Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 c5 Zbieżność problem

Zawieszenie
Awatar użytkownika
krzysiekhhns
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 kwie 2013, 14:47
Lokalizacja: Wrocław

A6 c5 Zbieżność problem

Post autor: krzysiekhhns » 08 maja 2013, 14:52

Witam

Jestem laikiem dlatego sorki jak zły dział....

Otóż mój problem polega na tym iż na prostych kołach moja kierownica jest przekręcona w lewo trochę....

Przez to opony mi się pościnają i będzie lipa :(


Ponoć w kierownicy coś, jakieś wałki albo coś takiego trzeba poustawiać..

Ponoć do zbieżności to najlepiej jak mają najnowszy sprzęt, jakimiś tam elektro światłową wiązką sprawdzaja.

(może ktoś poleci gdzie we wrocku ?)

pytanie czy moje auto ma z tyłu belke i nie trzeba robić tyłu....


i czy geometria kół jest wymagana...

Jedni mi mówili że to koszt 40 zł, inni że ok. 100pln, a ja zadzwoniłem to mi powiedział przez telefon 120 za przód i 160 za tył.

Proszę o poradę na co powinenem się zdecydować (zbieżność, geometria kół) i ile taka impreza powinna max kosztowac?

dodam że zmieniłem niedawno opony na letnie, ale były wyważane, problem występował już na zimówkach

dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 08 maja 2013, 18:31

krzysiekhhns pisze:Otóż mój problem polega na tym iż na prostych kołach moja kierownica jest przekręcona w lewo trochę....

Przez to opony mi się pościnają i będzie lipa
To akurat nieprawda, od samego tylko niewłaściwego położenia kierownicy nic się nie stanie. Nie masz się czym przejmować. Jeśli koła są ustawione prawidłowo, to kierownica może być nawet "do góry nogami".
Jezeli jednak nie jestes pewien czy wszystko jest OK to powinienes zrobić pełną geometrie.
Z tyłu masz belkę, mozna tam regulować tylko jej ustawienie (równoległość osi i ustawienie wzgledem osi podłuznej auta). Z przodu troche więcej parametrów do sprawdzania. O szczegółach nie ma co pisać bo i tak sam tego nie zrobisz <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 maja 2013, 18:32

krzysiekhhns pisze:i czy geometria kół jest wymagana...
Jest wymagana...
krzysiekhhns pisze: na co powinenem się zdecydować (zbieżność, geometria kół)
powinieneś się zdecydować na obydwie czynności. I to jak najszybciej bo kiedy opony zacznie ścinać to już będzie za póÂźno, już ich nie uratujesz. Lepiej dać dwie stówy za ustawienie zbieżności, niż kilka stów za nowe opony.
Lektor.

łysykatowice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Schlesien

Re: A6 c5 Zbieżność problem

Post autor: łysykatowice » 21 maja 2013, 18:50

Witam,mam problem z przesuniętym kołem.Prawe kolo jest przesunięte w nadkolu do tyłu.Wymieniłem całe zawieszenie i amortyzatory i dalej się zastanawiam co jest grane.Może miał ktoś taki problem?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 21 maja 2013, 19:22

Dzwona auto miało :(
Chyba jedyne rozwiązanie to pociągnąć podłużnicę :(
Będę jutro u mojego magika od geometrii, to podpytam.

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 21 maja 2013, 22:37

Przy dzisiejszej technologii urządzeń do geometrii pojęcie samej zbieżności nie istnieje.Nawet najbardziej okrojone urządzenia wykonują pomiar 4-czujnikowy a więc mamy odczyt wartości geometrii dla każdego z czterech kół ,przesunięcia osi i nierównoległości osi-wszystko z możliwością wydrukowania.Fakt że jakiś parametr nie podlega regulacji nie zwalnia badającego od zmierzenia i dokonania jego oceny bo podaje pewne informacje i wpływa na inne parametry zawieszenia.Częstym błędem jest bagatelizowanie stanu i parametrów tylnego zawieszenia a potem są sytuacje jak u kolegi że kierownica po geometrii jest przestawiona.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: A6 c5 Zbieżność problem

Post autor: phpbb3 forum A6 » 22 maja 2013, 09:18

łysyKatowice pisze:Witam,mam problem z przesuniętym kołem.Prawe kolo jest przesunięte w nadkolu do tyłu.Wymieniłem całe zawieszenie i amortyzatory i dalej się zastanawiam co jest grane.Może miał ktoś taki problem?
a to przesunięcie koła to sprawdzałeś na urządzeniach czy tylko wzrokowo?

łysykatowice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Schlesien

Re: A6 c5 Zbieżność problem

Post autor: łysykatowice » 23 maja 2013, 11:51

grzałka pisze:
łysyKatowice pisze:Witam,mam problem z przesuniętym kołem.Prawe kolo jest przesunięte w nadkolu do tyłu.Wymieniłem całe zawieszenie i amortyzatory i dalej się zastanawiam co jest grane.Może miał ktoś taki problem?
a to przesunięcie koła to sprawdzałeś na urządzeniach czy tylko wzrokowo?
Sprawdzałem,geometria ok,tylko kolo jest cofnięte do tyłu.Jak kupiłem auto 3 lata temu wszystko było ok.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 23 maja 2013, 14:30

co masz na myśli mówiąc geometria? podejrzewam, że chodzi tobie o zbieżność a geometria całego zawieszenia to coś więcej. czy miałeś jakieś przygody tym autem po, których mogło się coś porobić? kiedy zauważyłeś, że jest coś nie tak?
jeśli zawieszenie jest nowe to może zanim auto kupiłeś miało dzwona i wstawioną jakąś część np. ćwiartkę, czy podłużnicę i teraz spawy puszczają i coś się przemieszcza. sprawdÂź czy koło można ustawić w poprawnej pozycji lub czy porusza się do przodu kiedy cofasz to będzie wskazywało na jakiś luz. wtedy to kanał lub podnośnik i sprawdzić elementy mocowania wahaczy i amortyzatora,

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 23 maja 2013, 16:40

grzałka pisze:sprawdÂź czy koło można ustawić w poprawnej pozycji lub czy porusza się do przodu kiedy cofasz to będzie wskazywało na jakiś luz. wtedy to kanał lub podnośnik i sprawdzić elementy mocowania wahaczy i amortyzatora,
grzałka, nie rozpedzaj się tak bardzo <okok> CAÂŁE zawieszenie tylne to w przypadku FWD tylko 1 (JEDEN) element: tylna belka!!! Oraz jej mocowanie.
Jest mozliwe, że poprzednia belka była krzywa a i ta po wymianie też (bo nie sądzę, że kol. łysyKatowice, zamontował nową belkę prosto z ASO :) ).
Nie pisze o sprawdzeniu silentbloków belki bo to oczywiste, że każdy zacząłby sprawdzanie od tego. Poza tym przy wymianie belki by się wydało gdyby cos było nie tak.

Mocowanie belki jest na fasolkach, więc może tam się coś przestawiło ? A moze tam się da coś jeszcze doregulować ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 23 maja 2013, 20:39

Koledze chyba chodzi o przednie zawieszenie-cofnięcie koła do tyłu wskazuje na niewłaściwy kąt wyprzedzenia kąta zwrotnicy-gdybyśmy znali te wartości dla obu kół to można byłoby coś zaradzić.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 23 maja 2013, 23:02

endriu pisze:Koledze chyba chodzi o przednie zawieszenie-cofnięcie koła do tyłu wskazuje na niewłaściwy kąt wyprzedzenia kąta zwrotnicy-gdybyśmy znali te wartości dla obu kół to można byłoby coś zaradzić.
<shock> nie wiem czemu odczytałem, że chodzi o tylne ???
Części samochodowe online - Motostacja pl

łysykatowice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Schlesien

Post autor: łysykatowice » 25 maja 2013, 12:40

Wczoraj okazało się że został nie prawidłowo przykręcony dolny wahacz do wózka bo w tym miejscu są dwa otwory i można sie bardzo i to bardzo ciu....nąć heheh.Diagnozy dokonano w opolu serwis Lellek ul. Opolska 2C.Skutki tej pomyłki,do wymiany końcówki drążka kierowniczego,wyrwana śruba mocująca wózek(gwintowanie,nowa śruba)

[ Dodano: 2013-05-25, 12:43 ]
krzysiekhhns pisze:Witam

Jestem laikiem dlatego sorki jak zły dział....

Otóż mój problem polega na tym iż na prostych kołach moja kierownica jest przekręcona w lewo trochę....

Przez to opony mi się pościnają i będzie lipa :(


Ponoć w kierownicy coś, jakieś wałki albo coś takiego trzeba poustawiać..

Ponoć do zbieżności to najlepiej jak mają najnowszy sprzęt, jakimiś tam elektro światłową wiązką sprawdzaja.

(może ktoś poleci gdzie we wrocku ?)

pytanie czy moje auto ma z tyłu belke i nie trzeba robić tyłu....


i czy geometria kół jest wymagana...

Jedni mi mówili że to koszt 40 zł, inni że ok. 100pln, a ja zadzwoniłem to mi powiedział przez telefon 120 za przód i 160 za tył.

Proszę o poradę na co powinenem się zdecydować (zbieżność, geometria kół) i ile taka impreza powinna max kosztowac?

dodam że zmieniłem niedawno opony na letnie, ale były wyważane, problem występował już na zimówkach

dziękuje za pomoc
Witam kolego,koszt geometrii w Opolu ul. Opolska 2C serwis lellek 250 zł polecam konkretny serwis.

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 25 maja 2013, 19:31

Mam nadzieję że to cena za wszystkie operacje które opisałeś,bo 250 zł za samą zbieżność to przegięcie.

łysykatowice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Schlesien

Post autor: łysykatowice » 26 maja 2013, 12:58

endriu pisze:Mam nadzieję że to cena za wszystkie operacje które opisałeś,bo 250 zł za samą zbieżność to przegięcie.
Cena 250zł obejmuje pełną geometrię.A jeśli chodzi o twój przypadek to radzę się przejechać do tego serwisu bo wydasz 90zł w jednym miejscu za diagnozę i nie będziesz się bujać po wszystkich pseudo warsztatach w Polsce.A prawda jest taka że brakuje fachowców...decyzja należy do ciebie.Ja sie bujałem od września tamtego roku i nikt nie był w stanie zdiagnozować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga