Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Centralny zamek

Elektryka
ODPOWIEDZ
jaro7010
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2011, 22:28
Lokalizacja: Jarosław

Centralny zamek

Post autor: jaro7010 » 11 kwie 2013, 17:20

Witam
mam problem w mojej audicy a6 c5 2001r 1.9 tdi
jak otwieram z pilota to wszystkie drzwi otworzy ale dosłownie za sekund zamknie jak by ktoś miał drugi pilot i specjalnie zamykał nie wiem o co chodzi... tak po kilku razach i przestanie ..
ale jak otwieram z klucza to jest wszystko git
proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 23:33 przez jaro7010, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Centralny zamek

Post autor: kot919 » 12 kwie 2013, 00:26

jaro7010 pisze:Witam
mam problem w mojej audicy a6 c5 2001r 1.9 tdi
jak otwieram z pilota to wszystkie drzwi otworzy ale dosłownie za sekund zamknie jak by ktoś miał drugi pilot i specjalnie zamykał nie wiem o co chodzi... tak po kilku razach i przestanie ..
ale jak otwieram z klucza to jest wszystko git
proszę o pomoc
Jeżeli masz drugi kluczyk, to sprawdÂź czy problem z centralnym również z nim występuje. Może Twój pilot uległ uszkodzeniu i wysyła sygnał 'zamknij' zaraz po naciśnięciu przycisku 'otwórz'. SprawdÂź to zanim zaczniesz rozkręcać samochód ;-)

jaro7010
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 11 gru 2011, 22:28
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: jaro7010 » 14 kwie 2013, 13:26

pierwsze docisnąłem klucz bo myślałem ze coś nie łączy i coś się stało bo teraz zamiast zamykać po otwarciu to teraz cały czas otwiera a wygląda to tak ze ja otwieram z pilota auto i fajnie otworzy ale po minucie mi jeszcze otworzy szyby.. wiec pomyślałem ze rozbiorę ten klucz rozebrał i wyczyściłem ale co się okazało klucz w ogóle przestał chodzić
i nie wiec co z tym zrobic? a drugi klucz przynajmniej chodzi ale tez tak świruje
Jarek

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 14 kwie 2013, 14:12

jaro7010 pisze:pierwsze docisnąłem klucz bo myślałem ze coś nie łączy i coś się stało bo teraz zamiast zamykać po otwarciu to teraz cały czas otwiera a wygląda to tak ze ja otwieram z pilota auto i fajnie otworzy ale po minucie mi jeszcze otworzy szyby.. wiec pomyślałem ze rozbiorę ten klucz rozebrał i wyczyściłem ale co się okazało klucz w ogóle przestał chodzić
i nie wiec co z tym zrobic? a drugi klucz przynajmniej chodzi ale tez tak świruje
Jeżeli go rozkręciłeś to na pewno odłączyłeś od prądu (baterii), więc wypadało by go ponownie 'zakodować' do samochodu <okok>. O samej procedurze jest pełno informacji na forum.
Jeżeli centralny reaguje Âźle na 2 piloty, to jest bardziej prawdopodobne jest że usterka leży po stronie samochodu. Przejrzę schematy i zobaczę co może powodować takie problemy. Ty w między czasie 'zakoduj' kluczyk i zobacz jak on działa.

gacek88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:04
Lokalizacja: Bytom

Post autor: gacek88 » 14 kwie 2013, 15:13

a6-c5-zagadka-dla-specow-od-centralnego-vt51242.htm

ja mam identyczny problem i sam juz nie wiem co zrobic przez zime problem znikl pozniej tydzien znowu swirowalo ,tydzien dobrze i znowu.....

naciskam otwieranie na pilocie drzwi sie otwieraja i zamykaja od razu i nie da sie juz otworzyc bez drugiej osoby :P
z checia poslucham podpowiedzi jak to naprawic bo mam juz dosc

slajar0888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slajar0888 » 14 kwie 2013, 20:22

Miałem ten sam problem co wy i jeszcze po za tym jak zamknąłem auto i gdzieś poszedłem np. do sklepu to jak wróciłem wszystkie szyby były opuszczone i zamki po otwierane, okazało się, że zamek kierowcy padł. Po wymianie wszystko wróciło do normy, może macie dokładnie ten sam problem co ja miałem.
Jest:
A6 C5 1.9 TDI
A4 B5 1.8 B+LPG

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 14 kwie 2013, 21:16

Miałem podobny problem, w centralce centarlnego zamka były "zimne "luty. Po ich usuniecu wszystko wróciło do normy.

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 14 kwie 2013, 21:50

U mnie tak samo jak u slajar0888 plus Twoje objawy były.

Otwieram a on sam zamyka i tak w kółko. Zamykam odchodzę parę kroków - wszystkie szyby w dół...

Zauważyłem, że jak jest sucho to problemu nie ma ale jak popada to wraca. Odłączyłem wtyczkę od zamka i problem zniknął. Centralny działał na 3 drzwi i bagażnik a od kierowcy otwierałem kluczykiem.

Wymieniłem mikrostyk bo myślałem, że może się rozszczelnił i wilgotnieje w środku. Było sucho więc myślałem, że mam już po problemie... do pierwszych deszczów.

Okazało się, że woda dostawała się do zamka w miejscu gdzie wchodzi skrzydełko z bębenka do zamka. Uszczelka poprostu puściła.

Kupiłem chiński zamek za 120PLN i wszystko hula. Drzwi zamykają się jak w nowym aucie po puszczeniu od pierwszego ogranicznika. Jakość wykonania - jestem pod wrażeniem.

Te zamki mają tylko jeden błąd - mikrostyk od podświetlenia nie jest wodoszczelny więc po miesiącu znowu musiałem wyciągać i dałem taki uszczelniony i jest git.

Pozdr...
Wiktor

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga