Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKE 2.5 180 KM] Fis Oil Sensor

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaro191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 03 cze 2008, 10:08
Lokalizacja: Żywiec

[ AKE 2.5 180 KM] Fis Oil Sensor

Post autor: Jaro191 » 20 kwie 2013, 18:05

zmagam się z tym już od dłuższego czasu czyli napis Sensor na FIS Obrazek
na początku działo jako tako czyli raz działało raz nie teraz już wcale dzisiaj kiedy jestem przed wymiana oleju postanowiłem załatwić sobie czujni nowy 1J0907660B znajomy ze sklepu dał mi dzisiaj jeden na próbę wgramoliłem się pod auto żeby dobrać się do kostki szmatka trochę powycierałem odłączyłem wtyczkę i wpiąłem do nowego czujnika na sucho no i nic się nie zmieniło według mnie powinien pokazać brak oleju ale nic <szok> no to myślę czujnik walnięty dobra no to nic wpiąłem wtyczkę z powrotem do czujnika w misce olejowej wszedłem do auta przekręciłem kluczyk <mysli> kurde działa ikonka sensor z fis znikła temperatura oleju 80 <okok> no to super myślę sprawa załatwione widocznie styki były brudne. Sprawdziłem kilka razy działa. W miedzy czasie żona pojechała do sklepu. Potem znowu ja poszedłem do auta wchodzę przekręcam kluczyk i co widzę SENSOR !!! K.....a !!! o co kaman.
let the good times roll the power of A6 :-)

kuki23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 242
Rejestracja: 01 gru 2010, 19:18
Lokalizacja: malopolska

Re: Fis Oil Sensor

Post autor: kuki23 » 20 kwie 2013, 21:12

kolego sprawdz czujnik w zamku masi przedniej krancowke

arri
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 11 paź 2012, 20:08
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: arri » 21 kwie 2013, 00:34

Witaj,

Ja borykam się od pewnego czasu z takim samym problemem, nas początku pomagało zwieranie i rozwieranie czujnika w masce który mam uszkodzony, widziałem u nas na firmie już parę takich czujników w misie i czasem pomagało wyciągnięcie i wyczyszczenie starego ale tylko na jakiś czas, często padają a komputer czasem nie pokazuje błędu a mimo wszystko "oliwiarka" się świeci. Z nowymi też są problemy a oryginalny drogi :)

swoją drogą mój czujnik w masce jest już że tak powiem na wierzchu z rozwartymi pinami. Który stan jest który? rozwarte = maska zamknięta czy rozwarte = maska otwarta ?

Awatar użytkownika
Jaro191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 03 cze 2008, 10:08
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Jaro191 » 22 kwie 2013, 10:10

potwierdzam chodzi o czujnik ten przy zamku maski no ale co z tym zrobić jak zwarłem razem to błąd zniknął ale temperatura nie rośnie.
zrobiłem jeszcze jedna zworkę no i błąd zniknął ale temp oleju to ledwo drgnęła dosłownie podczas przekręcania stacyjki minimalny ruch o 1mm dodam że silnik normalne się nagrzewa

[ Dodano: 2013-04-23, 06:37 ]
to w końcu ten czujnik w misce jest dobry czy nie bo sam już nie wiem

[ Dodano: 2013-04-23, 08:19 ]
Może wystarczy wymiana krancówki w zamku maski

[ Dodano: 2013-04-27, 21:30 ]
Proszę o pomoc co mam teraz zrobić jak sprawdzić czujnik w misce czy wymieć krancówkę w zamku maski

[ Dodano: 2013-05-02, 13:30 ]
Proszę o pomoc co dalej z czujnikiem
let the good times roll the power of A6 :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga