18 sty 2009, 23:27

Zestaw jak najbardziej mozna zastosowac. Chodzi tylko o kwestie "macgajwerowania". Jesli ktos nie robil takich rzeczy to lepiej sie za to tez nie bierze, bo szkoda zestawu za 150 zl. Za ta kase mozna na alledrogo.pl kupic gotowy silniczek i tylko go przelozyc np http://allegro.pl/item520925876_silnicz ... skoda.html

Mozna tez taniej od kogos kto sprzedaje czesci poszukac i za 30-70 zl kupic. Wszystko zalezy od naszych zdolnosci lub zasobnosci porfela. Warto jednak wiedziec ze przy braku kasy jest mozliwosc korzystania z dobrodziejstwa np takiego spryskiwacza przy minimalnych wydatkach. Co nie umniejsza faktu, iz faktycznie najlepiej dokonywac napraw na oryginalnych czesciach, bo na pewno na dluzej zostanie to sprawne i mniej nerwow przy naprawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 04 wrz 2009, 23:15

Podłączę się pod temacik.
Zakupiłem zestaw naprawczy i chciałbym go zamontować, ale mam problem z demontażem rolety w a6 c5 avant

Czy mógłbym ktoś objaśnić albo jak ma jakieś materiały zobrazować jak zdemontować taką roletę???

Wiem, że jest tam 12 zatrzasków po 6 szt. zatrzasków na każdą stronę.
Wyczytałem, AKP że do demontażu ktoś użył 12 patyczków po lodach, i właśnie włożyłem te patyczki w owe zatrzaski rolety, ale nie mogę nadal tej rolety zdemontować:(

[ Dodano: 2009-09-09, 00:19 ]
Najpierw użyłem 12 patyczków do lodów, aby wcisnąć je w miejsce zatrzasków i wtedy patrząc na roletę z prawej strony użyłem 2 śrubokrętów powoli podważając z każdej strony żeby wysunąć tą roletę z jednej strony.
Wtedy praktycznie z drugiej sama wypadła wraz z patyczkami do lodów:)
Miejsca porysowane przez śrubokręty pomalowałem czarnym pisakiem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga