Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Sterownik abs ,naprawa.

Elektryka
franz.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:51
Lokalizacja: lublin

abs asr

Post autor: franz.pl » 10 lis 2010, 23:40

witam, mam problem, poczatkowo byl brak komunikacji ze sterownikiem abs. znalazłem elektronika ktory odcial pokrywe od absu cos podobno zlutawal i abs zaczal dzialac ale za to nadal nie dziala asr, nawet kontrolka sie nie pali na zaplonie. przycisk tez wogle nie reaguje. co moze byc przyczyna?? pomocy. dzieki z gory.
TYLKO AUDI!!!

lukaniio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2012, 16:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukaniio » 15 sty 2012, 16:49

Witam dzieki wszej pomocy zabrałem sie sam za naprawe sterownika ABS i sukces <brawo>
abs działa kontrolki zgasły wszystko O.K. <lol> Naprawa jest bardzo prosta dla majsterkowicza posiadającego lutownicę
jeśli będziecie mieli taki problem pomogę tel.792661104

Boobie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, 15:06
Lokalizacja: Hereford (UK)

Post autor: Boobie » 13 maja 2013, 13:42

szukałem, czytałem, kombinowałem i znów jestem w punkcie wyjścia z abs-em w moim aucie
ale od początku...
problem zaczął się w ub roku gdy zaczęły się pierwsze przymrozki.
Auto rano nie miało z niczym problemów przy odpalaniu ale po jakiś 10 min jazdy zapalała się kontrolka abs i (!) na liczniku.Problem był sporadyczny aż któregoś dnia włączył się na stałe gdy przejechałem przez taka hopke na drodze.
Sprawdzałem vagiem i brak połączenia z kompem więc po przeczytaniu wielu opinii z forum zakupiłem nowy(używany sterownik). Szybka wymiana sterownika i wielka radość bo w końcu koniec z piszczeniem po przekręceniu kluczyka i czysty fis do tego...ale niestety moja radość nie trwała zbyt długo bo po ok 3 tyg na tej samej hopce co wcześniej znów zapaliła się kontrolka abs i (!) i ponowny powrót do tego samego problemu. brak komunikacji z komputerem sterownika...nasunęło mi się kilka pytań po tym wszystkim a mianowicie:
1. po tych przygodach z abs wymieniałem na nowe przeguby z dwóch stron (prawa+lewa) nie mają one jednak takich samych pierścieni abs jak ori tylko sa inne ale ilość zębów się zgadza (45)
-miałem nadzieję, że ta wymiana pomoże mi w rozwiązaniu problemu jednak nic z tego abs i (!) dalej świecą
2. wymieniłem jedną łapę dolna w zawieszeniu bo był na niej luz i myślałem że może mieć to wpływ na prace abs
3. sprawdziłem wszystkie łączenia i kostki z abs wszystko ok
4. czujniki abs dobiłem gumowym młotkiem żeby mieć pewność że na pewno są na swoim miejscu
5.sterownik abs po 3 tyg pracy na tej samej hopce zaczyna szwankować?
- i to mnie najbardziej zastanawia w tym wszystkim gdzie szukać teraz przyczyn nie działającego abs?

Ma ktoś z Was jakieś własne spostrzeżenia co do mojego przypadku?
pomyślałem nad wymiana tych ringów od abs które są na przegubach ale nie wiem czy ma to sens i zastanawiam sie nad wymiana czujników abs z przodu i metodą prób i błędów sprawdzać kolejne rzeczy bo nie wydaje mi się żeby kolejny raz problem leżał w sterowniku tym bardziej,że wszystkie problemy zaczynały sie na tej nieszczęsnej hopce...

rom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2010, 12:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: rom » 13 maja 2013, 15:56

Mam pytanie może banalne ale jak wymontuję ten sterownik przy pompie abs i oddam do naprawy czy będę mógł nim jeÂździć bez niego.

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 13 maja 2013, 16:00

rom pisze:Mam pytanie może banalne ale jak wymontuję ten sterownik przy pompie abs i oddam do naprawy czy będę mógł nim jeÂździć bez niego.
Tak, będziesz mógł <okok> Jedynie należy pamiętać, że nie mamy wtedy ABSu plus ASR ESP - jeśli któryś jest posiadany w aucie :)

Boobie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, 15:06
Lokalizacja: Hereford (UK)

Post autor: Boobie » 13 maja 2013, 18:15

olo_gsm pisze:Boobie, masz pecha i następny sterownik też nic nie warty. Niestety te sterowniki są zrobione tak, a nie inaczej i średni ich żywot to 10-12 lat. Założyłeś używkę i niestety jest warta tyle samo co Twój. Dlatego lepiej taki sterownik zregenerować niż zakładać kolejny używany.
Nie szukaj przyczyn w zawieszeniu, bo szkoda Twojego czasu i pracy.
dzięki olo za sprowadzenie mnie na ziemie....

Awatar użytkownika
vermess
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2008, 15:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: vermess » 13 maja 2013, 20:48

Potwierdzam to co napisał olo_gsm. Jakieś 5 lat temu miałem podobny problem. Znajomy z ASO poradził mi oddać sterownik w ręce elektronika. Elektronik powiedział tylko, że to przypadłość audi a6 i szybko poradził sobie z tematem. Zapłaciłem wtedy koło 350zł za naprawę i bezawaryjnie jeżdżę do dziś.
Tu o tym pisałem: a6-c5-24-aga-naprzemian-zapalaja-sie-ko ... vt2516.htm
Było A6 C5 2.4 FWD, jest A6 C6 3.0 QUATTRO
Strony internetowe Bielsko
Pozdrawiam
vermess

rom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2010, 12:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: rom » 24 maja 2013, 20:10

Mój problem polega na tym, iż dzisiaj elektryk zamontował mi używany ale dobry sterownik (wcześniej paliły się na przemian ABS-Wykrzyknik-ASR) i pogasły mi kontrolki ABS + wykrzyknik, ale nadal świeci się kontrolka ASR. Co robić. Dodam, że pompa miała identyczne numery jak ta przed wymianą. Proszę o pomoc. Niebawem jadę na urlop i nie wiem co robić. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 24 maja 2013, 22:54

rom pisze:Mój problem polega na tym, iż dzisiaj elektryk zamontował mi używany ale dobry sterownik (wcześniej paliły się na przemian ABS-Wykrzyknik-ASR) i pogasły mi kontrolki ABS + wykrzyknik, ale nadal świeci się kontrolka ASR. Co robić. Dodam, że pompa miała identyczne numery jak ta przed wymianą. Proszę o pomoc. Niebawem jadę na urlop i nie wiem co robić. Pozdrawiam.
Numery sterownika to nie wszystko, ważne jest również jego kodowanie (dopasowanie do samochodu - optymalnie jest odczytać je ze starego sterownika i wpisać do nowego). Czy Twój elektryk podłączył się komputerem i spróbował odczytać ewentualne kody błędów zwracane przez sterownik?

rom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2010, 12:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: rom » 25 maja 2013, 10:20

Podłączył się i powiedział ze pokazuje mu błąd kodów i musi gdzieś tam je znaleÂźć po kolesiach i wtedy dokończy dzieła.Tyle z jego strony.

przemas19921
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 24 kwie 2013, 21:31
Lokalizacja: Sompolno

Post autor: przemas19921 » 07 lip 2013, 21:42

u mnie tez abs lapal wiksy raz dzialal raz nie niekiedy zapalila sie kontrola asr ale uporalem sie z problemem a przyczyna byl sterownik pompy. Zawiozlem go do goscia cos tam polutowal zaplacilem 150 zl i po problemie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga