Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Avant] ÂŁuszczące się plastiki

Wnętrze
ODPOWIEDZ
arczi1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 30 paź 2010, 09:12
Lokalizacja: Łęczna

[A6 C5 Avant] ÂŁuszczące się plastiki

Post autor: arczi1987 » 17 sie 2013, 23:56

Jak w temacie, łuszczą się plastiki co jest częste w tych modelach, rączki od boczków drzwi oraz przycisk od szyb, macie jakiś pomysł jak to sensownie zrobić aby dobrze wyglądało ? Folia ? Farba jak farba to jaka jak malować, czy lakierować potem bezbarwnym czy sama farba akryl lub ... czekam na jakieś porady, jak już ktoś coś takiego robił to proszę o wstawianie zdjęć

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 27 sie 2013, 18:02

Kiedyś za czasów GOLFA IV łuszczyła mi się pokrywa za kierownicą i wnęka sterowania szybami. Z kolegą który miał ten sam problem, potraktowaliśmy ten plastik następującym preparatem:

LINK

Zmyliśmy całe te łuszczące badziewie i zostawiliśmy sam plastik. Nie wyglądało to źle - na pewno lepiej niż wcześniej. Pod spodem był czarny plastik.
Obrazek
Obrazek
(zdjęcia podglądowe z innego forum)


Jest jeszcze inna metoda, na pewno lepsza, ale bardziej czasochłonna no i trzeba wcześniej zapoznać się z tematem.
Jest coś takiego jak farba gumowa do plastików. Służy właśnie do regeneracji takich elementów - ale tutaj to musisz już przeszukać Google.
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 27 sie 2013, 23:15

Masz sporo możliwości bliskie oryginału będzie właśnie farba gumowa do plastików...pytanie czy będzie trwała. Jak chcesz sie pobawić to farba i moze efekt black piano jak lubisz połysk. A z folii może carbon tylko że matowy lub też poprostu czarny matowy. Folia bardzo fajnie sie kładzie, zdemontujesz wszystko bierzesz suszarke w ręke i jazda:)

RaDeK868
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 28 lip 2012, 11:21
Lokalizacja: Warmia i Mazury

Post autor: RaDeK868 » 28 sie 2013, 11:36

Przerabiałem te motywy w swoim wcześniejszym aucie, gumę do plastiku odradzam chyba że macie jakiś sprawdzony środek, który się nie wyciera i nie robi taki "błyszczący" w tych miejscach gdzie często palcujesz. Miałem też farbe czarną BOLL do plastiku to samo, na początku fajnie później paździesz się robi. Naklejki też przerabiałem, jak jest chłodno na dworzu to spoko ale w lato jak auto się nagrzało to zaczęło lekko się podnosić, no chyba że ja źle to nakleiłem :). Nie sprawdzałem jeszcze hydrografiki...

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 28 sie 2013, 13:23

a odtłuściłeś kolego powierzchnię? I co za folie używałeś? Jak dobrze robota zrobiona to nic nie ma prawa odłazić. Dzisiaj folią okleja się całe samochodu gdzie cały czas folia narażona jest na warunki i mimo to gwarancja na takie coś to 7-10 lat. Wszystko zależy od roboty i dobrego materiału.

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 28 sie 2013, 22:03

Jak daniel.tymek mówi, dobrze przygotowana powierzchnia i dobra folia to nie ma prawa nic odchodzić. Na co dzień oklejam różne powierzchnie i niektóre grzeją się dosyć znacznie i nie odchodzi.
Lepszym rozwiązaniem jest hydrografika, ale jak się w to nigdy nie bawiłeś to taniej i pewniej będzie dać to komuś kto zajmuje się tym na co dzień. Koszt nie jest aż taki duży.
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 sie 2013, 22:56

Po niedzieli zabieram się za renowację plastików, guzików i przełączników. Poczekaj do tego czasu i dam Ci znać jaki osiagnę efekt. Operacja bedzie polegać na wklejaniu ikonek i malowaniu. Jutro odbieram przesyłkę z ikonkami i farbą, więc jeśli będziesz zainteresowany to napiszę Ci jaka farba itd. <okok>
Lektor.

arczi1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 30 paź 2010, 09:12
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: arczi1987 » 28 sie 2013, 23:03

No chce wiedzieć jaka farba :) Ja będę próbować najpierw oklejać bo czekam i tak na folię carbon 3D bo zamówiłem do czegoś innego,

Ps. a może jeszcze ktoś powiedzieć jak zdemontować te plastiki, chodzi mi te wewnętrzne części klamek te co gumowane są, i jak zdemontować te listy w drzwiach te drewnopodobne czy trzeba ściągać tapicerkę czy wystarczy podważyć ?

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 31 sie 2013, 12:35

przerabialem już wiele folii i moge powiedziec ze w polskich warunkach kompletnie nie zdaje egazminu zarowno markowe 3M jak tańsze. Wszystko od różnicy temperatur które kurczą folie i odchodzi. Grzanie nie wchodzi w gre bo i tak odejdzie. Znajomy ma firmę reklamową i mówi dokłądnie to samo to co dzisiaj naciągniemy za pół roku wroci spowrotem.

Guma jest ok tylko należy dobrze dobrać grubość warstwy, innym rozwiązaniem może być wodny transfer.

DjDr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 24 wrz 2009, 18:18
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: DjDr » 02 wrz 2013, 19:51

arczi1987 pisze:i jak zdemontować te listy w drzwiach te drewnopodobne czy trzeba ściągać tapicerkę czy wystarczy podważyć ?
lekko podważasz np. śrubokrętem bez problemu schodzą ja jestem właśnie po oklejaniu mojego lasu na szczotkowane aluminium i jest cacy
pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 27 paź 2013, 11:54

Ostatnio montując hak postanowiłem zająć się łuszczącym plastikiem na elementach w bagażniku. Rozpuszczalnik, kawałek szmaty i oto efekt.

Obrazek
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

user

Post autor: user » 27 lis 2013, 18:35

a uzywał kiedys ktos PLAST DIP ??
wydaje mi sie ze folia nie powinna tak łatwo odchodzic <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga