Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ÂŹle pokazuje na fisie otwarcie drzwi

Elektryka
pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

ÂŹle pokazuje na fisie otwarcie drzwi

Post autor: pancurp10 » 29 maja 2013, 23:46

Tak jak w temacie, kupiłem audi a6 po lifcie i musze znać schemat instalacji el by usunąć problem, a jest on taki , że jak się otworzy na drzwi lewe (kierowcy) to na fisie pokazuje, że są otwarte lewe, a jak otworzę prawe na fisie pokarze lewe, z tylnymi drzwiami jest ok. I potrzeba schemat przy przełączniki regulacji lusterek bo też kierunki są namieszane, że szok.
Z góry dziękuje , w sobotę ma być ciepło więc bede chciał usunąć ten problem

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ÂŹle pokazuje na fisie otwarcie drzwi

Post autor: kot919 » 30 maja 2013, 00:21

pancurp10 pisze:Tak jak w temacie, kupiłem audi a6 po lifcie i musze znać schemat instalacji el by usunąć problem, a jest on taki , że jak się otworzy na drzwi lewe (kierowcy) to na fisie pokazuje, że są otwarte lewe, a jak otworzę prawe na fisie pokarze lewe, z tylnymi drzwiami jest ok.
Czy jak otwierasz drzwi pasażera to zapala Ci się poprawnie oświetlenie w nogach pasażera, czy w nogach kierowcy?
pancurp10 pisze:I potrzeba schemat przy przełączniki regulacji lusterek bo też kierunki są namieszane, że szok.
Czy problem dotyczy Lewego, czy Prawego lusterka (czy też obu). Czy masz lusterka z pamięcią ustawień?

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 30 maja 2013, 18:01

Tutaj masz schematy elektryczne: dload.htm?action=file&id=2
Czy brzęczyk włączonych świateł działa prawidłowo? Nie masz czasem przekładki z anglika? Jak tak, to poszukaj na necie jest opisane jak z lusterkami sobie poradzić po przekładce.

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 30 maja 2013, 22:05

ÂŹle troszkę opisałem na początku tematu, jak otworzę drzwi kierowcy na fisie pokazuje, że są otwarte prawe, jak otworzę prawe przednie na fisie pokazuje, że są otwarte lewe. Sprawdzałem po VINIE w ASO i auto szło na rynek angielski, ale auto oglądałem na rózne sposoby na warsztacie (sam jestem mechanikiem z wieloletnim stażem) i auto musiało zostać bardzo profesjonalnie przełożone bo żadnych śladów przeróbki nawet ściana idealnie ten sam kolor ma itp.
Co do odpowiedzi kolego powyżej, jak otworzę dzwi kierowcy to lampka na nogi zaświeca się po właściwej stronie lecz na fisie pokazuje otwarcie lewych drzwi, podejrzewam że to szczegół będzie w zamianie dwóch kabelków co idą do licznika.
Bardzo proszę o pomoc lub o sprawdzenie u siebie w schematach, który kabel do licznika podaje sygnał otwarcia drzwi.
A problem dotyczy obu lusterek , jak nastawie na sterowanie lewego to reguluje się prawe:) tu też kwestia przełożenia dwóch pinów.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 30 maja 2013, 22:42

pancurp10 pisze:ÂŹle troszkę opisałem na początku tematu, jak otworzę drzwi kierowcy na fisie pokazuje, że są otwarte prawe, jak otworzę prawe przednie na fisie pokazuje, że są otwarte lewe.
No to faktycznie zmienia sprawę - od razu widać, że to anglik :-)
Sygnalizacja drzwi jest wysyłana do licznika jednym przewodem więc nie ma co zamieniać w liczniku :-) - zamienić trzeba w module komfortu.
Nie wiem jak dokładnie przerobiono Twoją instalację, dlatego na początek zasugeruję zamianę bezpośrednio w złączu modułu komfortu - należy zamienić ze sobą konektor 1 (przewód zielono-żółty) z konektorem 10 (przewód czerwono-szary) w złączu o nic nie znaczącym numerze 5 (nie mam pojęcia które to dokładnie złącze ale dojdziesz na pewno po kolorach przewodów)
dio pisze:Czy brzęczyk włączonych świateł działa prawidłowo?
Jak napisał Kolega, daj znać czy brzęczyk działa Ci prawidłowo - to będzie wskazówka dotycząca zmian w Twoim samochodzie.
pancurp10 pisze:A problem dotyczy obu lusterek , jak nastawie na sterowanie lewego to reguluje się prawe:) tu też kwestia przełożenia dwóch pinów.
Wygląda na to że osoba robiąca przekładkę nie zastosowała nowej wiązki, tylko obróciła 'lustrzanie' Twoją stąd problemy z lusterkami. Spróbuj zamienić miejscami przewody przy regulatorze lusterek według poniższej rozpiski:
- 2 (przewód żółto-czarny) z 4 (przewód biało-niebieski)
- 3 (przewód czerwono-żółty) z 5 (przewód biało-czarny)
- 7 (przewód czarno-czerwony) z 6 (przewód zielony)
wykonuje się to stosunkowo prosto - bez cięcia przewodów, po prostu wysuwasz konektory i wsuwasz w nowe miejsca :-)

Daj znać czy zaczęło działać tak jak trzeba <okok>

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 30 maja 2013, 22:58

Byłem przed chwilą w aucie i tak: wszystko wydaję się ok, bo jak zapale światła i wyjmę kluczyk ze stacyjki to brzęczyk się załącza tylko przy otwarciu drzwi kierowcy. Czyli ok, mnie się wydaje jednak że przy liczniki będą szły 4 przewody gdzie każdy to sygnał z jednych drzwi, tak na logike z kąt Ecu fisa po jednym kalblu będzie wiedział że są np 4 otwarte a sterowanie jest tam masą. Zreszta mam jeszcze problem na fisie z brakiem plynu do spryskiwaczy ale z tym się uporam, i problem z przepaloną żarówka i brems licht, wszystkie żarówki mam ok tylko ciekawi mnie czy modół odpowiedzialny za kontrole świateł wogle jest w aucie

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 31 maja 2013, 00:24

pancurp10 pisze:Byłem przed chwilą w aucie i tak: wszystko wydaję się ok, bo jak zapale światła i wyjmę kluczyk ze stacyjki to brzęczyk się załącza tylko przy otwarciu drzwi kierowcy
Czyli moim zdaniem wystarczy tylko poinformować moduł komfortu że zostały otwarte odpowiednie drzwi (spróbuj zamienić te przewody tak jak napisałem - wiem że jest z tym troszkę kopania, bo moduł jest pod siedzeniem kierowcy, jednakże wydaje mi się że powinno to pomóc)
pancurp10 pisze:Czyli ok, mnie się wydaje jednak że przy liczniki będą szły 4 przewody gdzie każdy to sygnał z jednych drzwi, tak na logike z kąt Ecu fisa po jednym kalblu będzie wiedział że są np 4 otwarte a sterowanie jest tam masą.
http://ebookbrowse.com/90-25-instrument ... d417707859 oraz http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 9&t=102967
Bazując na powyższej rozpisce widać, że na konektorze nr 1 w zielonym złączu jest kontakt odpowiadający za wszystkie drzwi. W rozpisce są też połączenia od drzwi prawych i tylnych zlokalizowane na szarym złączu
Przejrzałem wszystkie schematy w ELSIE w poszukiwaniu któregokolwiek z tych połączeń, jednakże nic nie znalazłem. Jutro z rana jak dojadę do domu (mam tam wiązkę deski rozdzielczej z samochodu z 2000r) to zobaczę czy te konektory są w ogóle obsadzone i dam znać.
Napisałem wcześniej o jednym przewodzie, bo gdzieś czytałem (zabij mnie - nie pamiętam gdzie), że sygnalizacja idzie jednym przewodem, który przesyła odpowiednio zmodulowaną informację z modułu komfortu do licznika. Tak więc jeżeli wprowadziłem Cię przez to w błąd to przepraszam <okok>
pancurp10 pisze:problem z przepaloną żarówka i brems licht, wszystkie żarówki mam ok tylko ciekawi mnie czy modół odpowiedzialny za kontrole świateł wogle jest w aucie
Tak moduł odpowiedzialny za kontrolę świateł jest w aucie (zamontowany w panelu przekaÂźników pod kierownicą), niestety od razu uprzedzam, że walka z ustaleniem przyczyny niesprawności może być dość kłopotliwa (na forum jest kilka tematów, gdzie ludzie wymieniali moduły, wymieniali żarówki, a nawet wymieniali trzecie światło stopu i sygnalizacja jak nie działała tak nie działa jak trzeba - mam nadzieję że u Ciebie pójdzie gładko i sprawnie ;) )

Pozycja 9 i 10 na poniższym rysunku:
Obrazek

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 31 maja 2013, 00:41

Bardzo ci dziękuję, za pomoc z tym kłopotem. Najpierw usunę jedną usterkę a następnie będę szukał problemu z tymi światłami. Co do modułu komfortu masz rozpiskę, który kabel z którym mam zamienić, a jeżeli nie znajdziesz, to jak zlokalizować to na pinach, czy tam idzie sterowanie plusem czy masą , bo mogę zamknąć lub otworzyć drzwi i zlokalizuję który kabel od których drzwi.I dokonam zamiany. Ten schemat powyżej jest to modułu komfortu ?dobrze rozumię.
I jeszcze jedno potrzebuję rozpiskę kostki licznika co wyświetla potem na fisie info.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 31 maja 2013, 01:05

pancurp10 pisze:Co do modułu komfortu masz rozpiskę, który kabel z którym mam zamienić, a jeżeli nie znajdziesz, to jak zlokalizować to na pinach, czy tam idzie sterowanie plusem czy masą , bo mogę zamknąć lub otworzyć drzwi i zlokalizuję który kabel od których drzwi.I dokonam zamiany
W linku poniżej masz dostępny schemat całego centralnego zamka - z podłączeniem do modułu komfortu. Jak zerkniesz na stronę 12 zobaczysz tam 2 podłączenia 5/1 i 5/10, trzeba by je zamienić miejscami. Można by to zrobić na złączu T15i ale w ten sposób Âźle zapalałyby się lampki w nogach kierowcy i pasażera :-(. Innego pomysłu nie mam, jednakże spróbuj przeanalizować schematy centralnego i może wpadniesz na inny pomysł :-)
http://turbobit.net/0tzlv67dk3hx.html
pancurp10 pisze:Ten schemat powyżej jest to modułu komfortu ?dobrze rozumię.
Ciężko to nazwać schematem - to raczej rozpiska rozmieszczenia przekaÂźników pod kołem kierownicy :-) - miało Ci to zobrazować gdzie jest moduł sprawdzania oświetlenia :-)
pancurp10 pisze:I jeszcze jedno potrzebuję rozpiskę kostki licznika co wyświetla potem na fisie info.
Wszystko co potrzebujesz jest w linkach z poprzedniego postu - licznik sam w sobie nie ma osobnej wtyczki odpowiedzialnej za fis. Posiada on 3 złącza, które dostarczają do niego wszystkich niezbędnych informacji, a część z nich jest wyświetlana na FISie :-)
Jutro dam Ci znać jak wygląda 'obsadzenie' kostek licznika na pinach odpowiedzialnych za sygnały z drzwi (przynajmniej zgodnie z rozpiską :-) )

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 31 maja 2013, 01:11

Dzięki, o wszystkim będę informował na forum czy praca się udała, tym czasem dobrej nocy:)

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 31 maja 2013, 07:39

kot919, w linku który podałeś z rozpiską, jest napisane,że w niebieskiej wtyczce pin 21 jest odpowiedzialny za drzwi kierowcy, a w szarej wtyczce są piny do reszty drzwi:
8 -Door contact, passenger side
9 -Door contact, rear right
10 -Door contact, rear left

pancurp10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:56
Lokalizacja: legnica

Post autor: pancurp10 » 31 maja 2013, 16:42

Czyli według tego co piszesz rozumię wystarczy że zamienie kabelki miejscami czyli jeden z ftyczki szarej a drugi od wtyczki niebieskiej i jak dobrze rozumię powinno pokazać mi właściwie na fisie? Jutro sobota jak będzie pogoda będę modził przy aucie i wam odpiszę jak poszło

Awatar użytkownika
Bilskirnir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 30 mar 2010, 01:10
Lokalizacja: Zabrze/Donegal

Post autor: Bilskirnir » 03 cze 2013, 01:48

Tak tylko zapytam.Czy nie da się tego ogarnąć poprzez kodowanie/dopasowanie modułu komforu i licznika na konkretny rynek ? Bo dla mnie wygląda to jakby moduł komfortu i FIS gryzą się ze sobą.Czy dokupienie jednego z nich (to jest tylko spekulacja) nie rozwiązałaby wszystkich problemów ? Bo jest tam ich co nie miara,ciężko to będzie wszystko ogarnąć metodą prób i błędów.Bo skąd fis ma tyle fałszywych sygnałów ?

Powodzenia i pozdrawiam.
Errare humanum est,docendo discimus.Volenti nihil difficile.
Bilskirnir

Awatar użytkownika
dio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 311
Rejestracja: 04 gru 2010, 15:55
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LTM/lubelskie

Post autor: dio » 03 cze 2013, 08:59

Bilskirnir, ktoś kto robił przekładkę obrócił instalację przednich drzwi i stąd takie cyrki. Nawet gdyby instalacja nie została przełożona, to zamiana licznika bądÂź modułu chyba by nie pomogła, bo problem leży w kablach i ich ilości na daną stronę, więc pozostaje tylko zabawa kablami.

Awatar użytkownika
Bilskirnir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 30 mar 2010, 01:10
Lokalizacja: Zabrze/Donegal

Post autor: Bilskirnir » 03 cze 2013, 12:13

dio, a może ta instalacja jest z Europejczyka a moduły i te inne z anglika ?! Bo pancurp10, pisze że przeróbka została wykonana bardzo starannie i profesjonalnie.Takie obracanie instalacji i przekładanie musi zostawiac jakieś slady,nie ma bata.Dlatego pytam,czy nie warto byłoby sprawdzić jak sobie radzi moduł komfortu z jakiegoś europejczyka.Może by rozwiązało wszystkie problemy na FISie z upalonymi zarówkami,bemsch licht,spryskiwaczami i Bóg wie co jeszcze wyjdzie w praniu.

Wiem,czepiam się.....ale jestem głodny wiedzy na ten temat.

Pozdro.
Errare humanum est,docendo discimus.Volenti nihil difficile.
Bilskirnir

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga