Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z wbiciem haka w dowod.

Nadwozie
Bekrasit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2013, 22:02
Lokalizacja: Białogard

Problem z wbiciem haka w dowod.

Post autor: Bekrasit » 06 lip 2013, 22:08

Witam.

Mam problem poniewaz w moim samochodzie jest zamontowany hak firmy Westfalia i diagnosta nie chce mi wbic tego haka w dowod. Twierdzi ze tabliczka znamionowa w tym przypadku naklejka jest nieczytelna. I tu moje pytanie czy da rade wbic w dowod ten hak bez tabliczki znamionowej?

PS. Samochod przyjechal z hakiem z niemiec przy pierwszej rejestracji ten sam pan stwierdzil ze nie ma talbiczki a ja glupi stwierdzilem ze ten hak mi nie jest potrzebny i nie szukalem tabliczki.

Posiadam tez ksiazeczke do tego haka z instrukcja obslugi moze z tym cos zdzialam?

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 06 lip 2013, 22:28

Diagnosta wystawiając zaświadczenie o przystosowaniu pojazdu do ciągnięcia p-py określa min parametry/możliwości tego haka-czy np nie przekracza możliwości uciągowych pojazdu-a bez tabliczki ani rusz.Gdyby chociaż model haka był czytelny można uciąg ustalić z katalogu Westfalii.Dokumentacją nie można się posiłkować gdy nie można potwierdzić zgodności z naturą.Inną sprawą jest fakt że,niemcy nie zamontują raczej haka o obniżonych parametrach.

Bekrasit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2013, 22:02
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Bekrasit » 06 lip 2013, 22:39

Na kuli haka sa wybite jakies numery i oznaczenia, moze po tych oznaczeniach mozna okreslic parametry.

W ksiazce od haka jest chyba napisany model i udzwig haka dla FWD i Quattro, ale jezli mowisz ze to nic nie da to lipa. I co w takim wypadku zrobic? Jak zdobyc to zaswiadczenie , naklejka najzwyczajniej w swiecie ze starosci jest nie czytelna.

Mati86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 27 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Osjaków

Post autor: Mati86 » 07 lip 2013, 00:01

może uda Ci się znaleźć taki hak na allegro z czytelną naklejką i go zamienić
Mati

Bekrasit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2013, 22:02
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Bekrasit » 07 lip 2013, 00:05

Jezeli nie bedzie wyjscia to bede tak musial zrobic, jednak bym wolal nie wydawac pieniedzy na 2 hak skoro moj jest "dobry"...

Ewentualnie popytam sie gdzie w okolicy jest stacja diagnostyczna na ktorej mozna zalatwic wszystko za $$$ :D
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Bekrasit, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 07 lip 2013, 12:24

Jezeli masz jakies papiery to sprawdz czy jest tam tez ABE dla haka
Jezeli hak nie jest wpisany w niemieckim dowodzie rejestracyjnym to musisz miec to ABE - i to powinno wystarczyc do wpisania do polskiego dowodu - wystarcza w niemczech a mamy unie :)
Numery haka (jezeli jest to westfalia) sa nie tylko na tabliczce ale takze na samym haku - wejdz pod auto i poszukaj
Osobiscie zakladalem hak i nie musialem go wpisywac do dowodu rejestracyjnego - wystarcza ABE , ktore musze wozic z soba a ktore to jest w komplecie z hakiem ktory kupujemy(mowa o westfali) inne haki po zalozeniu sa zobligowane do odwiedzenia stacji kontroli pojazdow

Jezeli nie masz tego ABE to mozna to wydrukowac na stronie internetowej westfali - potrzebne tylko te numery by wiedziec co wydrukowac

Bekrasit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2013, 22:02
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Bekrasit » 08 lip 2013, 00:05

Obrazek



Posiadam taka ksiażeczke do tego haka, to jest 1 strona tej ksiazeczki na pozostalych jest instrukcja montazu. Czy to jest to ABE o ktorym mowisz?

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 08 lip 2013, 19:13

Zajrzyj tutaj http://www.westfalia-automotive.de/inde ... d=home&L=4 znajdziesz sobie swój hak sposób odnalezienia numerów oraz kontakt z westfalia. Może są w stanie pomóc.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 kwie 2009, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: slawek » 08 lip 2013, 21:15

Bekrasit, Jesli nie ma tabliczki to niestety jest problem. Zaden diagonosta nie wystawi zaswiadczenia na podstawie jakiegos tam ABE. Malo tego na kuli haka musi byc nabita cecha homologacyjna. Co do tabliczki wybierz sie na jakis szrot i poprostu . . . . . przynituj na miejsce oryginalnej :] Sprawa bedzie zalatwiona. A co do mas w dowodzie to masz dane homologacyjne dla danego typu pojazdu. I producenci hakow dososowuja sie do nich i zawsze owe wartosci sa wieksze.
Cytat ze strony westfali

Homologacja/rejestracja

Haki holownicze produkowane przez firmę Westfalia spełniają wymogi europejskie. Po zamontowaniu haka holowniczego należy udać się do stacji kontroli pojazdów w celu uzupełnienia dokumentacji pojazdu. Fakt zamontowania haka holowniczego oraz jego uciąg (na podstawie tabliczki znamionowej) zostanie wpisany do dowodu rejesracyjnego.

Bekrasit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2013, 22:02
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Bekrasit » 09 lip 2013, 00:32

Tylko ciekawe czy znajde na szrocie taki hak i ciekawe kto mi sprzeda sama naklejke znamionowa, chyba ze moze byc tabliczka od innego haka i samochodu innej marki.

Jezeli nie to jakis diagnosta dostanie na 0.7 i bedzie sprawa zlatwiona;p

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 09 lip 2013, 06:57

Bekrasit, jakis ty chlopcze mądry i wykształcony...swoje mądrości odnosnie 0.7 pozostawiam bez komentarza...zawaliles na poczatku to teraz staraj sie wyjsc z tego w sposob w miare legalny....
jak chcesz kombinowac to poprostu odnituj z jakiegos innego haka tabliczke i tymczasowow przynituj u siebie..to juz twoja sprawa.
ale cwaniakowanie typu zalatwienie za kase lub za 0.7 na publicznymm forum sobie daruj bo szacunku tym nie zdobedziesz....

Bekrasit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2013, 22:02
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Bekrasit » 09 lip 2013, 15:07

tomkom1, Swoje uwagi kolego mozesz zachowac dla ciebie, niestety mamy w kraju takie realia, ze za pieniadze mozna zalatwic wszystko. Nie wiem co tu moje wyksztalcenie i wiek ma do rzeczy, chyba nie miales o co sie przyczepic , troche to przykre no ale coz;D Napisalem temat na forum zeby zasiegac opinii innych uzytkownikow co oni na moim miejscu by zrobili. Jednak zawsze znajdzie sie taka osoba ktora bedzie musiala wyrazic swoj ból dupy.

martin_wml
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 04 lip 2010, 16:27
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: martin_wml » 09 lip 2013, 16:14

Haki westfalia mają naklejaną tabliczke znamionową,a nie nitowaną,
Więc nic nie przenitujesz.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 09 lip 2013, 17:06

martin koleszko ale kogo na stacji interesuje jaka to marka haka. <lol> <lol> <lol>
do kolegi powyzej.polska dziki kraj zgoda...ale po co pisac otwiarcie dam wlape i sie zrobi...to niestety jest mentalnosc polaka.napisz do producenta.zrob zdjecia haka i niemieckiego dowodu i mysle ze bez problemu ci dosla wlepe.
ale nie.lepiej dac w lape i nadal szerzyc ten zwyczaj w polsce.

martin_wml
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 04 lip 2010, 16:27
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: martin_wml » 09 lip 2013, 17:13

tomkom1 pisze:martin koleszko ale kogo na stacji interesuje jaka to marka haka. <lol> <lol> <lol>
do kolegi powyzej.polska dziki kraj zgoda...ale po co pisac otwiarcie dam wlape i sie zrobi...to niestety jest mentalnosc polaka.napisz do producenta.zrob zdjecia haka i niemieckiego dowodu i mysle ze bez problemu ci dosla wlepe.
ale nie.lepiej dac w lape i nadal szerzyc ten zwyczaj w polsce.
Dobra dać to dać i sprawa załatwiona <lol>
Ale po co sie tym chwalić? I potem jest przypał i drugi nie załatwi.
Posiadam taka ksiażeczke do tego haka, to jest 1 strona tej ksiazeczki na pozostalych jest instrukcja montazu. Czy to jest to ABE o ktorym mowisz?
To jest zwykła instrukcja obsługi,też mam taką.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga