Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] drgania kierownicy tylko przy hamowaniu

Zawieszenie
Awatar użytkownika
uszaty2222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 20 lis 2008, 07:15
Lokalizacja: poznań

Post autor: uszaty2222 » 30 maja 2013, 10:14

Witam mam podobny problem odnosnie bicia przy hamowaniu trwa juz to dluzszy czas ogolnie tarcze byly nowe i sa to ate po jakims czasie zaczely drzec i coraz bardziej to narastalo dalem je do stoczenia i przez iles tam km bylo ok po jakims czasie znowu to samo i teraz niewiem czy wina jest po steonie tarczy czy czego juz zawias sprawny tak wiec odpada a ostatnio od znajomego slyszlalem ze moze to rowniez byc wina jazma gdyz jako mechanik juz sie z czyms takim spotkal i teraz juz niewiem sam czy wymienic tarcze czy jazmo gdyz cena w internecie samego jazma to 2stowki a porzadnych tarcz taka sama wiec moje pytanie odnosi sie tego fzy ktorys z kolegow forumowiczow spotkal sie z podobnym przypadkiem bicia z powodu jazma

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 cze 2013, 10:09

uszaty2222 pisze:ktorys z kolegow forumowiczow spotkal sie z podobnym przypadkiem bicia z powodu jazma
Ja pierwszy raz o takim czymś słyszę. Może po toczeniu tarcze zostały nieprawidłowo założone, albo Âźle przetoczone. Toczenie tarcz hamulcowych jest dość precyzyjną robotą, na nie byle jakiej tokarce.

Pewien Niemiecki fachowiec tłumaczył mi kiedyś że przy mocno rozgrzanych hamulcach, a konkretnie tarczach, nie należy zbyt długo trzymać wciśniętego pedału hamulca. Chodzi o to, że zaciśnięte klocki na tarczach odbierają ciepło od tych tarcz, co często skutkuje odkształcaniem się tarcz.
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga