Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

wiatraczek w panelu klimatronika nie kręci się.

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syyu93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 02 wrz 2012, 18:07
Lokalizacja: Lublin

wiatraczek w panelu klimatronika nie kręci się.

Post autor: syyu93 » 21 cze 2013, 08:13

Witam. Dzisiaj zauważyłem że w panelu klimatronika tuż pod radiem w takiej kratce nie kręci mi się wiatraczek, wcześniej na bank działał bo brzęczał bardzo uciążliwie. Od czego on jest? I czy nie uszkodzi mi to panelu jak nie działa?

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 21 cze 2013, 12:22

syyu93, bardzo ważny wiatraczek - w kratce przed nim znajduje się czujnik temperatury powietrza w kabinie. Musi to wszystko działać by Klimatronic poprawnie pracował <okok>
Uszkodzić panelu nie uszkodzi - współpraca z czujnikiem to jego jedyne zadanie :)

Awatar użytkownika
syyu93
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 02 wrz 2012, 18:07
Lokalizacja: Lublin

Post autor: syyu93 » 21 cze 2013, 13:05

Dzisiaj robiłem trasę w ten upał i na moje oko wydaje mi się ze działa ok bo 21C na klimatroniku i nawiew na auto i klimatronik zmienia siłę nadmuchu. Ustawie na 22C dmucha cieplejszym. A czemu wiatraczek stanął to nie mam pojęcia, brzęczał brzęczał a dziś zamilkł na amen. Tego czujnkka raczej sprężone powietrze nie uszkodziło ani mleczka do deski ?

skiba2323
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 paź 2012, 22:35
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: skiba2323 » 21 cze 2013, 13:38

U mnie działa ale jest cały w kurzu i gdy wyciągnę klimatronika i odepnę wtyczki to nic się nie stanie? nie będzie trzeba kodować czy coś?
180KM-215KM
CCCO

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 21 cze 2013, 14:50

syyu93 pisze:Dzisiaj robiłem trasę w ten upał i na moje oko wydaje mi się ze działa ok bo 21C na klimatroniku i nawiew na auto i klimatronik zmienia siłę nadmuchu. Ustawie na 22C dmucha cieplejszym. A czemu wiatraczek stanął to nie mam pojęcia, brzęczał brzęczał a dziś zamilkł na amen. Tego czujnkka raczej sprężone powietrze nie uszkodziło ani mleczka do deski ?
Sprężone powietrze mogło uszkodzić czujnik, ale nie musiało... Jeśli na "Auto" panel zmienia siłę nadmuchu to znaczy że czujnik działa - bo nim się sugeruje. Są trzy czujniki - w panelu (czujnik temperatury powietrza w kabinie), oraz po jednym w zewnętrznych otworach wylotowych (czujniki temperatury powietrza dostarczanego do kabiny).
skiba2323 pisze:U mnie działa ale jest cały w kurzu i gdy wyciągnę klimatronika i odepnę wtyczki to nic się nie stanie? nie będzie trzeba kodować czy coś?
Klimatronik możesz wyjąć - wentylator jest z tyłu obudowy, jedynie czujnik z przodu za kratką. Nic nie trzeba kodować po odpięciu wtyczki, ale o ile pamiętam da się wykonać zabieg czyszczenia bez odpinania też :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga