Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKN 2.5 150 KM] Zapowietrza się i lejące wtryski

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
kuba94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:54
Lokalizacja: Białystok

[ AKN 2.5 150 KM] Zapowietrza się i lejące wtryski

Post autor: kuba94 » 25 maja 2013, 23:02

Witam , mam problem który objawia się tym że jak jest chłodniej np dziś wieczorem 10*C to zanim odpalę auto muszę chwilę pokręcić rozrusznikiem. Auto odpali nie muszę używać żadnego plaka, lecz po uruchomieniu wydobywa się z tłumików biały dym co chyba oznacza że auto się zapowietrza. Dodam że jak jest ciepło kręcę dużo krócej ale to tylko i wyłącznie na zimnym silniku na ciepłym odpalam od strzała. Dodam jeszcze że jak jest chłodniej to telepie mi samochodem do momentu jego rozgrzania myślę że uszkodzony jest już któryś wtryskiwacz. Pompa wtryskowa jest po regeneracji. Dodam jeszcze że jak przyśpieszam z niskich obrotów np 5 bieg 1100 obrotów i wcisnę więcej gazu to do momentu załączenia się turbiny auto kopci na czarno. przy około 1800 obrotach mogę deptać w podłogę i nie widzę w lusterku żadnego dymu. Czy te zapowietrzanie może być powodowane uszkodzonym wtryskiwaczem ? Czy prócz demontażu wszystkich 6 wtryskiwaczy i oddania ich do sprawdzenia jest możliwość sprawdzenia który mi leje ?

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 26 maja 2013, 09:08

Ja bym zaczoł od sprawdzenia świec żarowych, na zimnym ciężko odpala i przez moment trzepie budą. Natomiast wtryski najepiej wymontować i na stół Bosha, najbardziej realna ocena wtysków.
Pozdrawiam <luzik>

kuba94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kuba94 » 26 maja 2013, 10:06

ÂŚwiece żarowe są nowe, wiem na 100% że uszkodzony jest któryś wtrysk bo jak jest chłodniej to trzęsie mi dudą do póki auto się nie nagrzeje i słychać nie równą prace silnika. Wracając do świec to przy około 11*C one już chyba nie grzeją.

BadBoyKing
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2012, 16:48
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: BadBoyKing » 26 maja 2013, 10:37

kolego to ze telepie buda moze oznaczac ze faktycznie cos z wtryskami ale doradziłbym ci sprawdzenie cisnienia w poszczegolnych cylindrach czy trzyma kompresje. to duzo nie bedzie cie kosztowalo a nawet sam to zrobisz. Oczywiscie sprawdzaj na zimnym podejzewam ze pierscienie masz juz do wymiany.

kuba94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kuba94 » 26 maja 2013, 11:02

Ok sprawdzę to ale szczerzę to wątpię bo auto nie bierze ani grama oleju. No a co do tego odpalania tzn zapowietrzania się? (wnioskuje po białym dymie po odpaleniu)

BadBoyKing
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2012, 16:48
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: BadBoyKing » 27 maja 2013, 15:38

no to skoro nie bierze oleju to faktycznie moze byc ok. Powiem ci ze mialem podobna sytuacje a nawet miewam raz na jakis czas. Po zrobieniu walkow rozrzadu i glowicy auto tragicznie zapalalo pomagalo jedynie odlaczenie czujnika temp zeby oszukac system. Troche pomogla wymiana czujnika ustawienie kata wtrysku oraz wymiana przewodow przelewowych no i powiem ci ze po 1500 km problem tak jakby na chwile obecna ustal. Nie wiem czy tamten partacz ktory mi to robil cos zpierdzielil czy poprostu cos sie poprzestawialo.

Andzin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2013, 21:17
Lokalizacja: Turek

Post autor: Andzin » 27 maja 2013, 21:44

Witam.
Jeżeli chodzi o świece to nie masz 100% pewności że są dobre,chociaż są nowe.Ponieważ zdarza się że i nowe są wadliwe,alee.
A drugą sprawą może być uwalony przekaźnik i nowe świece nic nie dadzą.
Jaki i jeszcze wiele innych przyczyn!!!
A w Twoim przypadku jak wyżej napisali komplet logów statycznych może coś pomóc.Bo tak to zgaduj zgadula,a raczej nikt nie chce Cię na koszty pchać tylko zacząć od najmniej kosztownych rzeczy zacząć.Ale decyzja należy do Ciebie.


Pozdrawiam Andrzej

kuba94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kuba94 » 28 maja 2013, 16:09

świece są dobre bo je sprawdzałem tak samo sprawdzałem i prąd dochodzi do świec podczas przekręcania kluczyka. Logi zrobię jak będę miał tylko możliwość

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga