Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jaka jest max głebokość montażowa głośników??

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, wzmacniacze, zwrotnice głośnikowe, kondensatory itd.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

[A6 C5] Jaka jest max głebokość montażowa głośników??

Post autor: eneron » 06 sty 2009, 18:57

Mam okazję kupić tanio, nowe głośniki 16,5cm. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest max głębokość montażowa głośników, która to nie zakłóci opadania szyby na dół??

Mam fabrycznie 9 głośników i czy głośniki niskotonowe i tweetery są "puszczone" przez zwrotnicę? Jeśli tak to gdzie jej szukać? (w drzwiach nie ma).

Po zmianie radia całość zaczęła grać naprawdę fajnie, czysto, głośno i już nie "pierdzą" głośniki tak jak to miało miejsce przy oryginalnym radiu. Lecz mam okazję kupić głośniki Hertza, Lanzara lub coś podobnego o około 80 zł taniej na kpl :)
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 06 sty 2009, 20:27

przerabiałem ostatnio temat u brata w vw golfie IV( wsadzał helixy na miejsce standardowych), wygląda na to że nie ma seryjnych zwrotnic i są one zamontowane w głosnikach i same rozdzielają pasma na wysokie tony i niskie. Zwrotnice z nowego kompletu podłączasz do kabli co szły do starego głośnika na dole w drzwiach niskotonowego (ewentualnie ciągniesz nowe od samego radia) i już ze zwrotki ciągniesz do nowego głośnika nisko tonowego i wysoko tonowego. Co do głębokości stosowane są takie dystanse z mdf dedykowane do konkretnych aut i modeli poszukaj na allegro wpisz dystans mdf lub cos takiego... :lol: wtedy głębokosc juz nie przeszkadza :-P jak sie myle niech ktoś poprawia, ale przerabiałem temat w golfie i tak to wyglądało <ok>

Awatar użytkownika
lenorboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2009, 11:04
Lokalizacja: Pacanów

Post autor: lenorboss » 14 sty 2009, 11:07

Witam
No ja wlasnie tez mam taki plan żeby wygłuszyć drzwi i kupić inne głosniki ale niestety nie moge znalesc dystansów do A6 . Są do a4 i a3 a do a6 nie ma. No chyba ze pasuja od innych modeli audi ale ja jeszcze tego nie rozbieralem wiec nie jestem w stanie sie zorientowac

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 14 sty 2009, 17:04

Napisz do gości co handlują dystanasami np Ci co mają do a3 i a4 i powiedz, że potrzebujesz do a6, może coś podpowiedzą ;-)

P.s lenorboss czym głuszysz...? Dekarka, dynamat czy jakieś maty filcopodobne itp...?

Awatar użytkownika
lenorboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2009, 11:04
Lokalizacja: Pacanów

Post autor: lenorboss » 15 sty 2009, 12:20

No pisałem do roznych ludzi ale nie ma dystansów do A6.
Dowiedzialem sie ze napewno wchodza 165 mm ale nie wiem czy na głębokość wchodzą.
Wygłuszyć mam zamiar Klik

lub coś tańszego Klik

Wogóle zerknij sobie na Klik Tutaj dowiaduje sie co i jak najlepiej do mojego samochodu.

Awatar użytkownika
arkadek3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2008, 08:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: arkadek3 » 17 sty 2009, 09:28

Do wygłuszania najtańsza jest taśma dekarska do wykończeń przyokiennych i okapowych
Jest to to samo co tanie maty tylko w większych formatach no i w rożnych kolorkach:)

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 27 sty 2009, 00:09

arkadek3, w dodatku jest tego wiecej. np. mata soudal. mozna kupic za 20pln i mi starczylo na wygluszenie przednich drzwi w astrze f. tam drzwi sa zabudowane(blacha zewn. i wewn.), nie tak jak w audi, blacha zewn. i od wewnatrz rama do ktorej tapicerka przylega.

z kolei ja mam pytanie.. jak to wygluszyc w audi? okleic zewn. blache od srodka, ale co z tapicerka? ona tez powinna zostac wygluszona.
no i tez bardzo wazne dla mnie tak jak w temacie, jaka max glebokosc?
oczywiscie mowa o a6c5, a glosniki jakie mam na mysli to PowerBass S-6C. glebokosc montazu maja 58mm.

Awatar użytkownika
bishcopt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bishcopt » 28 sty 2009, 14:51

arkadek3
arkadek3 pisze:Do wygłuszania najtańsza jest taśma dekarska
P.s lenorboss czym głuszysz...? Dekarka, dynamat czy jakieś maty filcopodobne itp...?


dokładnie o taśme dekarską mi chodziło mówiąc dekarka ;-)

marekwroc
np. mata soudal. mozna kupic za 20pln
dokładnie np w castoramie ;-) cena zależna jaka rolka tzn wymiary taśmy. A co do głuszenia audi to ja chyba wygłuszył bym blache właśnie dekarką, a tam od tapicerki jakiś filc czy coś w tym stylu takie maty też są, albo maty APP, tyle, że one podobno lubią sobie pękać przy minusowych temperaturach bo nasiąkają wodą ,więc z matami czy filcem to trzeba to jakoś z głową robić, żeby to nie nasiąkało i nie wilgotniało zbytnio :-) I jak wie ktoś w końcu jaka głębokość :-> :roll:

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl