Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: raiden25 » 28 paź 2013, 00:38

Witam, slyszalem ze do silnikow 2.7 biturbo trzeba montowac jakas najlepsza instalacje gazową za ok 4tys zl.
Czy kto moze powiedziec cos o tej instalacji lub ewentualnie polecic kogos z Warszawy lub okolic kto by porzadnie zalozyl??
Jeszcze tylko spytam ile pali taki silnik z gazem w cyklu najgorszym czyli miasto/korki i małe odcinki??

Cybul
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 27 maja 2013, 02:05
Lokalizacja: Wroclove

Post autor: Cybul » 28 paź 2013, 00:43

Ja za instalacje zapłaciłem 4,5tyś. spalanie jest wg mnie takie same jak na benzynie. Osobiście wolałem dołożyć i założyć u gościa z polecenia niż wymieniać co chwile wtryski itp... Spalanie w trasie 13-15 a w mieście zależy od stylu jazdy... u mnie to jest od 17-25;) w manualu;)

vectra007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 29 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: słubice
Kontakt:

Post autor: vectra007 » 28 paź 2013, 02:28

siemka ja odbieralem w sobote i mam taka instalke:

LPG Tech 316
2x KME Tur (kanapka) 1.28bara
Hana AA (niebieska)
Bormech 600x270
wielozawór extra
elektrozawór OMB fi 8mm

jak cos napisz do fassi1 on tobie doradzi

:)
w razie problemow pisz pomoge nie staram sie wymadrzac staram sie pomoc ucza sie na bledach :)

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 paź 2013, 11:03

vectra007 pisze:siemka ja odbieralem w sobote i mam taka instalke:

LPG Tech 316
2x KME Tur (kanapka) 1.28bara
Hana AA (niebieska)
Bormech 600x270
wielozawór extra
elektrozawór OMB fi 8mm

jak cos napisz do fassi1 on tobie doradzi

:)
Wiem że to wcześnie ale ile Ci pali na tym zestawieniu ?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: Zagór » 28 paź 2013, 11:29

raiden25 pisze:Witam, slyszalem ze do silnikow 2.7 biturbo trzeba montowac jakas najlepsza instalacje gazową za ok 4tys zl.
Czy kto moze powiedziec cos o tej instalacji lub ewentualnie polecic kogos z Warszawy lub okolic kto by porzadnie zalozyl??
Jeszcze tylko spytam ile pali taki silnik z gazem w cyklu najgorszym czyli miasto/korki i małe odcinki??
Jarek Nowotczyński w Mławie - nie znam nikogo, kto lepiej ogarnia VAG w temacie LPG.

Może i daleko, ale jedziesz raz na montaż, i nie ma jazdy na poprawki, modyfikacje, po prostu masz LPG i nawet o tym nie wiesz :)

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: raiden25 » 28 paź 2013, 18:26

Zagór pisze:
raiden25 pisze:Witam, slyszalem ze do silnikow 2.7 biturbo trzeba montowac jakas najlepsza instalacje gazową za ok 4tys zl.
Czy kto moze powiedziec cos o tej instalacji lub ewentualnie polecic kogos z Warszawy lub okolic kto by porzadnie zalozyl??
Jeszcze tylko spytam ile pali taki silnik z gazem w cyklu najgorszym czyli miasto/korki i małe odcinki??
Jarek Nowotczyński w Mławie - nie znam nikogo, kto lepiej ogarnia VAG w temacie LPG.

Może i daleko, ale jedziesz raz na montaż, i nie ma jazdy na poprawki, modyfikacje, po prostu masz LPG i nawet o tym nie wiesz :)
Słyszałem o tym człowieku, ale zapewne liczy sobie właśnie tą górną półkę za instalacje czyli coś ok 4,5tysia... Dziś dostałem wycene na STAGu za 3,5tysia. Hmmm spoko jeszcze mam chwile czasu więc zbiorę więcej informacji :)

dgasek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 06 cze 2011, 21:07
Imię: Damian
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dgasek » 28 paź 2013, 19:10

3,5k to mało jak na ten silnik - albo będzie na kiepskich gratach , albo kiepsko zrobione. Myślę że różnica 1k nie ma tu znaczenia , bo i tak się momentalnie zwróci.

A tak na marginesie , to kupiłeś Audi od człowieka z Koła ??

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 28 paź 2013, 19:13

dgasek pisze:3,5k to mało jak na ten silnik - albo będzie na kiepskich gratach , albo kiepsko zrobione. Myślę że różnica 1k nie ma tu znaczenia , bo i tak się momentalnie zwróci.

A tak na marginesie , to kupiłeś Audi od człowieka z Koła ??
Tak a znasz go ?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: Zagór » 28 paź 2013, 20:01

raiden25 pisze:
Zagór pisze:
raiden25 pisze:Witam, slyszalem ze do silnikow 2.7 biturbo trzeba montowac jakas najlepsza instalacje gazową za ok 4tys zl.
Czy kto moze powiedziec cos o tej instalacji lub ewentualnie polecic kogos z Warszawy lub okolic kto by porzadnie zalozyl??
Jeszcze tylko spytam ile pali taki silnik z gazem w cyklu najgorszym czyli miasto/korki i małe odcinki??
Jarek Nowotczyński w Mławie - nie znam nikogo, kto lepiej ogarnia VAG w temacie LPG.

Może i daleko, ale jedziesz raz na montaż, i nie ma jazdy na poprawki, modyfikacje, po prostu masz LPG i nawet o tym nie wiesz :)
Słyszałem o tym człowieku, ale zapewne liczy sobie właśnie tą górną półkę za instalacje czyli coś ok 4,5tysia... Dziś dostałem wycene na STAGu za 3,5tysia. Hmmm spoko jeszcze mam chwile czasu więc zbiorę więcej informacji :)
Na gazie się oszczędza po montażu, nigdy na nim samym - będziesz więcej na benzynie na poprawki jeździł niż bys byś zapłacił - ale zrobisz jak chcesz.

Awatar użytkownika
kolo98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:08
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: kolo98 » 28 paź 2013, 21:00

Z czego widziałem to dobrej instalacji poniżej 4 z hakiem nie można założyć do tego silnika, ale jak koledzy piszą, dopłacisz ale potem masz święty spokój.
Cybul pisze:Ja za instalacje zapłaciłem 4,5tyś. spalanie jest wg mnie takie same jak na benzynie. Osobiście wolałem dołożyć i założyć u gościa z polecenia niż wymieniać co chwile wtryski itp... Spalanie w trasie 13-15 a w mieście zależy od stylu jazdy... u mnie to jest od 17-25;) w manualu;)
Co tak dużo ci pije? chyba jej nie oszczędzasz za bardzo co? :>

grzelus2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:28
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: grzelus2 » 31 paź 2013, 11:54

najlepiej kupić 1.9tdi, jak chcesz tanio jezdzic

Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: Streetrufio » 31 paź 2013, 12:34

grzelus2 pisze:najlepiej kupić 1.9tdi, jak chcesz tanio jezdzic
A co jeśli się chce jeździć szybko i tanio....

Awatar użytkownika
raiden25
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2013, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: raiden25 » 31 paź 2013, 13:21

Diesle mam aktualnie i nie chce już, za głośne auto, mam dość warkotu...
Gdybym kupował nowe auto to pewnie wybrał bym diesla ale nie auto z 300tys km przebiegu...

Moja Megana ma 220tys i w sumie jak kupiłem pzy 180 chodził jeszcze dość cicho, aktualnie nie dość że wszystko trzeszczy to jeszcze warkot silnika nie do zniesienia...

Awatar użytkownika
kolo98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:08
Lokalizacja: Brwinów

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: kolo98 » 31 paź 2013, 14:22

grzelus2 pisze:najlepiej kupić 1.9tdi, jak chcesz tanio jezdzic
Może napisz coś wnoszącego do tematu, a nie pierdy o dieslach, mam 1.9tdi możemy pogadać o nim w innym temacie. Poprostu kolega napisał że pali mu tyle i tyle, ale jest tyle parametrów wpływających na spalanie włącznie ze stanem silnika i jakością instalacji gazowej, że można pisząc ile komu pali napisać również przy jakich warunkach jakiej nodze itp, dla potomnych żeby potem ludzie się nie odstraszali pierwszym postem o spalaniu rzędu V8.

[ Dodano: 2013-10-31, 14:26 ]
A jeśli nie uznajesz gazu w benzynie, to miej to na uwadze że inni mogą uznawać że olej napędowy nadaje się do maszyn rolniczych i budowlanych, temat rzeka.

Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Re: Jaki gaz do 2.7 biturbo Quattro

Post autor: Streetrufio » 31 paź 2013, 21:15

kolo98 pisze:
grzelus2 pisze:najlepiej kupić 1.9tdi, jak chcesz tanio jezdzic
Może napisz coś wnoszącego do tematu, a nie pierdy o dieslach, mam 1.9tdi możemy pogadać o nim w innym temacie. Poprostu kolega napisał że pali mu tyle i tyle, ale jest tyle parametrów wpływających na spalanie włącznie ze stanem silnika i jakością instalacji gazowej, że można pisząc ile komu pali napisać również przy jakich warunkach jakiej nodze itp, dla potomnych żeby potem ludzie się nie odstraszali pierwszym postem o spalaniu rzędu V8.

[ Dodano: 2013-10-31, 14:26 ]
A jeśli nie uznajesz gazu w benzynie, to miej to na uwadze że inni mogą uznawać że olej napędowy nadaje się do maszyn rolniczych i budowlanych, temat rzeka.
Post naprawdę jak najbardziej trafiony!!!

Nie mam gazu u siebie tylko dlatego że robię prywatnym autem 6-7 tyś km na rok, ale gdybym tylko robił więcej niż 10-15 tyś. km to bez zastanowienia montował bym gaz.

I kiedy słyszę porady typu, skoro chcesz oszczędzać to kup sobie TDI to od razu przypominają mi się wszystkie naprawy związane z dieslami wszelkiej maści w przeszłości, liczone w tysiącach zł. OK, znam 1.9 TDI ale niekoniecznie każdy ma ochotę jeÂździć klekoczącym mułem, zasilanym paliwem do kombajnów. Przepraszam wszystkich użytkowników naprawdę dobrych i szybkich Diesli, ale poza trwałością 1.9 TDI nie ma nic do zaoferowania. Obecnie użytkuję Skoda Octavia 1.9 TDI z 2011 roku jako samochód służbowy i jest tak smutny i nudny że nawet jego teoretyczna trwałość do mnie nie przemawia (tym bardziej że jest służbowy)...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga