Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] service podczas wciskania pedału hamulca na R

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
legionistat1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, 22:13
Lokalizacja: tegelen

[ TIP+Q] service podczas wciskania pedału hamulca na R

Post autor: legionistat1 » 21 lip 2013, 12:09

Witam Wszystkich

Od kilku dni jestem posiadaczaem A6 AVANT QUATTRO 2.5 TDI 180KM TI tr
Problem generalnie pojawia sie za karzdym razem
Po przekreceniu kluczyka pokazuje sie na fisie zdanie żeby sprawdzić skrzynie wciskajac pedal gazu w podczas przechodzenia na d albo r
po wcisnieciu pedału na r pojawia sie service oraz dzwiek ostrzegawczy
co dziwniejsze auto jezdzi normalnie nie szarpie ani na wsteczym ani na zadnym innym biegu tip-tr dziala prawidlowo
nie zaobserwowalem zadnych wyciekow pod autem
w tygodniu podjade do mechanika moze bende wiedzial wiecej.
moze mieliscie tez podobny problem
Pozdrawiam Robert


Ps nie zauwazylem podczas kupna nic nie pokojacego glownie dla tego ze fis jest uszkodzony a jest to moje pierwsze a6.
stan techniczny silnika i osprzetu nie nie budzil zastrzezen
dopiero teraz po czytaniu manuala widze ze cos jest nie tak

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 21 lip 2013, 12:21

Witam także posiadam a6c5 w tipie i z tego co kojarze ( chyba że się myle i nie o to Ci chodzi) po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyskakuje na fisie info że przy przłączeniu/zmianie biegu na "D" lub "R" trzeba trzymać wciśnięty pedał hamulca ( a nie gazu jak piszesz) a to po to aby blokada puściła bo bez tego nie da rady przełączyć lewarka w inną pozycję. Więc jak się domyślam po wciśnięciu pedału gazu i próbie przełączenia biegu ( na wysokich obrotach) możliwe że wyskakuje ostrzeżenie i sygnał po to byś tego nie robił bo to może się Âźle skończyć dla skrzyni. Dla jasności bieg na postoju tylko zmieniasz z hamulcem i możliwości to "P","R","D","N","S"- jeśli posiadasz, podczas jazdy tylko zmiana tip +- i pomiędzy "D" i "S". Daj znać czy Cię dobrze zrozumiałem.
Jeżeli robisz wszystko prawidłowo a skrzynia przechodzi w tryb awaryjny tzn na fisie wyświetlane biegi zmieniają się w "negatyw" to pozostaje tylko podpięcie pod kabelek i sprawdzenie błędów i wtedy będzie można coś więcej pomyśleć.

legionistat1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, 22:13
Lokalizacja: tegelen

Post autor: legionistat1 » 21 lip 2013, 13:02

Dokładnie sprawdziłem jeszcze.
Biegi nie są wszystkie podświetlone.
podświetlona jest aktualna pozycja drążka albo biegu nie wszystko.
oczywiście popełniłem błąd skrótu myślowego chodzi cały czas o pedał hamulca.
jeżeli ktoś sie orjętuje co to może być.mogę podesłać filmik z całą procedura.
Robert

[ Dodano: 2013-07-21, 14:55 ]
daniel1997 pisze:legionistat1,
Zanim dołączysz do Forum, powinieneś regulaminowo przedstawić się i przywitać w dziale PowitańSerdecznie zapraszamy :)
Oczywiście, zrobione przepraszam ;)

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 22 lip 2013, 09:25

Po przemyśłeniu tak na 99% już wiem o co Ci biega :) Po przeczytaniu Twojego posta za bardzo ciśnie się do głowy powiązanie ze skrzynią :) A tak na spokojnie pomijając skrzynie to: wyświetla Ci się napis Serwis jest sygnał dziekowy taki głośny przeraÂźliwy pisk i o ile śię nie myle to wcześniej musiało się to wyświetlać (bądÂź wyświetla nadal) z ilością km jaka została do serwisu tak?
Jeżeli tak to jest to zwykła inspekcja serwisowa co oznacza że czas najwyższy zadbać o wymiane oleju filtrów, ogólny przegląd pojazdu, no chyba że ktoś tylko po wymianach i przegladzie pojazdu zapomniał wykasować. Wykasowanie możliwe jest po przez vaga lub za pomocą stacyjki oraz przycisków na liczniku. Podrawiam

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 22 lip 2013, 18:31

K_L_A_M_A pisze:Po przemyśłeniu tak na 99% już wiem o co Ci biega :) Po przeczytaniu Twojego posta za bardzo ciśnie się do głowy powiązanie ze skrzynią :) A tak na spokojnie pomijając skrzynie to: wyświetla Ci się napis Serwis jest sygnał dziekowy taki głośny przeraźliwy pisk i o ile śię nie myle to wcześniej musiało się to wyświetlać (bądź wyświetla nadal) z ilością km jaka została do serwisu tak?
Jeżeli tak to jest to zwykła inspekcja serwisowa co oznacza że czas najwyższy zadbać o wymiane oleju filtrów, ogólny przegląd pojazdu, no chyba że ktoś tylko po wymianach i przegladzie pojazdu zapomniał wykasować. Wykasowanie możliwe jest po przez vaga lub za pomocą stacyjki oraz przycisków na liczniku. Podrawiam
tylko servis wyświetli się po odpaleniu silnika bez względu na włączony bieg i wciśnięty hamulec

legionistat1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, 22:13
Lokalizacja: tegelen

Post autor: legionistat1 » 27 lip 2013, 09:36

Dzięki za podpowiedz.
W związku z nieczytelnym (raczej mało czytelnym FIS'em) Servis pokazywał sie w związku z nie wykasowanym liczniekiem do serwisu. Wykasowałem, działa jak powinno, nic się nie świeci
Zastanawia mnie natomiast coś innego.
Ruszając na równej powierzchni muszę dobrze depnąć pedał gazu, żeby auto przyspieszyło, zdaję sobię sprawę ze auto waży prawie 2 tony, ale czasami mam wrażenie, że za chwilę się "udusi" to normalne ?

K_L_A_M_A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2012, 20:21
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: K_L_A_M_A » 27 lip 2013, 10:48

Rozumie że zachowuje się tak jak by miał jakiś opór ? Pierwsze co bym sprawdził to czy jakieś koło nie jest przyblokowane ( np coś z hamulcami, nie odpuszcza gdzieś ręczny na jednym z kół) Bo pamiętam jak miałem zwaloną krańcówkę z ręcznego i kontrolka się mi nie zaświecała to zdarzało się że ruszałem z zaciągniętym ręcznym to był taki sam objaw jak opisujesz, ruszał w miare "normalnie" ale musiałem bardziej wdepnąć i szedł tyle że wszystko na wyższych obrotach ( bo dla quattro ręczny to można powiedzieć że nie istnieję :) ) A jak mało gazu się dodało to właśnie tak jakby miał się przydusić. A podkreślam że tarcze i klocki nowe.

mackolja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2012, 17:25
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: mackolja » 28 lip 2013, 00:57

To chyba cos ze skrzynią, od dłuższego czasu sie z podobnym problemem zmagam, a pomimo tylu mądrych głów nikt nie potrafi pomóc, błedow zero a kopa z miejsca nie ma szczególnie jak klima wlaczona....:/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga