Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Cieknie po wymianie uszczelek itp, o co chodzi?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
SoloZiP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:34
Lokalizacja: Lubelskie

Cieknie po wymianie uszczelek itp, o co chodzi?

Post autor: SoloZiP » 02 lip 2013, 10:47

Powiem krótko, od początku wyciekał mi olej z tyłu silnika i kapał na kolektor.

Wymieniłem przewody od odmy, ezektor przeczyściłem, test z kartką wypada ok (leciutko ją zasysa, zastanawiam się właśnie czy nie za słabo bo czasem kartka spada pod wpływem drgania silnika). Po jakimś czasem wymieniłem też zaślepki wałków i uszczelki pod deklami zaworów.

Po wymianie uszczelek już po dwóch dniach jazdy widać że z tyłu po stronie pasażera już jest olej.

Zatem pytam DLACZEGO? Czy jest tam z tyłu po lewej stronie jeszcze jakieś miejsce którym może wyciekać olej?

robertukf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 31 lip 2009, 14:54
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: robertukf » 02 lip 2013, 10:54

wymień uszczelkę napinacza łańcucha rozrządu + półksiężyc i problem zniknie

o takie cośObrazek

SoloZiP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:34
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: SoloZiP » 03 lip 2013, 11:05

robertukf, kolego czytaj uważnie posty, CIEKNIE MI Z TYÂŁU SILNIKA PO LEWEJ STRONIE (od strony pasażera)

Broda19
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2010, 12:27
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Broda19 » 03 lip 2013, 13:34

SoloZiP pisze:robertukf, kolego czytaj uważnie posty, CIEKNIE MI Z TYÂŁU SILNIKA PO LEWEJ STRONIE (od strony pasażera)

Tam właśnie jest ta uszczelka

robertukf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 31 lip 2009, 14:54
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: robertukf » 03 lip 2013, 13:53

SoloZiP pisze:robertukf, kolego czytaj uważnie posty, CIEKNIE MI Z TYÂŁU SILNIKA PO LEWEJ STRONIE (od strony pasażera)
No czytam :) stad moja podpowiedź.

Na każdej z głowic masz hydrauliczny napinacz faz rozrządu. Na głowicy po stronie pasażera napinacz jest od strony podszybia. Jak jego uszczelki przepuszczają to olej cieknie wprost na kolektor wydechowy. Po stronie kierowcy napinacz jest od strony zderzaka.

Napinacz trzeba odkręcić (chyba 3 śruby) i podnieść/podważyć go do góry. Następnie wypchnąć uszczelki na zewnątrz sinika. Uważaj aby nie wpadły do sinika. Trzeba się nagimnastykować żeby unieść napinacz i podmienić uszczelki (chyba że masz specjalny klucz do uniesienia napinacza ). Nie trzeba rozpinać łańcucha.

Uszczelki to koszt ok 30 zł.

Mam nadzieję że pomogłem ;)

SoloZiP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:34
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: SoloZiP » 03 lip 2013, 14:07

W takim razie sorki kolego że tak naskoczyłem ale byłem pewien że obydwa te półksiężyce są z przodu teraz wiem że jedna jest z tyłu.

Ja osobiście nie będę się za to brał bo nie mam do tego miejsca, dobrych kluczy i czasu. Będę musiał porozmawiać znów z mechanikiem tylko że wymieniał mi niedawno uszczelki pod deklami zaworów, mam nadzieje że nie trzeba będzie ich wymieniać znowu?

robertukf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 31 lip 2009, 14:54
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: robertukf » 03 lip 2013, 14:16

Składał pokrywy dekli na uszczelki + silikon?
Silikon powinno dać się na rogach pokryw zaworów w miejscach załamań tak aby pokrywa idealnie przylegała do głowicy.

Ja bym dał nowe uszczelki bo jak się uszkodzą przy rozbieraniu to auto za chwilę znów trafi na warsztat.

W razie czego to tu masz komplecik http://sidmotorsport.pl/pl/s/126-uszcze ... a6-27.html. sklep polecam nie raz robiłem tu zakupy.

SoloZiP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:34
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: SoloZiP » 03 lip 2013, 16:34

Uszczelki dekli składał chyba nie na silikon tylko na jakaś paste do uszczelek, nie dawał na rogach, tylko po całości.

Co do uszczelek dekla zaworów to mieniałem je już drugi raz, bo wcześniej inny mechanik idiota, który miał wymienić (lub wyczyścić) odmę i uszczelki, wymienił tylko uszczelki bo stwierdził że odma jest drożna, pomimo tego że po odczepieniu jej od rury Y już było widać żółty szlam, dzień po naprawie w nocy było 20 stopni mrozu, szlam w odmie zamarzł, a uszczelki dekli wydmuchało i ciekło tamtędy dalej.

Dlatego nie uśmiecha mi się ich wymieniać trzeci raz bo nie są tanie =/

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 03 lip 2013, 17:30

poszukaj na forum jest instrukcja wymiany uszczelek i jest tam na obrazku zaznaczone w których miejscach powinien być silikon. jak wymieniałem u siebie za pierwszym razem nie dałem i ciekło dalej, poprawiłem dałem silikon i jest ok. co do uszczelek jak chcesz się bawić to spróbuj założyć jeszcze raz te same, jeśli wymieniałeś niedawno to może jeszcze się nadadzą. istnieje niestety ryzyko, że będzie dalej ciekło i po raz kolejny będziesz jechał do mechanika :[

raftor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 487
Rejestracja: 11 gru 2011, 11:47
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: raftor » 03 lip 2013, 19:26

ja bym nie wymienial na nowe skoro dajmy na to 2 tygle temu były wymienione dobrze je oczyscic i wkleic na slikon i bedzie dobrze guma przez 2 tygodnie nie straciła swoich własciwosci uszczelniajacych

robertukf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 31 lip 2009, 14:54
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: robertukf » 04 lip 2013, 09:35

SoloZiP pisze:Uszczelki dekli składał chyba nie na silikon tylko na jakaś paste do uszczelek, nie dawał na rogach, tylko po całości.
ja bym nie wymienial na nowe skoro dajmy na to 2 tygle temu były wymienione dobrze je oczyscic i wkleic na slikon i bedzie dobrze guma przez 2 tygodnie nie straciła swoich własciwosci uszczelniajacych
nie założysz uszczelek ponownie jak złożone na pastę uszczelniającą. Po za tym uszczelka po dociśnięciu ułożyła się już pomiędzy pokrywą a głowicą. Kombinowanie ze skrobaniem uszczelki niesie ryzyko jej uszkodzenia i cała robota na nic.
SoloZiP pisze:Dlatego nie uśmiecha mi się ich wymieniać trzeci raz bo nie są tanie =/
ZnajdÂź kumatego mechanika i niech zrobi raz a dobrze bo partacze tylko generują koszty.

SoloZiP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:34
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: SoloZiP » 04 lip 2013, 14:19

No to już teraz nie wiem co mam robić z tymi uszczelkami :(
robertukf pisze:Znajdź kumatego mechanika i niech zrobi raz a dobrze bo partacze tylko generują koszty.
No właśnie i tu jest problem, kilka miesięcy temu zakładałem post z pytaniem o dobrego mechanika w województwie lubelskim - do dziś cisza w tym temacie...

A mechanik który mi to robił to właśnie polecił mi go kolega z forum z mojego miasta, ja nawet mówiłem temu mechanikowi że gdzieś tutaj jeszcze może cieknąć "półksiężyc" i napinacz łańcucha rozrządu ale on powiedział że ten półksiężyc znajduje się z przodu.

Byłem już u wielu mechaników w moim mieście (Chełm woj. lubelskie), raczej nie ma dobrego...

raftor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 487
Rejestracja: 11 gru 2011, 11:47
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: raftor » 07 lip 2013, 22:22

weÂź sie sam za robote jak masz możliwosci żadnej filozofi nie ma :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga