Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] efekt blow off bez blow off-a

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
mr_jaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2012, 14:45
Lokalizacja: Wrocław

[ AFB 2.5 150 KM] efekt blow off bez blow off-a

Post autor: mr_jaru » 08 kwie 2013, 17:00

witam. mam pytanie. czym może być spowodowany dÂźwięk w moim aucie taki jak robi blow off podczas dodania gazu i gwałtownym odpuszczniu go, albo podczas zmiany biegów w trakcie przyśpieszania. dodam że blow off-a nie mam

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 08 kwie 2013, 17:36

Chyba tylko rozszczelnieniem dolotu. Jakieś błędy VAG?

mr_jaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2012, 14:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mr_jaru » 08 kwie 2013, 18:05

tez zastanawiam się na dolotem, podejrzany może być intercooler prawy(strona pasażera) ktory jest dość znacznie zapocony olejem od spodu. dodam tylko że opaski przy intercoolerze były sprawdzone

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 08 kwie 2013, 18:35

Skoro turbinka puszcza olej to może ona dÂźwięczy kończąc swój żywot? A może zawór się nie otwiera i po zamknięciu przepustnicy powracające powietrze wyhamowuje wirnik turbinki? Do tego może być wspomniany nieszczelny dolot - jak widać powodów może być kilka.

mr_jaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2012, 14:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mr_jaru » 08 kwie 2013, 18:56

o jakim zaworze mowisz?

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 08 kwie 2013, 20:59

mr_jaru pisze:o jakim zaworze mowisz?
O zaworze DV

Awatar użytkownika
BaranR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BaranR » 17 maja 2013, 20:44

Witam trochę odświeżę temat żeby nie zakładać nowego.
Otóż po wymianie filtra powietrza mam dziwny objaw, a konkretniej po odpuszczeniu gazu dÂźwięk jak z blow offa, a do tego lekki świst powietrza.Obydwa dÂźwięki są słyszane mniej więcej na składaniu tej rury do filtra która idzie do grilla.
Wcześniej nie zwróciłem uwagi na to aby taki odgłos pojawiał się przed wymianą filtra może dlatego że nie jest on zbytnio słyszalny wewnątrz samochodu zwłaszcza podczas jazdy.
Nie mam żadnego spadku mocy ani nic tym podobnych. Co to może być??
Dodam tylko że przy wymianie filtra wyciągałem całą obudowę żeby ją wyczyścić i wysypać z niej to co tam było. Przy składaniu podpiąłem dwa węże jeden ten gruby od dolotu a drugi cienki od nie wiem czego zaraz pod nim.

Wkładałem na podmianę stary filtr aby sprawdzić jak sie zachowuje ale jest to samo...
Mogło się coś zepsuć tak nagle czy może poprostu nie zauważyłem tego wcześniej??

maudi25tdi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2012, 21:14
Lokalizacja: lubliniec

Post autor: maudi25tdi » 17 maja 2013, 21:18

A błędy sprawdzałeś są jakieś ,bo tak wróżenie z fusów nic nie da podłącz auto pod kompa i sprawdź te błędy i daj znać co i jak .

Awatar użytkownika
BaranR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BaranR » 17 maja 2013, 21:37

Co do błędów spróbuje coś pokombinować lecz największą przeszkodą jest fakt że nie mam laptopa i muszę kombinować z podłączaniem stacjonarki, z tego co już zdążyłem wyczytać takiego efektu nie powinno być i mogę mieć uszkodzony n75 lub któryś z wężyków więc spróbuje go w jakiś sposób sprawdzić lecz byłoby mi łatwiej jakbym znał jego schemat działania ale myślę że dam radę coś wyskombinować :P

Awatar użytkownika
Szatanski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: EUDEZET

Post autor: Szatanski » 19 maja 2013, 19:02

OD 2 dni mam identyczny problem z tymże ja nic nie ruszałem pod maską. Jedynie trochę poszalałem poza miastem. Nie dość że właśnie mam taki efekt blow off to teraz zaczął działać zawór ten przy rurze dolotowej przy lewej lampie (patrząc oczami kierowcy) (prawej patrząc od przodu). Ten zawór którego rurka podciśnienia podłączana jest pod zbiorniczkiem wyrównawczym na płyn chłodzący. Zawór cyka przy gaszeniu auta. Wcześniej nigdy nie działał. Nie wiem co jest... tyle tych czujników czujniczków xD zwariować można

[ Dodano: 2013-05-20, 22:19 ]
Generalnie sprawa wygląda u mnie tak... Zdjąłem osłonkę i przyjrzałem się sprawie. Okazało się że dÂźwięk dobiega z filtra powietrza... zanim ktoś się będzie śmiał wytłumaczę o co chodzi. Wydaję mi się że albo coś słabo dycha ta gruszka nad turbinką od sterowania albo zawór podciśnieniowy który steruję ową gruszką bo zamiast powietrze iść w układ, wylatuje przez rurę tą grubą łączącą przepływomierz z turbiną. I mam wrażenie jakby nie otwierał się i zamykał tak jak powinien ale to tylko moje podejrzenie. Ustami jak zassałem :P przewodem to gruszka ładnie chodziła, a przy przytknięciu palca tam do zaworu podciśnienia fakt przyssanie było ale jakby stałe bez rewelacji przy podaniu gazu. Miał kiedyś ktoś coś podobnego ? Bo aż mnie serce boli jak słyszę ile "mocy" ucieka w atmosferę. No i ten blow off.. audiolka raczej nie jest z niego zadowolona.

[ Dodano: 2013-05-20, 22:20 ]
i wiem wiem. Biada mi że nie mam logów ani niczego. Nie mam kompa po prostu ani vaga będę musiał podjechać do jakiegoś mechanika który wie co jest pięć.
Poprzedniki :
100 C4 2.5 TDI 115 km manual
A6 C4 2.5 TDI 115 km automat

tibu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:33
Imię: Tonny
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: tibu » 03 cze 2013, 22:31

i jakieś rozwiązanie tamatu? bo umnie jest tak samo, a nic niepokojącego jesli chodzi o moć i osiągi nie zauwazyłem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga