Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AJL 1.8 180 KM] ciężko pali na ciepłym

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PictBridge
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 08 sie 2010, 08:12
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

[ AJL 1.8 180 KM] ciężko pali na ciepłym

Post autor: PictBridge » 02 maja 2013, 21:01

witajcie, mam problem z odpalaniem pojazdu musze go kręcić ok 3-4 sekundy żeby załapał, problem dzieje sie po nagrzaniu silnika, rano gdy auto postoi całą noc nie ma z nim problemu pali odrazu, wymieniłem czunik temperatury jakiś czas temu ponieważ miałem tez problem z odpalaniem ok 5 miesięcy temu wymieniona została pompa paliwa, jak myślicie czy czujnik mógłby znowu paść? dzięki pozdro.

zwykły $
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 30 sie 2008, 15:05
Lokalizacja: Jestem ślązakiem /EPKT

Post autor: zwykły $ » 02 maja 2013, 21:14

Jeśli chodzi o czujnik to w łatwy sposób go sprawdzisz. Na rozgrzanym silniku odepnij z niego wtyczkę i jeśli odpali bez problemu to jest walnięty. Znam przypadki co prawda czujników ciśnienia oleju które wytrzymywały 1 miesiąc. Znajomy zmienił 3 sztuki i za czwartym razem inwestując w droższy miał święty spokój. Możesz też vagiem porównać odczyty temperatury płynu ze sterownika silnika i sterownika zegarów . Jeśli będą zbliżone to czujnik w porządku jeśli rozjechane znacząco to do dupy.

Awatar użytkownika
PictBridge
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 08 sie 2010, 08:12
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: PictBridge » 09 maja 2013, 21:08

odpinałem wtyczke od czujnika i niestety nadal jest to samo, a komputer wykazał jakiś błąd czunika temperatury może jakiś inny czunik jest odpowiedzialny za zapłon jeszcze?

[ Dodano: 2013-05-22, 20:04 ]
nadal nie chce mi odpalać na ciepłym silniku, rano jest wszystko elegancko pali odrazu, byłem u gazownika jest wszystko wporządku ustawił mi start na gazie na ciepłym i tak samo jak na benzynie wymieniłem świece nic go nie zalewa, komputer nie pokazuje żadnych błędów wszystko jest w jak najlepszym porządku, nikt nie wie dlaczego tak sie dzieje możę ktoś z was miał podobnie pomóżcie <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga