Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] A6 C5 2.4 pare pytań o tiptronic DES

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
thedadmen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2013, 09:04
Lokalizacja: Eystrup

[ TIP] A6 C5 2.4 pare pytań o tiptronic DES

Post autor: thedadmen » 20 sie 2013, 21:28

Czy ktoś się orientuje jaki jest okres wymiany oleju? Jak sprawdzić stan oleju? Co trzeba do wymiany oleju (jaki płyn filtry?) Dobrego speca w woj. Opolskim.

Kolejna sprawa to pytanie o biegi. Wiem jak działa tiptronic, jednak intrygują mnie biegi 4 3 2, jak je używać, żeby nie zniszczyć skrzyni oraz kiedy je używać? Bardzo proszę o odpowiedz bo to mój pierwszy automat.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 21 sie 2013, 07:32

stan oleju sprawdza się poprzez wykręcenie korka w skrzyni, poczytaj na forum bardzo dużo tematów związanych z wymiana oleju w tipach, niektórzy odradzają wymianę przy dużych przebiegach jeśli wcześniej nie było to robione, ja sam wymieniałem olej przy przebiegu 200tys. do wymiany potrzebujesz filtr, uszczelkę pod miskę olejową i sam olej. jego ilość będzie zależała od sposobu wymiany, wymiana metodą statyczną polega na spuszczeniu ok. połowy oleju i uzupełnieniu a metoda dynamiczna to wyssanie całego oleju na pracującej skrzyni i wymianie całości. nie wszystkie warsztaty wymieniają metodą dynamiczną bo jest to bardziej skomplikowane.
co do biegów 2 3 4 to się nimi nie przejmuj, ja nie używam ich wcale bo nie mam takiej potrzeby, biegi te używa się podczas jazdy z obciążeniem np. ciągnąc kemping pod górę, ustawiasz odpowiedni bieg i jedziesz skrzynia nie redukuje biegów co może przeszkadzać podczas takiej jazdy

thedadmen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2013, 09:04
Lokalizacja: Eystrup

Post autor: thedadmen » 21 sie 2013, 07:49

Ok dzięki kolego za odpowiedz chyba rozejrzę się za dobrym mechanikiem w woj. |Opolskim lub Dolnośląskim. Mam natrzaskane około 180kkm i przebieg na 99.9% autentyczny bo sam kupowałem od Niemca i mam książkę...Polecacie jakiś speców w w.w województwach?

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 09 wrz 2013, 13:35

ASB Sopa Serwis jest w dolnośląskim jeśli się mylę - nie korzystałem z ich usług ale czytałem kilka dobrych opinii. Potem pod Wrocławiem ASB Długołęka również masz specjalistów od automatów - tutaj byłem i mogę tylko pochwalić.

Z tego co mi się udało ustalić to wymiany oleju należy wykonywać nie rzadziej niż raz 100tyś. km.

Co do biegów 2,3,4 to ja najczęściej używam 2,3 w terenie po drogach polnych jak jadę wolno lub 4 w mieście.

[ Dodano: 2013-09-09, 13:36 ]
Płyn to najczęściej ATF fluid, ja mam obecnie Castrola w skrzyni.
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

thedadmen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2013, 09:04
Lokalizacja: Eystrup

Post autor: thedadmen » 09 wrz 2013, 13:38

No ja właśnie wybieram sie tam w okolice Wrocławia, bo odkryłem delikatny przeciek ze skrzyni. Dzięki za info!

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 09 wrz 2013, 13:55

Umów się wcześniej na konkretną godzinę to zostawisz im auto na godz. i zrobią Ci na miejscu. Po drugiej stronie serwisu w Długołęce jest McDonald i można tam poczekać - ja tak zrobiłem.
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga