Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AGA 2.4 165 KM] C5 jaka instalacja LPG na dziś będzie najle

Silniki benzynowe
lskx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 gru 2012, 15:44
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: lskx » 28 sie 2013, 21:09

We wszystkich samochodach miałem instalacje STAGa, 200, 200+, 300, teraz 300+.
Zero problemów z LPG od zawsze :). Nawet niegazowalny Mondeo MK3 90k do czasu sprzedaży bezawaryjnie przelatał.

W A6 mam Stag 300+ (lub premium, nie pamiętam :) ). Spalanie w trasie 9-13 litrów (w tych motorach spalanie potrafi być różne w zależności od stylu jazdy), w mieście... kiedyś zszedłem do 14, zwykle 16, jak się delikatniej mocniej gaz wciska 18 spokojnie spali. Przy "dziczeniu" ponad 20 da się zrobić ;).

Uprzedzając pytania: Audi jezdzi identycznie na LPG jak na PB, zero spadku mocy, żadnej różnicy. Wlew pod klapą, obok beny, włącznik obok przełącznika świateł po lewej stronie kierownicy. I tak nikt prócz mnie go nie widzi.

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 28 sie 2013, 22:19

lskx pisze:Wlew pod klapą, obok beny, włącznik obok przełącznika świateł po lewej stronie kierownicy. I tak nikt prócz mnie go nie widzi.
a z czym się tu kryć...? Paliwo jak każde inne.
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

lskx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 gru 2012, 15:44
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: lskx » 28 sie 2013, 22:29

scaraab pisze:
lskx pisze:Wlew pod klapą, obok beny, włącznik obok przełącznika świateł po lewej stronie kierownicy. I tak nikt prócz mnie go nie widzi.
a z czym się tu kryć...? Paliwo jak każde inne.
Ja z tym problemu nie mam, wręcz odwrotnie, podczas rozmowy o samochodzie często wspominam, że jest zasilany LPG i bardzo chwale sobie to rozwiązanie wbrew negatywnej opinii (ukształtowanej za czasów fiatów 125p i polonezów "na gaz") lobbowanej przez dostawców PB/ON. Wlew paliwa mam pod klapą - mój serwis umieszcza tam standardowo.

BTW. moim pierwszym samochodem był polonez na gaz i jedyna rzecz która się w nim nie zepsuła to właśnie instalacja lpg ;).

wolin1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:59
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: wolin1981 » 06 wrz 2013, 11:51

Ja mam kolego instalkę Lovato cały zestaw nie żaden składak. Butlę mam w kole 70 litrów tylko że ja mam kombi. Wlew w klapce paliwa bez żadnych końcówek. Włącznik mam pomiędzy fotelami w taki prostokątnym schoweczku zaraz za regulacją lusterek. Pali mi tak około 14 litrów głównie miasto i klima. Czyli nie jest źle. 20 tkm zrobiłem i żadnych problemów nawet na przeglądzie nie wymagała regulacji. Polecam naprawdę. Za instalkę dałem 3600pln w ubiegłym roku. Zestaw nazywa się lovato easy fast

thedadmen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2013, 09:04
Lokalizacja: Eystrup

Post autor: thedadmen » 07 wrz 2013, 07:46

Ja właśnie dostałem info od mojego taty, że auto dziś do odbioru. Wlew w klapie, Pstryczek też koło lusterek. Butla 60L w kole. Wtryski Hana ale nie mam konkretów bo tato nie zapisał ;/. Ja siedzę w DE więc ciężko mi się samemu zorientować. Ale jak pojedzie dziś odebrać to na rachunku mam nadzieje bd wszystkie graty. Koszt 3100zł w Wieluniu.

kabar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2013, 07:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kabar » 07 wrz 2013, 09:02

Dobrze zamontowana i wystrojona instalacja, do tego dobre podzespoły i na prawdę można zapomnieć że ma się instalację LPG. Tylko przy tankowaniu jakoś przyjemniej :)
Vangelion Car Audio

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 07 wrz 2013, 20:49

markus71 pisze:Według Etzolda Audi A6 z2000r i pow. ma Longlife-Service, czyli wymiana oleju co 30tys, km,albo co 2 lata,
ale trzeba specjalny olej (longlife). W przeciwnym razie, czyli zwykły olej, oczywiście nie mineralny,i co 15tys. albo co 1rok wymiana.
Zapomnieli jeszcze dodac ze ten ich system long life zabija w naszych silnikach hydrauliczne napinacze odpowiedzialne za zmienne fazy rozrzadu :)
W moim aucie wymieniano tak olej i napinacze wymienialem przy przebiegu 160 kkm - czyli wczesniej niz powinno sie robic rozrzad :(

Teraz leje olej 5w30 long life ale wymieniam co 12kkm

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga