Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AGA 2.4 165 KM] Wymienilem uszczelke pod pokrywa bez syliko

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eminente
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 26 maja 2010, 11:46
Lokalizacja: Łódź

[AGA 2.4 165 KM] Wymienilem uszczelke pod pokrywa bez syliko

Post autor: eminente » 26 wrz 2013, 12:28

Witam

Przepraszam na wstepie, ze zakladam nowy temat, ale potrzebuje fachowej porady jak najszybciej.

Mianowicie wymienilem wczoraj uszczelke pod pokrywa zaworow z lewej strony auta, czyli od strony kierowcy i tez wymienilem zaslepke walka rozrzadu uszczelka pod dekle komplet firmy Elring czy jakos tak i zaslepka zamiennik firmy mi nie znanej.
Czytajac postu w tym temacie wystrraszylem sie bo pod uszczelke delki nie dalem nigdzie sylikonu jak myslicie bedzie cieklo? bo nie wiedzialem ze sie daje i na zaslepke tez nie dalem co od razu poskutkowalo cieknieciem oliwy <wnerw> spod uszczelki jak narazie raczej nie. Co mam robic wymienic zaslepke na ori i dac sylikon ale sama zaslepke czy zdjac delka i pod uszczelke dac w te newralgiczne punkty sylikonu czy raczej juz nie rozkrecac pokrywy i zaslepke wymienic bez zdejmowania?

Jesli moge prosic to pomożcie zalezy mi na czasie czeka mnie w week dluga trasa i chcialbym miec sprawne autko

Pozdrawiam wszystkich i licze na pomoc fachowcow <okok>
Only Audi..........

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 26 wrz 2013, 15:38

biorąc pod uwagę własne doświadczenia w tym problemie to mogę napisać, że jak nie dałem silikonu to leciało dalej, musiałem rozbierać ponownie. jeśli leci spod zaślepki to ciśnienie ma gdzie wywalać olej i spod dekla nie będzie leciało, jak uszczelnisz to miejsce wtedy olej będzie szukał innej drogi i może lecieć spod dekla. nie napisałeś nic o całym układzie odpowietrzania i przyczynach wycieków, czy coś z tym robiłeś czy tylko wymiana uszczelki i zaślepki bo leciało. sprawdź drożność odmy i ezektora bo to najczęstsze przyczyny powstawania wycieków. jeśli układ odpowietrzania będzie sprawny to może nie będziesz musiał się przejmować silikonem.

Awatar użytkownika
eminente
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 26 maja 2010, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eminente » 27 wrz 2013, 08:31

Odmy sprawne, ezektor tez mnie tak na dobra sprawe lecialo wczesniej z tej zaslepki ale przy okazji wymienilem uszczelke ale bez sylikonu i juz wczoraj zauwazylem ze leci jednak spod zaslepki i troszke dekla tez, ale czy jak jutro rozbiore dekielek to moge dalej skorzystac z tej uszczelki czy musi koniecznie byc nowa bo troszke one kosztuja. Te odmy sprawdzall mi mechanik a jak ja moge sam sprawdzic odmy i ezektor? podpowiesz mi kolego? Mnie powiedzial ze jest ok ale z mechanikami roznie bywa.
Only Audi..........

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 27 wrz 2013, 13:13

odmę najlepiej wymontować i dobrze przeczyścić co do ezektora również wyjąć i sprawdzić poprawność działania, schemat znajdziesz na forum. co do uszczelki nie powinno być problemu jeśli użyjesz ponownie tej samej, od wymiany nie minęło dużo czasu i nie zdążyła stracić elastyczności

Awatar użytkownika
eminente
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 26 maja 2010, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eminente » 27 wrz 2013, 14:23

dziekuje Ci bardzo kolego

a mam jeszcze jedno pytanko jesli wymontuje te odme i zaczne ja delikatnie czyscic ale mimo to peknie to co wtedy laczyc ja jakos czy niestety kupowac nowa ktora kurde kosztuje 376zl Bursiak ÂŁódź ASO a eżektor 114zl ?
Only Audi..........

Awatar użytkownika
marzol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: marzol » 27 wrz 2013, 18:54

eminente pisze:a mam jeszcze jedno pytanko jesli wymontuje te odme i zaczne ja delikatnie czyscic ale mimo to peknie to co wtedy laczyc ja jakos czy niestety kupowac nowa ktora kurde kosztuje 376zl Bursiak ÂŁódź ASO a eżektor 114zl ?
Czasem zamiennik tej odmy trafia się na Allegro za ok 180zł. Ezektor tylko w ASO. Ja osobiście odmę mam z węża i jak na razie nie widzię jakiś nieprawidłowości.

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 27 wrz 2013, 21:28

marzol pisze:Ja osobiście odmę mam z węża i jak na razie nie widzię jakiś nieprawidłowości.
Nieprawidłowości nie będzie jak w całości, tylko ta estetyka :( <luzik>

gutek_cargo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 11:46
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: gutek_cargo » 13 paź 2013, 08:11

Podłącze się do tematu... Przerabiałem temat i uszczelek pod pokrywami i też odmy. Do uszczelek też podchodziłem dwa razy za pierwszym razem źle odtłuściłem silikon i uszczelka niedostatecznie przywarła a potem się okazało że jeszcze wymiotuje olejem z uszczelniacza walka. Odmę czyściłem i rozpadła się w dłoni :) założyłem zamiennik i chyba coś nie jest idealnie.
A od czego ten ezektor? Jak sie dobrać do tego?
Było :Audi S6 C5 4.2 V8
Teraz :Audi S6 C6 5.2 V10

Awatar użytkownika
eminente
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 26 maja 2010, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eminente » 17 paź 2013, 15:44

Witam

U mnie sprawa zakonczona wiec tak ezektor byl sprawny odma zmontowana i jesli chodzi o broki to istotne koledzy ja zalozylem brok w ten sposob: mianowicie po zdjeciu dekla odkrecilem cztery sruby torks ktore trzymaja klawiature i wtedy wlozylem brok czy tam zaslepke walka rozrzadu, klawiature przykrecilem i tyle pojechalem w droge i w pewnym momecie kleby dymu spod maski patrze a tam broka nie ma;/ wiec tel do kuzyna mechanika i juz wszystko wiem koledzy nigdzie nie doczytalem w postach w szukajce tego co jest wazne jesli chodzi o montarz brokow. jest wszedzie napisane ze wydlubac srubokretem i naniesc sylikon i wcisnac tak tak tylko nikt raczej nie napisal ze TRZEBA wcisnac i dobic dokladajac do broka np: nasadke klucza o podobnej srednicy, poniewaz tam wytwarza sie podcisnienie i ta zaslepke w pewnym momecie ma zassac, dlatego TRZEBA wciskac, w kazdym razie zrobilem jak mi kazal kuzyn ten brok ktory wypadl w czasie jazdy stracilem go w ogole i zalozylem stary na sylikon i wcisnalem jak mi kazal i poki co ze trzy tygodnie jezdze i cisza zero smrodu brok na miejscu spod uszczelki nie kapie jest w pozadku zatem zamykam temat dziekuje za podpowiedzi.

a teraz kilka slow do kolegi wyzej:

Jesli chodzi o ezektor skorzystaj z szukajki wszystkiego sie tam dowiesz nawet jest schemat wstawiony gdzie on sie znajduje, a jesli chcesz bardziej obrazowo to wpisz zadana fraze czyli ezektor audi a6 c5 w you tube i tam tez jest filmik pozdrawim
Only Audi..........

DaVeRc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2013, 23:53
Lokalizacja: Świecie

Post autor: DaVeRc » 19 paź 2013, 12:43

Dodam coś od siebie w sprawie pękających plastikowych odm. Proponuje każdemu komu rozpada się taka odma(a rozpada się w kilku miejscach na raz)zaopatrzyć się w koszulkę termokurczliwą,o podobnej średnicy(koszulka kurczy się o połowę) i najpierw pozgrzewać wszystkie pęknięcia po kawałku, a na koniec naciąnąć na całość i zgrzać, efekt zadowalający w 100% i parę groszy w portfelu.

A co do uszczelek, nastawników itd. ja robiłem według tego schemat i wyszło idealnie, zero wycieków po przejechaniu 2000km.
http://a6c5.blogspot.com/2013/02/uszcze ... zelka.html

Cybul
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 27 maja 2013, 02:05
Lokalizacja: Wroclove

Post autor: Cybul » 22 paź 2013, 23:03

Ludzie! Sylikon jest w cyckach lub w łazience przy umywalce :[ przy silnikach używa się Masy uszczelniającej <okok>

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 23 paź 2013, 07:35

Cybul pisze:Ludzie! Sylikon jest w cyckach lub w łazience przy umywalce :[ przy silnikach używa się Masy uszczelniającej <okok>
w cyckach faktycznie sylikon a do aut używamy silikon <lol>
masy uszczelniające są w większości robione na bazie silikonu więc niewielka różnica, a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi pisząc o silikonie.
sorki za OT

gutek_cargo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 11:46
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: gutek_cargo » 24 paź 2013, 07:57

gratulacje za spostrzegawczość GRZAÂŁKA :) tak sobie czekałem kiedy ktoś ten "silikon" wyłapie he... pozdrawiam
Było :Audi S6 C5 4.2 V8
Teraz :Audi S6 C6 5.2 V10

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 24 paź 2013, 09:01

gwoli ścisłości obie formy są poprawne :)

gutek_cargo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 11:46
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: gutek_cargo » 24 paź 2013, 16:55

i prawdę mówiąc żeby nie "silikon uniwersalny" i wkręty do regipsów to w naszym kraju sporo aut by się rozsypało... :)
Było :Audi S6 C5 4.2 V8
Teraz :Audi S6 C6 5.2 V10

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga