Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Antena cbradia w miejsce anteny ori

Wszystko związane z montażem, nowym sprzętem, nadawaniem itp.
ODPOWIEDZ
Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

[A6 C5] Antena cbradia w miejsce anteny ori

Post autor: Komandosik » 11 wrz 2013, 14:01

Witam, mam a6 c5, po lewej stronie auta z tyłu mam antene na błotniku - aktualnie urwana, zreszta jak w 90% a6stek... z tego co kiedys sie dowiadywałem jest to antena od telefonu, a wiec kompletnie mi nie przydatna.

Pytanie, czy ktos już z was próbował ja odkrecić (zostaje dziura...) i wlozyc tam zwyczajnie antene od cbradia. Rozumiem ze musi to byc antena na stałe (skrecana od środka)... jak to jest z tymi antenami? Jaką wybrac? ktos już próbował?

Zalezy mi na antysmerfach niz na gadaniu. Jezdze do pracy do innej miejscowosci ok 50km... wiec mozna sie nadziac, co prawda, znam miejsca gdzie stoją ale... wiadomo jak to jest :) pozatym, antykorek czy antywypadek tez sie przyda.

chce zeby wygladała ładnie a jednoczesnie była funkcjonalna.

Magnesówki mnie nie bawią, za dużo zachodu (jestem leniem). i problem z lakierem i mozliwoscia kradziezy. Chodzi mi o to żeby to faktycznie dobrze spełniało swoja role ;)

PS: znalazłem na necie takie cos: http://tablica.pl/oferta/audi-a6-c5-199 ... 2OKwL.html koleś pisze że ma wlasnie tam antene od cbradia... mhm

zeniTh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 30 lis 2008, 01:22
Lokalizacja: Rzeszów/Strzyżów

Post autor: zeniTh » 11 wrz 2013, 18:54

SIRIO TRIFLEX CB/FM/GSM polecam

http://allegro.pl/cb-antena-sirio-trifl ... 66405.html polecam
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, 23:35 przez zeniTh, łącznie zmieniany 1 raz.
Spełniaj marzenia, bo życie jest krótkie.

Awatar użytkownika
Motostacja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja » 11 wrz 2013, 19:11

zeniTh,
_link
Części samochodowe online - Motostacja.pl

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 11 wrz 2013, 19:37

Poczytaj sobie ten temat
Po za tym ktoś miał tam wsadzony normalny bat na motylek, było na forum.

Obrazek
I cały profil uzytkownika.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Komandosik » 11 wrz 2013, 21:38

Potrzebuje tylko antene cb :P nie chce ani fm ani Gsm bo nie bede z tego korzystał...

a jesli chodzi o motylek, boje sie ze ktos zwyczajnie podpierdzieli. Co prawda na noc stawiam na strzezonym parkingu, ale pracuje na pasazu tesco wiec stawiam na 12h auto na parkingu tescowym. nie chce ryzykowac. fajnie by było gdyby antena była dobra (zysk) a jednoczesnie była na stałe i tyle. :) no nic, trzeba szukac, aczkolwiek miejsce na antene juz znalzłem, na pewno bedzie zamiast tamtej anteny :D

lol72 dziekuje - juz napisałem do tamtego uzytkownika ;) moze cos mi podpowie :D

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 12 wrz 2013, 17:09

Jest tez taka antena jak ta 3 funkcyjna tylko samo CB w granicach chyba 100PLN.
Sirio Tajfun
Co do jakości czytałem o niej, że nawet tak sobie, ale pisali to fanatycy CB, a nie użytkownicy antymiśka.
Tylko byłbym ciekaw jak ona spasuje na tym błotniku jeśli chodzi o kąt odchyłu od pionu.
Czekam aż ktoś walnie fotorelacje z demontażu i montażu anteny.
Bo jak to mówią Trzeba uczyć się na błędach, ale najlepiej na cudzych.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

kanok2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2013, 18:53
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: kanok2 » 14 wrz 2013, 15:00

Ja mam tak u siebie zamontowane..
Antena PRESIDENT Hawaii
Idealnie pasuje i możesz zmienić kąt co jest ważne, bo dziura jest w błotnku pod kątem.
A i co ważne, nie cieknie bo uszczelka idealnie sie dopasowala.
Jak chcesz to podrzuce zdjęcie jak t u mnie wyszlo.

Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Komandosik » 14 wrz 2013, 15:45

Pewnie :D dawaj foty ;) jak najbardziej dokladne :D a ja juz szukam info o tej antenie :)) pytanie jak z kradzieżą? tą antene mozna zajumac prostro czy trzeba sie pomeczyc?:)

kanok2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2013, 18:53
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: kanok2 » 15 wrz 2013, 14:03

nikt CI nie powieninen jej ukraść. Po pierwsze ma fajną budowę, a po drugie wygląda w miare jak oryginalna. Wczesniej w sklepie kupiłem LEMM i to była tandeta ze szok. A różnica wynosiła około 30 zł !!
Ide zrobić fotki i zaraz podrzuce..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Komandosik » 15 wrz 2013, 14:53

Mhm, brzmi ciekawie, szkoda ze zdjecia nie dzialaja, wrzuć prosze na imageshack.us - wtedy nie bedzie problemu :D az chetnie zobaczyłbym te zdjecia :P

chyba sie skusze i kupie ją, na allegro są po 100zł mniej wiecej z wysyłka + 4metrowy kabel... ktory chyba powinien starczyć

kanok2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2013, 18:53
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: kanok2 » 15 wrz 2013, 16:04

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to jak 100 zł to bierz. Ja za swoją może ze 3 miesiące temu zapłaciłem około 160 zł.

Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Komandosik » 15 wrz 2013, 17:36

ÂŁo stary, wygląda kozacko ! Dziekuje Ci serdecznie :D wlasnie zamowilem swoja antene na allegro, ze sklepu z wawy.. za 104zł z wysyłką ;) nowa 24msc gwarancji :D teraz kwestia dobrania dobrego radia i... mozna sie bawic :D dziekuje serdecznie jestes Wielki ! :D

kanok2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2013, 18:53
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: kanok2 » 15 wrz 2013, 20:04

A co do radia to mogę Ci polecić Canva. Ja mam takie, tylko nie pamietam modelu - podobno jakaś podróbka Unidena. Jest eleganckie, malutkie, schowałem je pod podłokietnikiem. Idealnie się je obsługuje jak trzymasz rękę na podłokietniku. A kabelek od antny jest wystarczający. Ja u siebie kabel puściłem w progu u pasażera - demontaż plastików banalny, ciągniesz i masz w ręku, tylko najpierw zacznij od tyłu i podnieś kanapę. Później wyciągasz kabelek pod progiem i ciągniesz pod fotelem pasażera i masz już przy podłokietniku. Musisz tylko zalutować wtyczkę/gniazdo. Chciałem też puścić kabel w tunelu środkowym pod wykładziną, ale jest ona straszenie twarda i odechciało mi się. Jutro zapodam Ci zdjęcia jak u mnie to wyszło. Ale jak wsiadasz do samochodu to nawet nie widzisz ze mam radio.

Zapomniałem dodać, że te radyjko kosztowało około 100 zł (nawet chyba trochę poniżej). I jak ja dość dużo jeżdzę, to mam na tym zestawie zasięg w granicach 4 km, a kilka razy zdarzyło się że może i nawet pociągneło około 10. Nie wiem od czego to zależało.

Komandosik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 25 gru 2012, 10:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Komandosik » 15 wrz 2013, 20:53

Ja chce u siebie ta wneke po lewej stronie kierownicy wypełnic wlasnie cbradiem, mam teraz tam fabryczny glosnik od telefonu ale... nie uzywam wiec wywale go i poszukam jakiegos malego zgrabnego ale mimo wszystko dobrego cbradia :D powinno sie tam zmiescic, upchac i bedzie ok :D

czesto uzywam recznego wiec nie chce miec w podlokietniku a jednoczesnie chce zeby wszystko bylo automatycznie :D od razu podlacze sobie pod zapłon cbradio i zamontuje kamere bo tez chce zamontowac widorejestrator na stałe :D

antena juz do mnie leci, teraz musze wymierzyc wneke, z tego co widziałem to alan 102 idealnie pasuje tam ;)

[ Dodano: 2013-09-19, 10:32 ]
Obrazek

przyszła antena ;)

PS: tzreba ją mocowac w jakis specjalny sposób? szukac masy itd? czy jak to wygladało u Ciebie kolego?:)

[ Dodano: 2013-09-19, 21:42 ]
dobra juz nie wazne :D nie wytrzymałem sciagnalem lampe i... zamontowałem ją ;) co prawda jeszcze nie testowana bo nie mam samego cbradia - dopiero szukam czegos fajnego :) ale antena juz jest na swoim miejscu. dziekuje serdecznie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga