Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AGA 2.4 165 KM] Centralny zamek w drzwiach kierowcy

Elektryka
ODPOWIEDZ
kw_user
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2009, 22:48
Imię: Krzysztof
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdansk

[ AGA 2.4 165 KM] Centralny zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: kw_user » 27 mar 2013, 01:26

Brakuje mi wyobraÂźni, co może być zepsute. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł. Problem dotyczy tylko i wyłącznie drzwi kierowcy.

Scenariusz jest następujący:

1. Myje auto na myjni.

2. Na drugi dzień, przy próbie otwarcia zamków pilotem, nie otwiera się zamek drzwi kierowcy. Widać, że cyngiel (tzw. kołek blokady zamka :-) próbuje się podnieść (tak o 1/4), ale jakby coś go blokowało, po czym opada w dół. Drzwi nadal zamknięte.

3. Zamykam znowu centralny z pilota. Wszystkie cyngle idą w dół, po czym otwieram ponownie. Wszystkie idą w górę, włącznie z tym od drzwi kierowcy. Wsiadam i jadę.

4. Problem znikał tak po 2-3 dniach od mycia, gdy garażowałem auto. Teraz gdy samochód stoi pod chmurką problem potrafi mnie nękać z miesiąc. Po czym wszystko samo się naprawia (wysycha?)... aż do czasu kolejnej wizyty na myjni.

5. Gdy cyngiel się nie podniesie, to nie ma szansy, żeby odblokować auto od wewnątrz, wchodząc do środka od strony pasażera. Wygląda to tak jakby cały czas centralny był zablokowany w zamku a ciągnięcie za klamkę wewn. nic nie daje. Jak wykonam pkt 3, wszystko działa jak trzeba (klamka wewn. otwiera zaryglowane drzwi, ale na samym początku mogę sobie ciągnąć dowolną liczbę razy i z dowolną siłą).

6. Otwieranie manualne kluczem zawsze działa za pierwszym razem.


Oto jak próbowałem walczyć z problemem:

- 3 mies. temu wymieniłem stary zamek ORI na jakąś chińszczyznę za 150 PLN (problem pozostał).

- Psikałem wszelkimi środkami w zamek oraz w ruchome mechanizmy centrala po zdjęciu boczków (szczególnie w to miejsce odpowiedzialne za zwalnianie blokady).

- Suszyłem zamek suszarką (na drugi dzień to samo, nawet w garażu).

- Czyściłem wszystkie styki w drzwiach.

- Podklejałem piankę wewn. drzwi, żeby mieć pewność, że nic nie odstaje i fizycznie nie blokuje cyngla.


Zaczyna mi brakować pomysłów, gdzie ta woda może stać. Przyglądałem się lince od klamki i Âźle nie wygląda. Może elektryka? Ale gdzie?

Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi, nawet najbardziej fantazyjne.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [ AGA 2.4 165 KM] Centralny zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: kot919 » 28 mar 2013, 18:22

Kolego skoro problem pojawia się po myciu, zakładam że usterka tkwi w przewodach sterujących zamkiem. Sprawdź harmonikę drzwi, czy przypadkiem nie jest uszkodzona - przewody w środku lubią się łamać i tracić izolację (sprawdź to dla spokoju ducha).

Możesz sprawdzić napięcia na wtyczce w momencie działania i niedziałania zamka - wiem że to kłopotliwe z uwagi na sporadyczność występowania usterki oraz na panujące temperatury. W ten sposób sprawdzisz czy problem faktycznie dotyczy elektryki samochodu.

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 12 lip 2013, 20:43

Podłączę się pod temam i zapytam czy miał ktoś do czynienia lub kupił i zamontował nieoryginalne zamki drzwi.

Jak się one sprawują czy są z nimi jakieś problemy?

kw_user
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2009, 22:48
Imię: Krzysztof
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: kw_user » 12 lip 2013, 22:28

maciejjernas pisze:Podłączę się pod temam i zapytam czy miał ktoś do czynienia lub kupił i zamontował nieoryginalne zamki drzwi.

Jak się one sprawują czy są z nimi jakieś problemy?
Kupilem chinski zamiennik (drzwi kierowcy) za 150 zl, reklamowany jako produkt niemiecki (bezczelnosc importera nie zna granic). Dziala juz pol roku, chociaz czasem mialem wrazenie, ze cos sie psuje. Moze to tylko wrazenie. Po wyjechaniu z myjni w zimie przez 2 miesiace rygiel blokowal sie z rana. Zamek otwieral sie dopiero za drugim razem. Moze te zamki sa po prostu nieszczelne i woda zamarza w srodku. Nie wiem. Lato przyszlo, wszelkie problemy zniknely. Z poprzednim zamkiem mialem podobny problem (niestety nie wiem, czy oryginalnym). O dziwo mikrostyk dalej dziala poprawnie.

Pojawily mi sie tez problemy w tylnich drzwiach. Rowniez kupilem zamiennik, bo perspektywa wydania prawie 800 zl na oryginalny zamek mi nie pasuje.

UWAGA! Po przeczytaniu umowy gwarancyjnej doszedlem do wniosku, ze nie ma szans na wyegzekwowanie zwrotu/naprawy/wymiany takiego zamiennika.

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 13 lip 2013, 20:45

Ok, dzięki za info. W takim razie trzeba kupić i przetestować. <okok>

Piotrek_82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 09:18
Lokalizacja: Iława

Post autor: Piotrek_82 » 14 lip 2013, 14:02

Witam. Mam problem z elektryką mianowicie fis wyświetla mi ciągle, że któreś drzwi mam otwarte i w ciągu pięciu minut jazdy są otwarte niby na zmianę to przednie to tylne to klapa bagażnika dodam że nie zapalają się żadne lampki w środku do tego centralny zamek czasem działa czasem nie a jak by było tego mało potrafią mi się włączyć światła awaryjne. Zauważyłem też, że kiedy zamykam lub otwieram drzwi a c.z. akurat zadziała to włączy mi się radio na 2 sekundy i za chwilę zgaśnie kilka razy zdarzyło się że jak wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki otworzyły mi się wszystkie szyby lub któraś pojedynczą. Miałem problem z przeciekami wody mianowicie leciała mi woda w nogi pasażera z przodu usterkę usunąłem (mam nadzieję) czy może to być przez zalanie dodam że to nie były wielkie przecieki dywan był tylko lekko mokry a woda leciała koło wetylatora. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 14 lip 2013, 14:30

SprawdÂź moduł komfortu jest pod dywanikiem pod nogami kierowcy. Jak miałeś lekki przeciek może dostało się tam trochę wody i został zalany.

Piotrek_82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2013, 09:18
Lokalizacja: Iława

Post autor: Piotrek_82 » 24 lip 2013, 22:04

Pojechałem do elektryka podłączył do komputera wykasował błędy i problemy zniknęły. Nie chciałem wierzyć, że może to pomóc ale działa już półtora tygodnia.

MarcinMierzyn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 07 sie 2011, 14:17
Lokalizacja: Mierzyn/Szczecin

Post autor: MarcinMierzyn » 04 sie 2013, 15:25

Ja kupiłem nieoryginalny zamek w lutym tego roku i niestety zaczął już szwankować, tj. nie zamyka z pilota ani nie otwiera drzwi (rygiel działa tylko ręcznie). Dzisiaj go wymontowałem i odsyłam na reklamację która niestety potrwać co najmniej 2 tygodnie. Zamek firmy "Energy". Także nie polecam bo ori działał 15 lat a ten 6 m-cy.

[ Dodano: 2013-10-02, 14:36 ]
wracam do tematu :) sprzedający wymienił mi zamek na nowy bez problemu, jednakże po upływie ok. miesiąca historia znowu się powtarza i rygiel w drzwiach kierowcy czasem się nie podnosi a czasem wychodzi do połowy, ale jak pociągnę za klamkę wewnętrzną to wychodzi cały. Mam zamiar oczywiście ponownie zareklamować zamek, jednak ku mojemu zdziwieniu podobna sytuacja ma miejsce z tylnymi drzwiami i to dwoma na raz. Więc zastanawiam się czy to wina zamka w 7rzwiach kierowcy czy może coś innego ? Jeżeli macie jakieś sugestie to pomóżcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga