Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AJP 1.8 125 KM] Dziwny problemy z odpalaniem

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
darek188
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2010, 13:16
Lokalizacja: Głogów

[ AJP 1.8 125 KM] Dziwny problemy z odpalaniem

Post autor: darek188 » 02 sie 2013, 22:05

Witam.Jestem posiadaczem Audi a6 c5 z silnikiem 1.8 125km 2000r. Auto posiadam już 6 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć :) Ale nagle auto ma dziwne problemy.. Z początku zdarzyło się raz po 3 latach problem wrócił, ale dzień w dzień, a mianowicie : Auto rano odpala normalnie, ale przejadę trochę km i postawie auto na słońcu nie chce mi odpalić.. Kręcić mogę nawet 20min i nic. Po 30 min postoju i ochłodzeniu silnika auto zapala normalnie . Nie zawsze problem występuje gdy temperatura na dworze jest wysoka lub słońce mocniej przygrzewa bo i zdarzy mu się nie odpalić pod wieczór. Dodatkowo od paru dni auto potrafi zgasnąć podczas jazdy i trzeba go pchać... Problem stał się na tyle intensywny, że autem nie mogę sie poruszać, a potrzebuję go gdyż prowadzę firmę . Z co rozmyślałem może to być czujnik położenia wału czy raczej się mylę ? Ostatnio wymieniałem czujnik odpowiadający za temperaturę na liczniku .
Podłączyłem ostatnio też mizerny kabelek z allegro i pokazał mi takie coś " activation motor for temperature flop left (v158)" i " 41-10blocked or no voltage intermittent"
Prosiłbym o jakąś pomoc lub wskazówkę, gdyż pilnie auta potrzebuję, a nie mogę się nim poruszać :(




Pozdrawiam i dziękuję :)

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 03 sie 2013, 09:25

mi to wygląda na czujnik temperatury, ten który wymieniałeś. sprawdź wskazania czujnika na vagu i na zegarach czy się pokrywają. czy przed wymianą tego czujnika było ok czy tak samo?

darek188
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2010, 13:16
Lokalizacja: Głogów

Post autor: darek188 » 04 sie 2013, 23:41

Zdarzyło mi się to samo jakieś 3 lata temu nad jeziorem i 2 lata temu nad morzem, ale to były sporadyczne przypadki i auto pracowało wyśmienicie . Jakoś pół roku temu zauważyłem, że auto grzeje się do 70st. Po wymianie czujnika temperatura wróciła do normy 90st. Problem nasilił się po przyjeździe z Kołobrzegu pod koniec lipca. Wczoraj auto rano odpaliłem przejechałem może z 20m i zgasło na środku drogi więc problem się nasilił bardzo .. Ten czujnik robiłby takie zamieszanie z samochodem ?

[ Dodano: 2013-08-06, 17:12 ]
Pomoże ktoś ? Bo nie wiem co mam robić a auto stoi.. <zalamka>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga