Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKE 2.5 180 KM] Spadek mocy po wymianie osprzętu i regener

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 30 kwie 2013, 00:26

no i jak kolego z twoim autkiem ? cos sie wyjasnilo?

Inkwizytor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2013, 08:44
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Inkwizytor » 20 maja 2013, 08:55

heh, udało się w końcu doprowadzić auto do jako takiego stanu ;)

Problemem okazały się ostatecznie wtryski. Na komputerze oraz po wyjęciu z auta sprawdzane na maszynie niby zachowywały się ok.
Cieć który jednak je "regenerował" najnormalniej w świecie spiłował końcówki. Efekt: turbo dziura do 2.000 obrotów. Gdy zobaczyłem te wtryski, z bólem serca wyskrobałem 2.100 zł i zamówiłem nowe końcówki.

Auto dostało nareszcie kopyta i jeÂździ jak powinno. <radocha>


Pozostał jednak nadal problem ciężkiego odpalania, szczególnie na ciepłym motorze.
Po odpaleniu auto kopci delikatnie najpierw na biało, następnie niebiesko. Nie jest to jakaś zabójcza chmura, raczej mgiełka tak przez mniej więcej 2-5 min po odpaleniu.
Gdy silnik złapie temperaturę, przy odpalaniu (trzeba zakręcić nieraz z 10seknund) puści czarnego dymka...

Problemem jest to, że sam nie wiem co może być problemem odpalania :(

Generalnie większość osprzętu jest wymieniona, wałki są w doskonałym stanie, odma wymieniona, pompa po regeneracji, wtryski również...
będę szukał jeszcze

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 20 maja 2013, 10:27

Inkwizytor, to moze teraz cos z oprogramowaniem silnika jest nie tak <mysli> powiem Tobie ze przed chipem moja Audi tez ciezko zaskakiwala na cieplym silniku :| po zmianie programu pali od strzala na cieplym <okok> albo mozesz tylko zmienic same dawki rozruchowe paliwa w programie <okok>
ps. a czujnik temp silnika sprawny <mysli> znajduje sie miedzy pompa wtryskowa a lewym kolektorem ssacym tuz obok wejscia rurek paliwowych do pompy VP44 :>
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

Inkwizytor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2013, 08:44
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Inkwizytor » 07 lut 2014, 18:50

sprawdzę czujnik bo to w gruncie rzeczy pierd ale mam jakieś dziwne przeczucie, że albo układ paliwowy jest zapowietrzony albo łapie lewe powietrze. Problemy zaczęły się po pierwszym demontażu wtrysków, pó?niej wymontowywana była pompa, wtryski, wtryski pompa (między czasie także filtr paliwa) i obstawiam, że gdzieś tam jest niepotrzebne powietrze :|

Obecnie jestem na etapie organizowania sobie kabla i programu do diagnostyki, może to coś da :]

Powiem tak, nieco denerwujące jest to długie łechtanie przy odpalaniu ale to i tak cud malina, bo przynajmniej czuć, że moc wróciła! <rotfl> Nie zwracam na to jakieś specjalnej uwagi ale odczułem również, że spalanie spadło. Jakoś tak mi się utarło, że zawsze tankuję za 200 zł i teraz robię 50-80 km więcej za tę kwotę. Mała rzecz, a cieszy :)

[ Dodano: 2014-02-07, 18:50 ]
czołem

chwilę mnie nie było ale przynajmniej już kilka miesięcy temu udało mi się rozwiązać problem z odpalaniem...


problemem okazała się zregenerowana pompa wtryskowa. Orły, które ją robiły popiepszyły sterownik pompy i mapy wtryskowe. Wgranie nowych map pomogło, auto zaczęło palić od strzała, jeździ jak burza i przy delikatnym (ale nie wleczeniu się bo tego nie cierpię) traktowaniu gazem mieści się teraz w 7.5-8 l na 100 co przy quattro jest niezłym efektem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga