Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zgrzytanie i przyblokowanie kierownicy

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
arekinho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2012, 11:04
Lokalizacja: Solina / Rzeszów

Zgrzytanie i przyblokowanie kierownicy

Post autor: arekinho » 20 lip 2013, 09:15

Witam, od pewnego czasu mam problem z ukladem sterowania... gdy skrecam kierownica w prawo to sa slyszalne takie 3-4 deliktne zgrzyty- tak jakby spod kierownicy... dzieje sie to tylko gdy krece w prawo. Kolejnym problemem jest nieodkrecanie sie kierownicy (nie zawsze tak sie dzieje) np podczas jazdy 80 na lekkim zakrecie kierownica sie lekko przyblokowuje i musze ją sam odkrecac- czego wczesniej nie bylo, ponadto ogolnie jakos ciezko ona chodzi oraz są widoczne tak jakby takie zblokowania podczas krecenia; tj kreci sie kilkanascie cm i potem lekkie przyblokowanie i tak w kolko. Dodam ze plyn do wspomagania byl wymieniany rok temu, nie ma zadnych wycieków. Na zgaszonym silniku rowniez slychac takie lekkie zgrzytania. Proszę bardzo o pomoc w diagnozie, czytalem juz mase tych artykulow ale nie moge znalesc jednoznacznej odp i takich samych problemow wraz z ich rozwiazaniem... Ewentualnie prosze o porady jak sprawdzic czy to bedzie magiel , pompa czy moze przeguby.
Zawieszenie jest w porzadku, chociaz ciekawi mnie troche to bo miesiac temu wymienilem 4 wahacze gorne na ori, dolne sa dobre i nie ma ogolnie zadnych luzow. a z tą kierownica stalo mi sie to kilka dni temu.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 20 lip 2013, 09:47

mi to wygląda na maglownicę

Awatar użytkownika
marek_gnd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:37
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdańśki

Post autor: marek_gnd » 20 lip 2013, 23:25

Mam to samo i u mnie to magiel. Już raz regenerowałem, było to samo, była reklamacja i dalej to samo jest. Wku**** sie można. ja zastanawiam się nad kupnem magla TRW, co prawda to też regenerowane jest tak naprawdę, ale może chociaż porządnie jakoś, a nie jak to nasze rodzime firmy robią.

arekinho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2012, 11:04
Lokalizacja: Solina / Rzeszów

Post autor: arekinho » 22 lip 2013, 22:56

Skąd wiesz że to napewno magiel? Ja troszke zmienilem połozenie kolumny kierowniczej i narazie wydaje sie byc lepiej, ale zagladalem pod auto bo Ojciec ma warsztat i zauwazylem ze mam urwaną osłone z lewej strony co idzie na magiel ( polączenie drążka i magla) , jest tam duzo syfu, dzis zamowilem gume i jutro wyczyszcze i zaloze i narazie zobaczymy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga