Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z szyberdachem

Elektryka
ODPOWIEDZ
Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Problem z szyberdachem

Post autor: Łukasz1981 » 12 maja 2013, 23:25

Typowa usterka szybra :
Pomału siada mi szyberdach , a konkretnie jego napęd. Obstawiam na silniczek . Objawy tego typu , że po przekręceniu nie otwiera się , lub nie zamyka , słuchać tylko takie ciche cykanie z silniczka. Obstawiam standardowo zębatkę , która się wyrobiła , i nie zaskakuje na mechanizmie napędu szybra. Czasami przez tydzień nie ma z tym problemu , chodzi idealnie , czy to otwieram i zamykam ręcznie , czy też z pilota .
Pytanie brzmi: jak go zdemontować , czy wystarczy do tego że ściągnę panel sterujący szybrem i tę lampkę - bo z tego co się dowiadywałem pobieżnie to tak. Jak zdjąć tę ramkę plastikową , która wchodzi w podsufitkę , nie chcę tego połamać ?? Czy idzie dokupić gdzieś samą zębatkę , czy muszę zmieniać cały silniczek ??.
Jak ktoś ma jakieś fotostory z wymiany , link to proszę o podczepienie .
Na czym polega różnica w oznaczeniach , zauważyłem że po nr. seryjnym występują literki , takie jak D , J , C - czy ktoś kojarzy jaka jest różnica w tych poszczególnych silniczkach ??
Czy za otwieranie szybra , sterowanie silniczka z pilota odpowiada tylko samo kodowanie komputera , czy też jest to zależne od rodzaju silniczka - czy są różnice w silniczku który zamyka szyber z pilota-kluczyka , a tym, który obsługuje szyber tylko poprzez sterowanie ręcznie ?


pozdrawiam ÂŁukasz ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga