Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C 2.8 174 KM] Przyśpieszanie/Problem z obrotami

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
cl3hna
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:39
Lokalizacja: Radom/Warszawa

[ A6 C 2.8 174 KM] Przyśpieszanie/Problem z obrotami

Post autor: cl3hna » 25 lip 2013, 13:24

Witam,

Widziałem podobne tematy ale w nieco innych modelach więc nie chciałem się pod nie podczepiać, żeby nie robić bałaganu :)

Generalnie posiadam Audi A6 C4 94 rok w benzynie -> w rodzinie od zawsze, 150 tys przebiegu, serwisowany i nie sprawiający praktycznie żadnych problemów:)

Niestety teraz w trakcie wyjazdu pojawił się problem, a mianowicie podczas wyprzedzania, tak powyżej 3tys obrotów obroty skakały bardzo szybko do góry przy czym przyrost prędkości był zerowy. Musiałem odpuszczać gaz i dalej delikatnie wciskać ponownie.
Czytałem, że to może być wina sprzęgła/wysprzeglika. Ogólnie przy ruszaniu i normalnej jeÂździe nie czuć żadnego problemu.

Kolejna sprawa...czasem z silnika trochę kapnie oleju. Byłem w serwisie i powiedzieli, że jeżeli chce dokładnie sprawdzić o co chodzi to trzeba rozkręcać silnik a to już będzie duża inwestycja. Więc się nie podjąłem, bo czasem kapnie ale ogólnie nigdy nie było problemów. Teraz w trakcie dłuższego wyjazdu zaobserwowałem takie niepokojące oznaki.

Proszę forumowiczów o pomoc :)

A jeszcze lepiej jeżeli mamy jakiś sprawdzony serwis w Warszawie/Radomiu byłbym wdzięczny za informacje :)

Pozdrawiam.

przemoprzem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 12 paź 2011, 10:39
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1995
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Staszów

Post autor: przemoprzem » 26 lip 2013, 09:38

cl3hna pisze:Kolejna sprawa...czasem z silnika trochę kapnie oleju. Byłem w serwisie i powiedzieli, że jeżeli chce dokładnie sprawdzić o co chodzi to trzeba rozkręcać silnik
Nie kumam co ma piernik do wiatraka.... Jak masz wycieki to trzeba silnik umyć, a nie rozkręcać go. Jak nie chcesz myć dimerem całej komory to umyć go kompresorem - ropowniczka z benzyną ekstrakcyjna i myjesz podejrzane miejsca.

W której okolicy ci kapie ten olej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga