Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AJM 1.9 115 KM] [A6 C5] Spaliny pod maską

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
adam87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2013, 09:12
Lokalizacja: Płock

[ AJM 1.9 115 KM] [A6 C5] Spaliny pod maską

Post autor: adam87 » 23 kwie 2013, 17:41

Witam Klubowiczów.

Od niedawna zaobserwowałem dziwne zjawisko. Nie zawsze lecz jednak, po dojechaniu do miejsca docelowego, zauważyłem już czterokrotnie jakby parę koło prawego (od strony pasażera) reflektora. Nie było tego dużo, wyglądało jakby parująca woda, po otwarciu maski też nic wielkiego się nie stało, ten dym czy ta para się tam nie unosiła.

Trudno mi zlokalizować miejsce z którego się to wydobywa gdyż widać to jak już się ściemni, w smudze światła od reflektora.
Poziom płynu w zbiorniczku jest stały, a więc odpada chłodnica, również poziom oleju jest bez zmian. Klimatyzacji nie używam zbyt często.
Wczoraj wieczorem wyraÂźnie poczułem zapach spalin, nie był tak intensywny jak z tłumika, musiałem długo nos trzymać nad reflektorem aby go poczuć.

Mam dziwne wrażenie że jakby auto było minimalnie słabsze, ale też może sobie to tylko wmawiam. Jednakże i spalanie tak jakby minimalnie wzrosło, ale może i nie koniecznie jest to wina tego dymku.

gentelman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2013, 20:34
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gentelman » 23 kwie 2013, 21:30

Jeśli czujesz zapach spalin sprawdÂź w jakim stanie jest złącze elastyczne. Wykonaj oględziny układu wydechowego w okolicy turbo i kolektora.
pozdr

adam87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2013, 09:12
Lokalizacja: Płock

Post autor: adam87 » 27 kwie 2013, 00:27

Dzięki gentelman za podpowiedź, jadnak to nie był zapach spalin.

Wczoraj padła mi żarówka, po zakupie nowych wziąłem się za wymianę. Gdy wyjąłem żarówkę z prawej strony z tej z której widziałem owy dym "spaliny" żarówka się nie przepaliła, żarówka strzeliła, resztki szkła zostały w soczewce, a wyjąłem sam trzon.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga