Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ACK 2.8 193 KM] problem z silnikiem, metaliczne stukanie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
witko89

[ ACK 2.8 193 KM] problem z silnikiem, metaliczne stukanie

Post autor: witko89 » 08 kwie 2013, 20:25

Witam wszystkich, chciałbym zawitać tutaj w innych okolicznościach lecz niestety moje nowe Audi na to nie pozwala.

Niestety nie znam kodu mojego silnika i dałem byle jaki w tagu.

Do rzeczy auto kupiłem od kolegi który chciał zmienić na coś innego. Autko nie dawało żadnych oznak uszkodzenia tylko jak jechaliśmy na jazde próbną zaświecała sie co jakiś czas kontrolka oleju czerwona piszcząc dwa razy.

Kolega był podobno z tym u mechanika i ten stwierdził rzekomo, ze to czujnik oleju uszkodzony i żeby sie nie przejmować. Pomyslałem ok ale troche mnie to wkurzyło potem przez tydzien jazdy nie pokazywała mi sie ta kontrolka i jezdzilem normalnie az doszło pare dni temu metaliczne stukanie tak jakby z lewej strony od kierowcy w głowicy cos jakby jakaś śrubka latala sobie po silniku.

Sprawdziłem stan oleju i trzeba było dolac okolo pol litra, zalany był castrol edge 5w30 taki tez dolałem. nie mam pojęcia co to może byc jak silnik zimny nie stuka ale jak nagrzeje sie to wtedy jest koncert.

Silnik podobno 70 000 km temu przeszedl remont generalny z powodu urwania sie paska rozrzadu i byl robiony na markowych czesciach.

Mechanik mówi ze to moze byc korbowód walniety alpo panewki z walem ale nie chce rozbierac silnika narazie bo mowi ze jest z tym ogrom roboty i zeby sie zastanowić nad zmiana silnika. Proszę o jak najszybsze opinie co mam zrobic bo chyba nieÂźle sie wpakowalem:(

Zajcu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:01
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Zajcu » 08 kwie 2013, 21:52

dobry kolega ! haha , módl sie zeby to nie były panewki , to jak to panewki to lepiej kup inny uzywany silnik w dobrym stanie , stukanie to moze byc wiele rzeczy , głosno to stuka czy nie , przy dodaniu gazu nasila sie ? napisz cos wiecej

witko89

Post autor: witko89 » 08 kwie 2013, 22:03

Na zimnym nie stuka dopiero jak pochodzi chwile i sie troche nagrzeje stuka bardziej tak jakby cos latalo w silniku z lewej strony chyba. Jak dodaje gazu to i stukanie jest częstsze i dosc glosne. Jesli by to byly panewki itp to jakich kosztow +/- moge sie spodziewac??

Dobra dowiedziałem sie, że dawniej poprzedni wlasciciel jakas laska zona jakiejs tam szychy olała wymiane oleju i jezdzila chyba ze dwa lata na starym i moj znajomy po wymianie oleju na castrol edge 5w30 full syntetyk zobaczyl wlasnie kontrolke oleju czerwoną pierwszy raz i tak jezdzil dosc dlugo, az teraz padlo na mnie i remoncik;/

Co moglo sie podziac w takiej sytuacji?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga