Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana oleju w skrzyni tip 5-biegów z chłodnicą

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
fosfinkel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:08
Lokalizacja: K-P

Wymiana oleju w skrzyni tip 5-biegów z chłodnicą

Post autor: fosfinkel » 21 sie 2013, 01:21

Witam.

Chcę wymienić olej w swojej skrzyni bo dzisiaj postanowiłem sprawdzić jego stan i niby jest dobry ale olej który wycieka ze skrzyni jest czarny jak asfalt i postanowiłem go wymienić bo mam wrażenie, iż pomimo zapewnień poprzedniego właściciela nie był on wymieniany (teoretycznie było to ok 30 tys km temu).

Tak więc do rzeczy. Przewertowałem cały temat:
viewtopic.php?t=10267

i "podobno" olej w skrzyni z chłodnicą wymienia się inaczej niż bez. Nie mogę jakoś załapać co się robi inaczej? Wg informacji w pdf jak wymieniać olej z chłodnicą jest taka informacja na początku: "Poziom płynu ATF w dodatkowej chłodnicy płynu ATF należy sprawdzić, gdy dodatkowa chłodnica płynu ATF została opróżniona lub wymieniona."

Na mój chłopski rozum tyczy się to sprawdzania poziomu a nie wymiany. U mnie nie była wymieniania ani opróżniania chłodnica czyli mam rozumieć, że wymieniam olej wg standardowej procedury?

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedz bo muszę to zrobić przed weekendem a czasu aby kupić olej itd już niewiele zostało :)

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 09 wrz 2013, 13:28

Moim zdaniem wystarczy Ci wymiana statyczna oleju - i w tym przypadku wymieniasz jak w manualu (oczywiście z zachowaniem reżimów temperaturowych). Wymień również filtr. Ewentualnie po przejechaniu 2-3tyś. możesz zrobić drugą wymianę statyczną.

Osobiście zleciłem wymianę u specjalisty.
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga