Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ARJ 2.4 165 KM] Brak mocy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
mackolja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Janów Lubelski

[ ARJ 2.4 165 KM] Brak mocy

Post autor: mackolja » 30 lip 2013, 19:43

Witam potrzebuję pomocy, gdyż może ktoś już miał podobny przypadek. Dziś rano stanąłem przednimi kołami przy krawężniku nie wyższym niż 10 cm, i chciałem wjechać ale ku mojemu zdziwieniu samochód stał w miejscu, obroty nie rosły a uczucie takie jak bym na hamulec nacisnął i dodawał gazu. Co może być przyczyna braku mocy??:( Dodam iż ani w skrzyni ani w silniku nie ma żadnych błędów. Gdy włączę klimatronic to juz całkiem jest masakra ledwo rusza, a skrzynia pracuje przeokropnie, długo trzyma na obrotach, i kopie przy zmianie biegów. Rozmawiałem z typem który się zajmuje skrzyniami i twierdzi że wina jest po stronie silnika, tylko jak to zdiagnozować ??

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 30 lip 2013, 22:50

mackolja pisze: Rozmawiałem z typem który się zajmuje skrzyniami i twierdzi że wina jest po stronie silnika, tylko jak to zdiagnozować
Jednak będzie to pewnie wina tipa, poziom oleju był sprawdzany ??
A że nie ma błedów w tiptroniku to wczle nie oznacza że jest sprawny.

mackolja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: mackolja » 31 lip 2013, 00:36

Olej był wymieniany i sprawdzany poziom oleju wg schematu. Dlaczego twierdzisz że to na pewno wina skrzyni??? wg mnie to silnik daje za mało mocy do skrzyni i taki dzieje się objaw tylko nie mam pojęcia co może być przyczyną :/

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 31 lip 2013, 14:41

Jeśli skrzynia szarpie podczas zmiany biegów to już zły omen. Auto toczy się do przodu na równym bez dodawania gazu?

mackolja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: mackolja » 31 lip 2013, 17:08

metyoo pisze:Jeśli skrzynia szarpie podczas zmiany biegów to już zły omen. Auto toczy się do przodu na równym bez dodawania gazu?
Szarpie ale tylko na klimie i to nie zawsze, jak jeżdżę na eco to ładnie przekłada, a co do toczenia się do przodu to tak gdy puszczę hamulec samochód będzie jechał, zastanawiam sie bo to może coś z wolnymi obrotami, tzn wydaje mi się że powyżej 3000 ładnie sie buja i czuć moc ...

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 lip 2013, 17:15

mackolja, użyj szukajki, sporo tematów jest o szarpaniu czy osłabieniu auta na włączonej klimie. Może np. w tym temacie coś znajdziesz dla siebie viewtopic.php?t=58179&postdays=0&postorder=asc&start=0
Lektor.

mackolja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: mackolja » 31 lip 2013, 20:18

szalony pisze:mackolja, użyj szukajki, sporo tematów jest o szarpaniu czy osłabieniu auta na włączonej klimie. Może np. w tym temacie coś znajdziesz dla siebie viewtopic.php?t=58179&postdays=0&postorder=asc&start=0

Szukam na cały czas siedzę po nocach i jakoś takiego samego przypadku nie mogę znaleÂźć ale dzięki za podpowiedzi może akurat coś wspólnego znajdę i
się przyda,.. jeśli dam rade znaleÂźć przyczynę to dam znać

[ Dodano: 2013-08-08, 15:52 ]
Panowie w jaki sposób sprawdzić przepływomierz , a raczej jakie powinna mieć wskazania??? U mnie niby na biegu jałowym ma cos około 4 a jak gazuje to dochodzi do 80 max ale otrzymując obroty okolo 5000 te wskazania strasznie skaczą, :/ może to jest przyczyna tylko nie wiem w jaki sposób to sprawdzić dokładnie. A przepustnice na którym bloku sprawdzamy????

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga