Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana/wyjmowanie tylnej,bocznej szyby od pasażera.

Nadwozie
ODPOWIEDZ
lobo94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Zabrze

Wymiana/wyjmowanie tylnej,bocznej szyby od pasażera.

Post autor: lobo94 » 26 maja 2013, 19:41

Siemka, mam takie pytanie: jak wymontować tylną boczną szybę, tą opuszczaną :D . Pierwszy raz będę to robił,więc chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić :) Z góry dziękuje jak ktoś mi by opisał czynności,a nawet fajnie byłoby jakby pokazał na poglądowym zdjęciu co i jak ;) Jest to nadwozie limuzyna C5 :) Z góry przepraszam jak to jest jakieś beznadziejne pytanie ale szukałem instruktaży co i jak i nie znalazłem :(

koike28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2013, 16:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: koike28 » 26 maja 2013, 20:51

Opuść szybę tak do połowy...

1. Wymontuj przełącznik podnoszenia szyby. Cienki śrubokręt należy wsunąć w mały otworek pod uchwytem zamykania drzwi, mniej więcej pod tym przełącznikiem. Musisz pokombinować i wcisnąć tym śrubokrętem zatrzask włącznika i on wtedy odskoczy. Nic na siłę. ÂŁadnie wychodzi. Odłącz kostkę.
2. Na boczku, na wysokości górnej krawędzi są dwie śrubki. Wykręć.
3. Chwyć boczek i szarpnij w górę. Powinien się wysunąć. Odczep linkę otwierania drzwi od klamki wewnętrznej.
4. Odłącz kostki audio i zasilania silnika szyby.
5. Wiązki są zamocowane do ramki. Odczep je. PóÂźniej zmontujesz na trytytki. Możesz odłączyć kostkę z silnika szyby.
6. Torksami odkręć ramkę szyby. Zaznacz wcześniej białym markerem położenie wkrętów i klinów. Będzie mniej zabawy z regulacją...
7. Uszczelka drzwi jest zamocowana na zatrzaski. Musisz ją zdjąć z tych plastików. PóÂźniej je powyciągasz do montażu. Na dole uszczelki jest śrubka. Moja się ukręciła - korozja. Od strony słupka środkowego też trzeba odczepić (2 kołki).
8. Teraz możesz wyciągnąć ramkę z szybą.
9. Szyba jest zamocowana za pośrednictwem takich plastikowych "kołków". Torksiki odkręć... Plastiki odczep
10. Teraz możesz wysunąć szybę. Możliwe, że będziesz musiał połączyć chwilowo zasilanie i włącznik żeby przesunąć szybę. Nie pamiętam w jakim położeniu wychodzi ona najłatwiej...

To nic trudnego! Nic na siłę. Gdy wszystko poodczepiasz idzie bez problemów. Mogłem zapomnieć o czymś mało istotnym, ale jak zaczniesz działać to na pewno załapiesz co i jak...

lobo94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: lobo94 » 26 maja 2013, 21:00

Dziękuje bardzo :) Pewnie to się innym też przyda :) Ja chcę wymontować szyby do przyciemnienia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga