Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ubogi FIS?

Elektryka
ODPOWIEDZ
urbanek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:58
Lokalizacja: Toruń

Ubogi FIS?

Post autor: urbanek » 29 lip 2013, 23:33

Witam. Panowie, dwa tygodnie temu kupiłem A6 i jestem lekko zaskoczony posiadanym FIS. Dodam, że jest kolorowy, ale jeśli chodzi o zużycie paliwa, pokazuje mi tylko ile jeszcze mogę przejechać do tankowania. W manetce jest przycisk, który według instrukcji obsługi ma służyć do przełączania funkcji, ale nic nie "przeskakuje" na ekraniku. Czy mój FIS jest aż taki ubogi? Co mogę z tym zrobić? Chciałbym widzieć np. średnie spalanie auta, do czego przyzwyczaiłem się w poprzednich samochodach. Z góry dziękuję za odpowiedÂź.

x4n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:55
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubogi FIS?

Post autor: x4n » 30 lip 2013, 08:27

urbanek pisze:Witam. Panowie, dwa tygodnie temu kupiłem A6 i jestem lekko zaskoczony posiadanym FIS. Dodam, że jest kolorowy, ale jeśli chodzi o zużycie paliwa, pokazuje mi tylko ile jeszcze mogę przejechać do tankowania. W manetce jest przycisk, który według instrukcji obsługi ma służyć do przełączania funkcji, ale nic nie "przeskakuje" na ekraniku. Czy mój FIS jest aż taki ubogi? Co mogę z tym zrobić? Chciałbym widzieć np. średnie spalanie auta, do czego przyzwyczaiłem się w poprzednich samochodach. Z góry dziękuję za odpowiedÂź.
Jak masz manetkę, to kolego VCDS grupa Intruments i musisz zmienić kodowanie.


Pozdrawiam


AreK

urbanek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: urbanek » 30 lip 2013, 09:00

Dzięki za odpowiedÂź. Nie ukrywam, że jestem zielony w temacie VCDS, wiedząc tylko tyle, że jest to oprogramowanie do diagnostyki. Trzeba to zrobić w serwisie? Program można załatwić, ale potrzebny jest pewnie drogi kabel. Hasło "zmienić kodowanie" też jest mi obce, przepraszam. Czy mógłbyś mi wyjaśnić nieco więcej? Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
UneeK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 477
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:48
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: UneeK » 30 lip 2013, 11:36

urbanek pisze:Dzięki za odpowiedÂź. Nie ukrywam, że jestem zielony w temacie VCDS, wiedząc tylko tyle, że jest to oprogramowanie do diagnostyki. Trzeba to zrobić w serwisie? Program można załatwić, ale potrzebny jest pewnie drogi kabel. Hasło "zmienić kodowanie" też jest mi obce, przepraszam. Czy mógłbyś mi wyjaśnić nieco więcej? Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.
Możesz to zrobić w serwisie, jednak upewnij się za ile $$$? Najlepiej poszukaj kogoś z VCDS'em w swojej okolicy (może odezwie się ktoś z forum) i ogarnie temat w 10 minut.

x4n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:55
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: x4n » 30 lip 2013, 12:07

urbanek pisze:Dzięki za odpowiedÂź. Nie ukrywam, że jestem zielony w temacie VCDS, wiedząc tylko tyle, że jest to oprogramowanie do diagnostyki. Trzeba to zrobić w serwisie? Program można załatwić, ale potrzebny jest pewnie drogi kabel. Hasło "zmienić kodowanie" też jest mi obce, przepraszam. Czy mógłbyś mi wyjaśnić nieco więcej? Będę naprawdę wdzięczny za pomoc.
Najlepiej poszukaj sobie na forum osoby z twojej okolicy.
Jak nie znajdziesz to włączenie tego to 5 minut roboty i nie powinno kosztować więcej niż 50 zl :) jak sobie znajdziesz jakiegoś diagnostę kumatego.

W serwisie Audi może być więcej, ale to wcześniej sobie zadzwoń.

Jeżeli chodzi o VCDS to na forum jest wszystko.

urbanek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: urbanek » 30 lip 2013, 13:40

Dzięki Panowie. Poszukam kogoś w okolicy, a jeśli nie znajdę, zadzwonię do serwisu.

Awatar użytkownika
Jonnyrobert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 03 gru 2011, 15:04
Lokalizacja: Poznań / OsnabrĂźck / 3-Miasto

Post autor: Jonnyrobert » 30 lip 2013, 15:13

Niewiem teraz skad jestes, wracam jutro z Gdyni w strone Poznania a w czwartek w strone
niemiec nastawienie bez problemu ;) Jesli bys chcial tez licznik digitalny w FIS-ie tez moge Ci to
w grac ;)
VCDS Ross Tech 15.7.4
VAS / ODIS / VCP i inne bajery :D

urbanek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: urbanek » 31 lip 2013, 21:00

Jonnyrobert, za późno odczytałem Twój post. Musztarda po obiedzie. Dziękuję jednak za chęć pomocy.

damiankca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 03 lip 2011, 22:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: damiankca » 11 sie 2013, 19:24

urbanek pisze:Jonnyrobert, za późno odczytałem Twój post. Musztarda po obiedzie. Dziękuję jednak za chęć pomocy.
A sprawdzałeś w menu samochodu CAR tam masz ustawienia tych liczników ustawień 1 i 2 można tam to po prostu wyłączyć. ÂŻeby nie pokazywało się to na fisie.
ja co prawda mam 2,7 TDI ale chyba w menu masz to samo co ja
Pozdrawiam Damian P.

urbanek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: urbanek » 29 sie 2013, 21:58

damiankca, nic takiego nie znalazłem w menu CAR. Może nie mam tak rozbudowanego komputera.

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 29 sie 2013, 22:26

urbanek, Musisz mieć jak wciśniesz CAR potem SETUP i masz opcję ustawienia komputera pokładowego. Bedziesz miał dwa komputery i może tam jest wyłączone. Coś takiego masz :

Obrazek

urbanek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 22:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: urbanek » 05 wrz 2013, 13:11

KL4K50N, robię dokładnie jak mówisz. Najpierw wciskam CAR, następnie SETUP i wyświetla mi się jedynie "There are no further settings available", czyli "Brak możliwości dalszych ustawień". :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga