Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.8 193HP Quattro] Jaka skrzynia manualna?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Hamersky

[A6 C4 2.8 193HP Quattro] Jaka skrzynia manualna?

Post autor: Hamersky » 03 paź 2013, 14:41

Witajcie. Jestem tutaj nowy na tym forum i chciałbym się zapytać jaka skrzynia będzie pasować do mojej a/s6. Moja audica to a6 z 96 roku, posiada silnik benzynowy o poj. 2.8 litra o mocy 193 koni mechanicznych, jest to wersja quattro z 5-biegową skrzynią. Problem polega na tym, że gdy szybko wrzuce 3. bieg to coś chrupnie/zgrzytnie w skrzyni. Mówili, że jest to wina synchronizatora 3. biegu, a za pewne będzie łatwiej wymienić całą skrzynie niż bawić się w rozkręcanie jej. No i teraz moje pytanie jest takie, która skrzynia będzie dobra tzn. jakie powinna mieć oznaczenia, czy będzie pasować od a6 c5 lub a4 b5? Znalazłem jedną o oznaczeniu DWM 13110, będzie dobra? Z góry dziękuje za pomoc. :)

mas0n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 266
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:18
Imię: Dawid
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mas0n » 03 paź 2013, 14:47

Same synchronizatory to nie jest duży koszt.
viewtopic.php?t=38180&highlight=synchronizatory
DJ_Mouse pisze: Naprawa z dorzuceniem 6 biegu kosztowała mnie 600zł, poprawki czyli zmiana 1 i 2 biegu oraz wałka były "gwarancyjne" więc za nie nie dokładałem. Tajle jak sądze, pochodziły z używanej skrzyni, którą fachowiec miał napewno u siebie, ponieważ już telefonicznie odmówił dowiezienia części z innej skrzyni. Tak czy inaczej myślę, że nie wyszedłem najgorzej na tym interesie.
Gdzie indziej wyczytałem że 300 zł.
Poza tym, sprawdź poziom oleju w skrzyni ;]

Hamersky

Post autor: Hamersky » 03 paź 2013, 15:08

Właśnie muszę sprawdzić olej, bo auto posiadam od kilku dni, a jak wbijam biegi na sucho ze sprzęgłem to słychać jakby nie było oleju, ale nic oprócz 3 nie zgrzyta i biegi wchodzą leciutko. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga