Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AEB 1.8 150 KM] c5 1.8t spalanie 24l/100 przy spokojnej je

Silniki benzynowe
t_jankes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:41
Imię: Jankes
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: t_jankes » 15 lis 2012, 23:24

erwu pisze:...komp pokazuje 16l/100km,wiec tak jakby sie poprawilo...
Witaj.
To nie jest "normalne" spalanie.
Mam 1.8T tiptronic w avancie i przy jeździe na benzynie (4 os. + full bagażnik = wczasy) spalił 9l/100km.
Na LPG w trasie przy 4 os. robi 9-10 l/100km, po mieście 13,6 l/100km (dziś tankowane).
Także szukaj dalej, bo wg mnie przy spokojnej jeździe spalanie Pb nie powinno być wyższe jak ~12l.
Powodzenia

Pzdr
Jankes

Awatar użytkownika
erwu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 09 lis 2012, 10:49
Lokalizacja: Londyn

Post autor: erwu » 16 lis 2012, 08:47

Fakt, pojezdzilem jeszcze i znowu wychodzi mi po 25l :/ Jankes ona mi moze palic wiecej,bo jezdze po dosc zakorkowanym miescie,tak wiec kupujac go liczylem sie ze spalaniem w granicach 15l, ale 25 to lekka przesada (choc moj znajomy twierdzi,ze jemu 2.8 palilo 30l)
Na dodatek zaczal mi przy stalej predkosci wpadac w jakies dziwne wibracje, o dziwo jak puszczam pedal gazu momentalnie sie uspokaja,a po delikatnym chociazby dodaniu gazu znowu wpada w te cholerne wibracje... moje pierwsze audi, jestem zachwycony z wyposazenia i z prowadzenia,ale zaczynam sie powoli zrazac... Poki co naprawe wstrzymuje z powodu urlopu,ale zaraz po powrocie wezme sie ostro za Audiczke. Jak tylko ustale przyczyne spalania z przyjemnoscia poinformuje kolegow!

pioteros
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2011, 23:29
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pioteros » 07 gru 2012, 00:52

erwu pisze:Fakt, pojezdzilem jeszcze i znowu wychodzi mi po 25l :/ Jankes ona mi moze palic wiecej,bo jezdze po dosc zakorkowanym miescie,tak wiec kupujac go liczylem sie ze spalaniem w granicach 15l, ale 25 to lekka przesada (choc moj znajomy twierdzi,ze jemu 2.8 palilo 30l)
Na dodatek zaczal mi przy stalej predkosci wpadac w jakies dziwne wibracje, o dziwo jak puszczam pedal gazu momentalnie sie uspokaja,a po delikatnym chociazby dodaniu gazu znowu wpada w te cholerne wibracje... moje pierwsze audi, jestem zachwycony z wyposazenia i z prowadzenia,ale zaczynam sie powoli zrazac... Poki co naprawe wstrzymuje z powodu urlopu,ale zaraz po powrocie wezme sie ostro za Audiczke. Jak tylko ustale przyczyne spalania z przyjemnoscia poinformuje kolegow!

kolego nie wiem czy aktualne czy nie ale;

zrob porzadek z tym przekaznikiem, jesli on jest walniety to zaden czujnik nie bedzie dzialal poprawnie sterowany przez ecu, tym samym sonda bedzie wariowala i zalewala ci motor, ewidentnie tak jest w twoim przypadku, kiedy puszczasz gaz nie ma zadnej korekty sondy bo nie ma spalania, przy hamowaniu silnikiem wtryski nie podaja paliwa dlatego wszystko sie uspokaja, dodajesz gazu, sonda szaleje i zalewa
jesli nawet po wymianie bedzie ok z bledami to dalej szukaj winy w sondzie po logach z kanalu 007, przez przeplywke nie moze byc az tak duzego spalania

imm3

Post autor: imm3 » 07 gru 2012, 19:27

erwu, Moja spala w korkach warszawskich przy obecnych temperaturach max do 13 do pracy mam 5 km i praktycznie pod sama praca nabiera temperatury w lato po warszawie mieszczę się w 11 litrach mowa o lpg.

matt4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 100
Rejestracja: 01 wrz 2013, 12:38
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: matt4 » 29 wrz 2013, 23:03

kolego naprawiłeś przekaźnik, i który to w koncu był? z jakim oznaczeniem? u mnie wyskakuje błąd 17069 też związany z tym przekaźnikiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga