Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Trójmiasti;A6C5 2.5TDI] Co sądzicie o Ceramizerze?!

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mundek2009
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:23
Lokalizacja: Gdynia/pomorskie

[Trójmiasti;A6C5 2.5TDI] Co sądzicie o Ceramizerze?!

Post autor: Mundek2009 » 08 sty 2009, 20:23

Przed zajęciem opini proszę o wejście na stronę producenta tego preparatu:

http://www.ceramizer.pl/

http://www.ceramizer.pl/content/view/30/42/
http://www.ceramizer.pl/content/view/29/41/?

Mowa tu o preparacie, który zapobiega części metalowe, nadmiernemu zużyciu części trących sie wzajemnie:

Ceramizer® do czterosuwowych silników spalinowych (benzynowych, diesla, LPG)

Ceramizer® do skrzyń biegów, mostów, przekładni

Ceramizer® do hydraulicznego układu wspomagania kierownicy

Preparat do uszlachetniania paliwa

Zestawy ceramizerów®

Czy któś z Klubowiczów to stosował? Jakie wyniki? Jakie problemy? Jakie są Wasze opinie.
Pytam bo zamierzam się uzyć tego preparatu. Moja Niunia co prawada na 15 000 km od wymiany do wymiany , spala niemal 0 leju, bo na bagietce wskaźnika ubywa jakieś 3 -4 mm. Jednak wszyscy wiemy, że silniki V mają większą tendencję do zużywania wałków rozrządu i turbin. Póki clutki silnik zamierzam mu tą żywotność przedłużyć. Producent tego preparatu - Ceramizera - twierdzi, że w przypadku użycia jego prodkutu, w miejscach gdzie następuje tarcie z większym ok. 900 C zakresem temperatur, nastepuje pokrycie tylko części wzajemnie trących tym preparatem do momentu uzyskania 0 mm różnicy.Co koledzy na to?


Kiedyś był taki popularny produkt o nazwie "Teflon". Co prawda zasada działania była inna choć myśl podobna. Tego Teflonu nie widzę już w sprzedaży, ale osobiście użyłem go z 3 razy i zawsze z dobrym rezultatem. Były to silniki F126p i Poloneza. Wyniki były fascynuyjące. Zmiejszenie hałasu, zuzycia paliwa, lepsze przyspieszenie. Na dodatek w jednym Maluchu w drodze zima wydmuchało mi śrubę łączacą wydech. Tę, która przez silnik przechodzi do środka silnika. Wywaliło mi cały olej do komory silnika. Zatrzymałem się dopiero jak zaczęło waniać spalonym olejem. Była późna noc i do tego zimowa. Do domu miałem około 150 km. Olej kupić za czasów komuny też było trudno. Na trasie nie miałem żadnego CPNu, więc wybrałem jazdę na silniku bez oleju. Z 3 000 km wcześniej miałem zalany ten Teflon. Pomyślałem, że dam mu szansę. I.. wiecie co? ... Dojechałem. Silniczek ładnie chodził. Autko dobrze grzało mi wnętrze. Na drugi dzień zatkałem dziurę. Wlałem świerzego oleju i jazda dalej. Jeszcze zrobiłem nim z 25000km nim go sprzedałem.
Kupujący nigdy nie informował mnie, że ma problemy z silnikiem, choć widywaliśmy się czasam pod Cpnem. Pozdrawiam. <mikołaj> <ok> <piwo>
Mundek

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 08 sty 2009, 22:45

Nie mam żadnego doświadczenia z podobnymi środkami. Dziwi mnie że żaden mechanik nic mi o tym nie wspominał. Jak spróbujesz to daj znać jaki efekt - oby pozytywny :)
Pozdrawiam, Quick.

Awatar użytkownika
Przemek_GDA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:51
Lokalizacja: Banino

Post autor: Przemek_GDA » 09 sty 2009, 06:45

był jeszcze jeden program o dodatku ceramizer, w TVN turbo, tam testowali bodajże chłopaki z Ford Scorpio Team na aucie Skoda Favorit. Samochód nie przeżył testu, a dokładniej silnik "wywalił kopyto" w końcowym teście. Pamiętam, że z bloku silnika dużo nie zostało.

Awatar użytkownika
misiula
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2008, 10:29
Lokalizacja: CB/KOL

Post autor: misiula » 09 sty 2009, 20:22

Przemek_GDA pisze:Samochód nie przeżył testu, a dokładniej silnik "wywalił kopyto" w końcowym teście. Pamiętam, że z bloku silnika dużo nie zostało.
jeżeli tak było to nie boisz się wlać tego specyfiku to samochodu ? przecież efekt może być identyczny no i wówczas to już można sobie tylko chyba w łeb strzelić ...
Audi A6 Avant - sportowe kombi
Przekręcamy kluczyk i do uszu dolatuje przyjemny pomruk silnika...
Wciskamy pedał przyspieszenia i niewidzialna siła wciska nas w fotel - bardzo wygodny fotel ... :-D

Awatar użytkownika
Przemek_GDA
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:51
Lokalizacja: Banino

Post autor: Przemek_GDA » 09 sty 2009, 20:27

misiula, ale to nie ja go chce wlać tylko kolega Mundek2009, . ja nie upodliłbym silnika w ten sposób, jest zbyt cenny.

Awatar użytkownika
misiula
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2008, 10:29
Lokalizacja: CB/KOL

Post autor: misiula » 09 sty 2009, 21:39

Przemek_GDA pisze:ja nie upodliłbym silnika w ten sposób, jest zbyt cenny.
jak dla mnie również, nie zaryzykowałbym raczej ...
Audi A6 Avant - sportowe kombi
Przekręcamy kluczyk i do uszu dolatuje przyjemny pomruk silnika...
Wciskamy pedał przyspieszenia i niewidzialna siła wciska nas w fotel - bardzo wygodny fotel ... :-D

dragon36
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 29 gru 2008, 17:43
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: dragon36 » 11 sty 2009, 18:30

http://www.ceramizer.pl/content/view/122/76/tutaj jest wszystko opisane ale osobiscie bym nie zaryzykowal

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DonVip » 15 sty 2009, 17:40

ja mialem wlane dwa w mondeo 1.8 TD i nie odczulem roznicy :-( jak ktos bedzie mial silik do remontu to moze roznice odczuje
Audi Back On Track :)

bardor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2008, 00:04
Lokalizacja: 3-city

Post autor: bardor » 16 sty 2009, 13:07

tak tak i silnik wogole fruwa jak sie nim zaleje:) jakby to bylo takie skuteczne to w ksiazce serwisowej producent zrobil by adnotacje ze przy takim i takim przebiegu dolac super uszlachetniacza a jednega tego nie ma przynajmniej u mnie <rotfl> . Po zaimplikowaniu moze i bedziesz slyszala cichsza prace silnika ale jak to moj znajomy handlarz powiedzial... tak tak zalewamy przed sprzedaza zeby chociaz przez chwile silnik pracowal lepiej :D wiec wyciagnij sobie wnioski sam! pozdrawiam

marcin.audi.a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wlkp/nl

Post autor: marcin.audi.a6 » 16 sty 2009, 13:11

bardor pisze:tak tak i silnik wogole fruwa jak sie nim zaleje:) jakby to bylo takie skuteczne to w ksiazce serwisowej producent zrobil by adnotacje ze przy takim i takim przebiegu dolac super uszlachetniacza a jednega tego nie ma przynajmniej u mnie. Po zaimplikowaniu moze i bedziesz slyszala cichsza prace silnika ale jak to moj znajomy handlarz powiedzial... tak tak zalewamy przed sprzedaza zeby chociaz przez chwile silnik pracowal lepiej :D wiec wyciagnij sobie wnioski sam! pozdrawiam
zgadzam sie a na dodatek zaczyna paliwo dawac :-D

Awatar użytkownika
Graphi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2008, 03:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Graphi » 16 sty 2009, 15:22

Moje zdanie jest takie.
Jeżeli chcesz sprzedać ten samochód to lej śmiało (szkoda tylko przyszłego właściciela), natomiast jeżeli chcesz jeszcze pojeździć to zapomnij o temacie.
Poza tym, do poloneza czy malucha można wlać, by z martwych wstał, natomiast coś co dobrze pracuje nie ma co reanimować.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga