Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKE 2.5 180 KM] Problem po wymianie rozrządu

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
krymu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 08 lut 2012, 01:05
Lokalizacja: Przemków

[ AKE 2.5 180 KM] Problem po wymianie rozrządu

Post autor: krymu » 21 kwie 2013, 23:33

Witam, jestem świeżo po wymianie rozrządu, dodam tylko że przelatał od nowości 200500km, poprzedniemu właścicielowi zapomniało się wymienić <szok> Mechanior wymienił mi go na mazaka, wydaje mi się że auto chodzi głośniej po wymianie w bloku 4 zadane 0,2 adtc osiąga 0,2 adtc w 4 bloku sb 1,4 adtc, ale problem pojawił sie w korekcjach w 14 bloku wszystkie poszły na ok. -1,5 wcześniej przed wymianą oscylowały ok 0,4 , czy rozrząd do ponownego ustawienia ? Czy mogę tak jeÂździć, czy da się ustawić bez zdejmowania przodu ? Pozdrawiam

gentelman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2013, 20:34
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gentelman » 22 kwie 2013, 00:18

Rozrząd ustawia się na blokadach a nie na mazak zwłaszcza 2.5TDI. Zablokować wał korbowy trzpieniem blokującym, wałki i pompa wtryskowa zablokowana, i co ważne koła wałków rozrządu zluzowane na stożkach, lekko dokręcone aby można nimi obracać. Wtedy można mówić o prawidłowym ustawieniu rozrządu.

BadBoyKing
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2012, 16:48
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: BadBoyKing » 22 kwie 2013, 08:35

jesli chcesz ustawic kat wyprzedzenia zaplonu to ustawisz to bez zdejmowania przodu. Poczytaj o tym na forum jest nawet fotostory bo temat walkowany wiele razy.

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 23 kwie 2013, 09:54

krymu
do w pelni prawidlowej informacji kolegi gentelman, mozna jedynie dodac, ze pas przedni nalezy przynajmniej ustawic w polozenie serwisowe, oczywiscie najwygodniej go sciagnac......

Bazujac na przekazanych informacjach, mozna rowniez niemal na pewno wysnuc wniosek, ze rozrzad nie jest prawidlowo ustawiony i nalezy go doregulowac.

krymu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 08 lut 2012, 01:05
Lokalizacja: Przemków

Post autor: krymu » 23 kwie 2013, 18:11

Dzięki za pomoc, jednym słowem żeby rozrząd był dobrze ustawiony trzeba zrobić to samemu ;) zamawiam blokady i do dzieła. Jeszcze pytanko czy nie będzie wycieku jak założę starą zaślepkę do prawej głowicy, czy lepiej zamówić nową w aso ? Aha i jeszcze w bloku 4 jaka ma być wartość zadana zapłonu w tej chwili jest ok 0.2adtc i osiąga 0.2adtc w bs jest ok. 1.4ADTC .

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 24 kwie 2013, 08:13

krymu pisze:Dzięki za pomoc, jednym słowem żeby rozrząd był dobrze ustawiony trzeba zrobić to samemu ;) zamawiam blokady i do dzieła.
:) juz bez przesady - to nie technologia NASA, jest mnostwo warsztatow maja odpowiednie narzedzia, blokady oraz doswiadczenie. Ale nie da sie zaprzeczyc ze wskazany bylby taki dedykowany do VAG.

krymu pisze: Jeszcze pytanko czy nie będzie wycieku jak założę starą zaślepkę do prawej głowicy, czy lepiej zamówić nową w aso ? Aha i jeszcze w bloku 4 jaka ma być wartość zadana zapłonu w tej chwili jest ok 0.2adtc i osiąga 0.2adtc w bs jest ok. 1.4ADTC .
Zaslepke mozna wyjac bez uszkodzenia tylko zdejmujac dekiel i odkrecajac panewke.... zazwyczaj aby ja wyjac dziurawi sie ja srubokretem.....

co do zagadnien dotyczacych ustawien zaplonu to mysle ze kolega BadBoyKing wyczerpal temat w 100% - wszystkie informacje (wlacznie z fotostory) znajdziesz na forum, na przyklad w tym watku:
a6-c5-25-afbblad-550-regkata-wyprzwtrys ... t=blad+550

ayo007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:19
Lokalizacja: Śląsk/Beskidy

Post autor: ayo007 » 24 kwie 2013, 21:32

krymu,
jeżeli wskazany temat oraz inne zamieszczone na tym forum dotyczące tego zagadnienia przeczytasz ze zrozumieniem, zaopatrzysz się w dedykowane blokady, i posiadasz zdolności i jako taką wiedzę odnośnie mechaniki naszych samochodów, to wymiana rozrządu nie będzie dla Ciebie problemem..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga