Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AUTOMAT] Drgania przy utrzymywaniu prędkości

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emilooo007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:51
Lokalizacja: Andrychów

[ AUTOMAT] Drgania przy utrzymywaniu prędkości

Post autor: emilooo007 » 30 cze 2013, 15:39

Witam, szukałem po forum grzebałem i nie znalazłem podobnego przypadku, otóż, w mojej a6 c4 2.6 w automacie zaczęło się dziać coś złego a mianowicie powyżej 110 km/ h przy delikatnie wciśniętym pedale gazu auto zaczyna drgać a dokładniej odczuwa się to na kierownicy koła mam 17" 235/45, oczywiście do 110 km/h jest ok z resztą jeśli przyśpieszam albo jade bez gazu nawet 200 km/h lub pedał gazu wciśnięty jest do połowy jest ok, drgania występują jedynie przy lekko wciśniętnym pedale gazu, jest to dość uporczywe ze względu na to, że jadąc trasą na tempomacie czy nawet bez niego, nie da się jechać komfortowo. A jeszcze jedno zauważyłem, że gdy zaczynają pojawiać się drgania ustają one na ostrym zakręcie lub przy gwałtownej zmianie kierunku, pojawiają się znowu jadąc prosto.
Jestem umówiony na środę z miechanikiem na wymianę wahaczy i simerbloków na belce przedniej, na diagnostyce sprawdzałem amorki, tarcze, amorki po 72% a tarcze proste. Proszę o jakieś nakierowanie.
Kiedyś BMW, dzisiaj Audi,
cztery kółka dla powagi

cien13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 25 gru 2012, 09:47
Lokalizacja: gdańsk/ludwigshafen

Post autor: cien13 » 30 cze 2013, 18:26

moze byc to jakis bombel na oponie od srodka niewielki mialem to samo od 110 do 130 drgania byly a powyzej juz nie sprawdz opony z przodu

Awatar użytkownika
emilooo007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:51
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: emilooo007 » 30 cze 2013, 18:55

opony ok mam bombla ale z tyłu i nie czuć go. Felgi prostowałem na wiosnę bo faktycznie były krzywe. a i podkreślam nie są to delikatne drgania tylko poważne ruchy kierownicy, tak jak koła by uciekały każde w inną stronę
Kiedyś BMW, dzisiaj Audi,
cztery kółka dla powagi

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 30 cze 2013, 20:14

winę mogą mieć opony, zerwana siatka i podczas większych prędkości pod obciążeniem będzie czuć. wyważyć da się bez problemu na zwykłej maszynie.
druga sprawa, że wyważenie na jednej maszynie nie gwarantuje takiego samego efektu na innej, wyważenie może być niedokładne.
trzecia rzecz, luz na przegubach wewnętrznych
po czwarte zużycie elementów zawieszenia

Awatar użytkownika
emilooo007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:51
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: emilooo007 » 01 lip 2013, 07:10

Opon jestem pewien. Z ciekawości przerzucę jeszcze zimówki, a w środę po wymianie zawiasu napiszę czy dało to jakiś efekt. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy prześwit może również mieć tu jakieś znaczenie, a dokładniej przód samochodu mam dosyć wysoko w SPAM do tyłu zastanawiałem się nad obniżeniem o 40mm ale znowu ta miska od automatu ...

[ Dodano: 2013-07-05, 19:03 ]
Ok. Auto wyjechało od mechanika co się okazało. Poduszki pod skrzynią biegów były oberwane, nie trzymały jej. Dodatkowo poduszki nad belką te do których jest przykręcony wahacza również były wybite. Wszystkie objawy ustąpiły. Autko prowadzi się jak należy.
Kiedyś BMW, dzisiaj Audi,
cztery kółka dla powagi

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga