Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Czujniki cofania/parkowania

Elektryka
daniel8324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2013, 13:33
Lokalizacja: Charzykowy

Czujniki cofania/parkowania

Post autor: daniel8324 » 02 lip 2013, 09:30

Witam. mam problem z czujnikami cofania. Jak wbije wsteczny to słyszę sygnał ale poza tym nic dalej się nie dzieje.

Auto kupiłem z lekko wgiętym zderzakiem przy którym znajduje się jeden z czujników.
I pierwsze moje pytanie jak zdiagnozować czy jest uszkodzony czujnik. ( sprawdziłem czy dochodzi prąd do czujnika i jest ok. Nie sprawdzałem innych ale skupiłem się na tym czujniku ponieważ myślę że mógł się uszkodzić od stuknięcia w zderzak. ( jest bardzo blisko). Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego ustrojstwa ( czy tylko podłączenie pod komputer? - czy komputer pokaże który czujnik jest uszkodzony czy całą instalację).

Drugie pytanie - ma symbolikę 7H0 919 275 B niektórzy sprzedają 7H0 919 275 "C" czy "D" czy ta symbolika na końcu ma jakieś znaczenie? nie znalazłem z oznaczeniem "B"

3.0 BMK 224KM

Re: Czujniki cofania/parkowania

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 02 lip 2013, 12:55

daniel8324 pisze:Witam. mam problem z czujnikami cofania. Jak wbije wsteczny to słyszę sygnał ale poza tym nic dalej się nie dzieje.

Auto kupiłem z lekko wgiętym zderzakiem przy którym znajduje się jeden z czujników.
I pierwsze moje pytanie jak zdiagnozować czy jest uszkodzony czujnik. ( sprawdziłem czy dochodzi prąd do czujnika i jest ok. Nie sprawdzałem innych ale skupiłem się na tym czujniku ponieważ myślę że mógł się uszkodzić od stuknięcia w zderzak. ( jest bardzo blisko). Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego ustrojstwa ( czy tylko podłączenie pod komputer? - czy komputer pokaże który czujnik jest uszkodzony czy całą instalację).

Drugie pytanie - ma symbolikę 7H0 919 275 B niektórzy sprzedają 7H0 919 275 "C" czy "D" czy ta symbolika na końcu ma jakieś znaczenie? nie znalazłem z oznaczeniem "B"
Podłącz kompa i sprawdzi Ci bez problemu.
Jak nie masz kompa włącz parktronik i przykładaj palce pod czujniki.
Tam, gdzie czujesz takie delikatne mrowienie to czujnik ok, gdzie nie ma to albo czujnik walnięty, albo coś na styku.

Pozdrawiam

Karolczak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 12 lip 2012, 21:17
Imię: Marek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Karolczak » 02 lip 2013, 21:29

Możesz też przystawić ucho i będziesz słyszał takie pykanie, tam gdzie pykania nie będzie, to ten czujnik siedzi. Co do symboliki oznaczenia czujnika, to różnica odpowiada różnym kątom pod jakimi wtyka się wtyczkę do czujnika i tak może to być kąt 180, 90 i 45 stopni i to oznaczają te literki właśnie. Powodzenia w rozwiązywaniu problemu.

daniel8324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2013, 13:33
Lokalizacja: Charzykowy

Post autor: daniel8324 » 02 lip 2013, 22:51

Dzięki za zainteresowanie.

Spróbowałem posłuchać czy słychać jakieś tykanie - i niestety nic.

Dotykałem również każdy z czujników i też nic nie czuje.

Zastanawiam się coraz bardziej czy może moduł sterujący (centralka od czujników) nie jest walnięta.

Jutro postaram się umówić na podłączenie może coś więcej się wyjaśni.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-07-02, 23:00 ]
PS. Dzięki za wyjaśnienie oznaczenia

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 03 lip 2013, 06:51

daniel8324 pisze:Dzięki za zainteresowanie.

Spróbowałem posłuchać czy słychać jakieś tykanie - i niestety nic.

Dotykałem również każdy z czujników i też nic nie czuje.

Zastanawiam się coraz bardziej czy może moduł sterujący (centralka od czujników) nie jest walnięta.

Jutro postaram się umówić na podłączenie może coś więcej się wyjaśni.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-07-02, 23:00 ]
PS. Dzięki za wyjaśnienie oznaczenia
Moduł jak moduł, prędzej bym sprawdził, czy instalacja w zderzaku CI nie padła.
Do tego musisz zderzak zrzucić

Kamil Baran
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 12 sie 2012, 14:08
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Kamil Baran » 18 lip 2013, 11:25

Kolego też właśnie przerabiam ten problem komp wykrył, że mam 2 uszkodzone czujniki, też nie mogłem znaleÂźć tych o których Ty piszesz z literką "B" na końcu kupiłem z literką "E" niestety komp już błędów nie wykazuje ale działają mi tylko 2 stare... Czy ktoś może podpowiedzieć czy da się jakoś te wykorzystać czy wywaliłem pieniądze w błoto??
Zapomniałbym zmieniane były miejscami i zawsze działają tylko dwa stare

[ Dodano: 2013-07-18, 13:14 ]
daniel8324 Właśnie jestem po rozmowie z ASO i na temat czujników dostałem taką informację, że te z literką "B" na końcu w 2006 roku zastąpiono literką "E" na końcu i tylko takie mógłby zamówić za cenę 390 zł. Co do tematu to dostałem informację, że te z literką "E" powinny działać bez problemu więc ja już nie wiem co mam robić :(

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 18 lip 2013, 13:29

Kupiłeś te czujniki używane jak rozumiem ?

Postaraj się je zwrócić i kup inne z gwarancją rozruchową na 14 dni na allegro.
Jak podmieniasz i zawsze te 2 nie działają to wg mnie ewidentnie wina tych czujników.
Szukałbym innych najlepiej z możliwym odbiorem osobistym i od razu sprawdzeniem .

Kamil Baran
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 12 sie 2012, 14:08
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Kamil Baran » 18 lip 2013, 13:37

Dzięki też tak sobie myślę, ale jak były stare uszkodzone to i w kompie był komunikat i dzwięk, że czujniki nie działają a tu nic.

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 19 lip 2013, 06:13

Kamil Baran pisze:Dzięki też tak sobie myślę, ale jak były stare uszkodzone to i w kompie był komunikat i dzwięk, że czujniki nie działają a tu nic.
Ja jak kupiłem auto miałem 1 czujnik padnięty oraz głośnik i nie działał cały parktronik.
Rok temu znowu padł mi 1 i on czasem wariował , a tak to działało poprawnie. Czasem na kompie wyskakiwał błąd, a po skasowaniu przez 3 dni np był spokój. Więc tym do końca nie sugerowałbym się. Po wymianie spokój.
Ja teraz kupiłem identyczny pod kolor i nie musiałem malować, więc jak szukasz najlepiej od razu pod kolor się staraj :)

grzelus2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:28
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: grzelus2 » 24 lip 2013, 21:54

czesc koledzy


[ Dodano: 2013-07-24, 21:59 ]
nikos pisze:
daniel8324 pisze:Witam. mam problem z czujnikami cofania. Jak wbije wsteczny to słyszę sygnał ale poza tym nic dalej się nie dzieje.

Auto kupiłem z lekko wgiętym zderzakiem przy którym znajduje się jeden z czujników.
I pierwsze moje pytanie jak zdiagnozować czy jest uszkodzony czujnik. ( sprawdziłem czy dochodzi prąd do czujnika i jest ok. Nie sprawdzałem innych ale skupiłem się na tym czujniku ponieważ myślę że mógł się uszkodzić od stuknięcia w zderzak. ( jest bardzo blisko). Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego ustrojstwa ( czy tylko podłączenie pod komputer? - czy komputer pokaże który czujnik jest uszkodzony czy całą instalację).

Drugie pytanie - ma symbolikę 7H0 919 275 B niektórzy sprzedają 7H0 919 275 "C" czy "D" czy ta symbolika na końcu ma jakieś znaczenie? nie znalazłem z oznaczeniem "B"
Podłącz kompa i sprawdzi Ci bez problemu.
Jak nie masz kompa włącz parktronik i przykładaj palce pod czujniki.
Tam, gdzie czujesz takie delikatne mrowienie to czujnik ok, gdzie nie ma to albo czujnik walnięty, albo coś na styku.

Pozdrawiam

W C6 to chyba niemozliwe, jesli komputer wykryje jakis blad PDC, to natychmiast wylacza system sygnalizujac awarie dlugim sygnalem dzwiekowym i mrugajacą dioda na przycisku PDC.


Jesli sie myle to prosze mnie poprawic:)

...wracajac do awarii parktroniku w C6, to dosc czesta usterką jest uszkodzona wiazka elektryczna w zderzaku....dokladnie chodzi o to, iz w miejscach gdzie wiazka sie rozgałęzia do poszczegolnych czujnikow, jest ona zgrzewana i izolowana tak nitefortunnie ze bez problemu dostaje sie tam wilgoc. Miejsce to "gnije" i przerywa obwód.
Nowa wiazka w ASO to koszt ok 400 zl - cena kosmos, wiec najlepszym rozwiazaniem jest poprostu sprawdzenie miejsc laczenia wiazek i wykonanie ich na nowo.
Lacznie z odchylaniem np przeniego zderzaka okolo 1,5h roboty

pozdrawiam


PS

Posiadam Oryginalny nowy czujnik parkowania od C6tki w kolorze czarnym - chetnie odsprzedam, kupilem niepotrzebnie po blednej diagnozie ( 7H0 919 275C )

Marcin.jhds
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2013, 15:32
Lokalizacja: bruksela

Post autor: Marcin.jhds » 28 lip 2013, 18:21

witam, mam problem z czujnikami parkowania z tylu. Opisze krotko sprawe: kilka dni temu przy wlaczaniu biegu wstecznego byl sygnal i czujniki dzialaly poprawnie, lecz wczoraj przy wlaczaniu biegu wstecznego nie bylo nic, ani tez gdy zblizalem sie do innego samochodu. dzis podlaczylem sie pod komputer i wyskoczyl mi taki komunikat blad 01543 '' sygnal ostrzegawczy czujnika parkowania H15 .czy ktos wie co z tym fantem zrobic?

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 30 lip 2013, 10:56

Wymienić czujnik z tyłu,
najpierw jednak sprawdzić styki, może to pomoże.

slas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2013, 14:53
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olkusz / małopolska

Post autor: slas » 08 sie 2013, 19:36

Podobne się i ją w kwesti czujników. Mam pytanie o numer katalogowy czujnika oraz czy do wymiany dwu środkowych z przodu , te w ramce tablicy trzeba ściągać zderzak?

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 08 sie 2013, 21:44

Napewno musisz zdjąć nr.rejestracyjny odkręcisz blęde co jest pod numerem są to dwa wkręty torsy 20 przykręcane od spodu i odkręcisz osłonę pod silnikiem i ciasno ale idzie wyciągnąć przy chłodnicy te czujniki, nr katalogowy nie mam przy sobie tylko na działce jak Ci nikt nie podrzuci to w sobotę podam, ale pasują też od skody oktawi, tylko że ASO to chyba 250 sztuka na Aledrogo od 50 do 80 zł. <okok>

Karolczak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 12 lip 2012, 21:17
Imię: Marek
Moje auto: Inne
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Karolczak » 09 sie 2013, 15:09

slas pisze:Podobne się i ją w kwesti czujników. Mam pytanie o numer katalogowy czujnika oraz czy do wymiany dwu środkowych z przodu , te w ramce tablicy trzeba ściągać zderzak?


Numer katalogowy to: 7H0919275C
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga